.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 18:52:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem :(
PostNapisane: 24.maja.2003 09:56:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
Witam wszystkich.
Mam pewnien problem ktory morze pomozecie mi rozwiazac a mianowicie: kupilem sterownik centralnego zamka (centralke) i modul do zamkow pneumatycznych, problem polega na tym ze pojecia nie mam gdzie te kabelki z modulu po podlaczac (do silownika czy do pompki) z centralka nie ma problemu bo sprawa jest prosta plus,minus,zamykanie,otwieranie, ktore sie podlacza do modulu) ale co dalej ? w module jest 7 kabli: +12V,OPEN,CLOSE,MOTOR,MOTOR2,WEJSCIE STYKOW PRZEKAZNIKA,WEJSCIE STYKOW PRZEKAZNIKA2.
Jak by ktos wiedzial co i jak z tymi wszystkimi kablami prosze o cyne .
pozdrowka MaXi

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.maja.2003 12:54:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.maja.2002 16:02:34
Posty: 171
Lokalizacja: Świętokrzyskie
...może kupiłeś z domykaniem szyb?

_________________
________________________________________
Coupe Quattro 2.8 do sprzedania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: modol
PostNapisane: 24.maja.2003 13:47:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
Herbert napisał(a):
...może kupiłeś z domykaniem szyb?


nie napewno nie.
problem jest tylko z podlaczeniem tego modolu. Mam schematy i instrukcje w ktorej nie ma nic o domykaniu szyb. Dla mnie to czarna magia wiec z te schematy nie rozwiazuja mojego problemu :(
dzieki za zainteresowanie
pozdrowka

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.maja.2003 13:52:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lut.2002 00:00:00
Posty: 3712
Lokalizacja: Audiland - Żoliborz - WuWuA - Polen
Jak się nie znasz podjedź do kogoś kto zakłada takie rzeczy to złoży Ci to za 50 zł jak nie chcesz płacić musisz czekać na pomoc - ja niestety nie pomogę.

_________________
POZDRAWIAM
DeS 8) 8) 8)
AUDI - VORSPRUNG DURCH TECHNIK
Obrazek
jeśli nie jestes łosiem kliknij na łosia!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: bede lrzejszy o 50zl
PostNapisane: 24.maja.2003 13:58:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
DeS napisał(a):
Jak się nie znasz podjedź do kogoś kto zakłada takie rzeczy to złoży Ci to za 50 zł jak nie chcesz płacić musisz czekać na pomoc - ja niestety nie pomogę.


Chyba tak zrobie ale to dopiero w poniedzialek :-P
Podjade do elektryka a on zrobi co trzeba, bede mial pewnosc ze jak cos sie spali to nie moj problem bedzie :D

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem :(
PostNapisane: 24.maja.2003 16:23:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.maja.2003 09:35:14
Posty: 61
MaXi napisał(a):
Witam wszystkich.
Mam pewnien problem ktory morze pomozecie mi rozwiazac a mianowicie: kupilem sterownik centralnego zamka (centralke) i modul do zamkow pneumatycznych, problem polega na tym ze pojecia nie mam gdzie te kabelki z modulu po podlaczac (do silownika czy do pompki) z centralka nie ma problemu bo sprawa jest prosta plus,minus,zamykanie,otwieranie, ktore sie podlacza do modulu) ale co dalej ? w module jest 7 kabli: +12V,OPEN,CLOSE,MOTOR,MOTOR2,WEJSCIE STYKOW PRZEKAZNIKA,WEJSCIE STYKOW PRZEKAZNIKA2.
Jak by ktos wiedzial co i jak z tymi wszystkimi kablami prosze o cyne .
pozdrowka MaXi

Witam
Niezbyt dokładnie się wyraziłeś. Jeśli masz lub kupiłeś zamek centralny pneumatyczny (pompa + siłowniki z wyłącznikami+instalacja pneumatyczna) to do tego nie potrzeba Ci żadnego modułu do zamków centralnych pneumatycznych. Taka potrzeba istanieje gdy chce się podłączyć alarm który nie posiada przedłużonego impulsu zamykania wymaganego w niektórych zamkach pneumatycznych. Może pomoże ci coś ten schemat: http://www.pka.republika.pl/lock.htm . Jeśli nie napisz coś więcej o Twoim problemie i dokładniej. :D
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem :(
PostNapisane: 24.maja.2003 18:16:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
Kartezjusz napisał(a):
MaXi napisał(a):
Witam wszystkich.

Witam
Niezbyt dokładnie się wyraziłeś. Jeśli masz lub kupiłeś zamek centralny pneumatyczny (pompa + siłowniki z wyłącznikami+instalacja pneumatyczna) to do tego nie potrzeba Ci żadnego modułu do zamków centralnych pneumatycznych. Taka potrzeba istanieje gdy chce się podłączyć alarm który nie posiada przedłużonego impulsu zamykania wymaganego w niektórych zamkach pneumatycznych. Może pomoże ci coś ten schemat: http://www.pka.republika.pl/lock.htm . Jeśli nie napisz coś więcej o Twoim problemie i dokładniej. :D
Tomek


Napisze wiec dokladnie co i jak: zaczelo sie od tego ze pisalem maila do fachowca (niby) od alarmow itd. mowie mu ze mam audiorke 80 rok 91 i potrzebuje do niej cos co bedzie zamykalo i otwieralo zamek centralny, on na to ze oprucz centralki musze miec jeszczw owy modol, wiec ja nie zastanawiajac sie dluzej (i tu zrobilem blad) zamowilem komplet.
Otzrymalem: Radiowy system sterowania zamka centralnego niskopradowy o nazwie MINISTER i modol o nazwie TOP-27.
Schematy do ich podlaczenia mozna znalezc z wyszukiwarki goolne wpisujac alarmy abo zamki centralne cos takiego juz nie pamietam.
I ja nie moge skapowac o co biego w tych schematach. Centralka spox dal bym rade ale ten modol to nie wiem jak podlaczyc np dwa kable sa tak opisane: pierwszy rozowy: polaczyc do +12V lub masy w zaleznosci od tego co ma sie pojawiac na wyjsciu do zamykania, nastepny to to samo tylko do otwierania, oprucz tego nastepny podlaczyc do -12V a kolejnyznow do +12V ale w zaleznosci od czegos tam....
to jest tak zamieszane ze nie moge tego przectawic w relatywny sposob :-?
dzieki za zainteresowanie i pozdrowka

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: centralny
PostNapisane: 24.maja.2003 18:20:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
tu sa te schematy:
http://www.cuprimex.pl/?ID=schematy

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Centralny i moduł
PostNapisane: 24.maja.2003 20:06:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.maja.2003 09:35:14
Posty: 61
Witam

Wszystko jasne i proste, bułka z masłem :D . Postaram się narysować Ci schemat połšczeń. Ja robiłem w swojej "S"-ce podobny bajer - podłšczałem alarm do pneumatyka przez moduł własnej konstrukcji. W Twoim przypadku to co posiadasz wystarczy. Nie musisz jechać do speca. Chyba że chcesz ....

:zakrecony:

Tomek[/img]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Centralny i moduł
PostNapisane: 25.maja.2003 07:45:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
Kartezjusz napisał(a):
Witam

Wszystko jasne i proste, bułka z masłem :D . Postaram się narysować Ci schemat połšczeń. Ja robiłem w swojej "S"-ce podobny bajer - podłšczałem alarm do pneumatyka przez moduł własnej konstrukcji. W Twoim przypadku to co posiadasz wystarczy. Nie musisz jechać do speca. Chyba że chcesz ....

:zakrecony:

Tomek[/img]


Dzieki Karteziusz :)
czekam na schemacik, morze nie bede musial jutro 50zl wywalic.
pozdrowka MaXi

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.maja.2003 08:53:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lut.2002 00:00:00
Posty: 441
Lokalizacja: Ostrzeszów
brać audikowa nigdy nie zginie

_________________
silver fire B4 2.0 ....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Pneumatyk - zakończenie
PostNapisane: 25.maja.2003 10:31:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.maja.2003 09:35:14
Posty: 61
Ponizej zamieszczam schemat podlaczenia oryginalnego zamka centralnego w Audi 80 do modulu radiowego sterowania "Minister" oraz modulu przkaznikow "TOP-27"

Schemat przed podlaczeniem (nr 1):

Obrazek

Schemat po podlaczeniu (nr 2) :

Obrazek

Legenda (kolory kabli i numery wyprowadzen uzyte na schemacie nr 2):

MINISTER:

1. + zasilania czerwony
2. GND (masa, minus) czarny
3. bialy
4. brązowy

Modul TOP-27

1. brązowy
2. biały
3. czarny
4. żółtozielony
5. zielony
6. niebieski
7. różowy
8. czerwony
9. fioletowy

Oryginalne przewody z siłowników w drzwiach (zielono-niebieski [5b/2] i zielono-czerwony [5a/2] patrz schemat nr 1) wychodzą z drzwi, należy je przeciąć i połączyć układ zgodnie ze schematem nr 2.

UWAGA:

Jeśli pilot ma 2 przyciski (jeden otwiera, drugi zamyka) i po podłączeniu układ działa odwrotnie to należy zamienić podłączenie przewodów nr 3,4 modułu MINISTER z przewodami nr 1,2 modułu TOP-27 (3 do 2, 4 do 1)

Powodzenia w montażu :D :D 8-)
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: :)
PostNapisane: 25.maja.2003 12:28:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
Extra, naprawde dzieki za pomoc.
Kaska bedzie w kieszonce :)
Zaraz zabieram sie za montowanie :grin:

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: happy
PostNapisane: 26.maja.2003 23:36:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2003 23:37:29
Posty: 79
Lokalizacja: Barlinek
dzisiaj skonczylem wszystko podlaczac i mocowac, centralny dziala super. Po podlaczeniu wszystko bylo cacy. Poraz kolejny przekonalem sie o tym ze forum to pomocna rzecz. Jeszcze raz dzieki za pomoc (w szczegolnosci koledze od ktorego otrzymalem schemaciki)
pozdrowka MaXi

_________________
***Audi 80 1.8S***


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Nie ma za co !
PostNapisane: 29.maja.2003 23:11:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.maja.2003 09:35:14
Posty: 61
Witam

Cieszę się że mogłem pomóc koledze. Użytkownicy często (tak podejrzewam) wiedzą pewne rzeczy albo mogli by pomóc ale nie chce się im pisać lub szukać informacji i dlatego niektóre problemy na forum pozostają bez konkretnych rozwiązań lub pełno jest stwierdzeń typu: "... jedź do specjalisty, on zrobi Ci to za xxx PLN...". Wiadomo, każda pomoc, każde wyszukanie informacji i przekazanie ich komuś wymaga czasami od nas trochę wysiłku i zaangażowania ale słowa podziękowania takie jak od Ciebie są dla mnie w zupełności wystarczające.

Pomagajmy sobie wzajemnie w rozwiązywaniu problemów z naszymi Audikami. :D :D :D

Pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: