.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 13:08:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: TROCHĘ PRAWDY O SPORCIE MOTOROWYM W POLSCE
PostNapisane: 15.cze.2003 08:56:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2002 20:08:47
Posty: 485
Lokalizacja: Kalisz
Wpadłem na hoga.pl na ciekawą wypowiedż o sytuacji sportu motorowego w Polsce z którą się w pełni zgadzam
Ale pewnie nikogo to nie zainteresuje...


Bardzo cieszy mnie pierwsze w karierze zwycięstwo Markko Martina w eliminacji mistrzostw świata – zasłużył na ten sukces, bardzo ciężko pracując przez ostatnie kilka lat. To bardzo sympatyczny kierowca, którego niezbyt medialna twarz, na szczęście dla sportu, nie przeszkodziła rodzimemu Estonian Oil Service w promowaniu ogromnego talentu. Ktoś powie, że EOS zainwestowało w Estończyka kilkadziesiąt milionów euro, a śmietankę spija Castrol. Nie do końca jest to jednak prawdą – Castrol zainwestował w zespół Forda (BP itd. – wiem, wydali kasę i o dziwo się udało!), ale Martina od „małego” wspierał lokalny tuz paliwowy. Trwało to i trwało, ale wreszcie się opłaciło. Estonia ma sportowca w światowej czołówce, a Polska nie...

Piłkarzy pomijamy – frajerstwo spod budki z piwem, może przejmuje się tymi nieudacznikami.

Mamy kilku dobrych zawodników (przerastających lewoskrzydłowego Wisły o kilkanaście głów), których nie pokazuje telewizja! A jak TVP kogoś nie pokazuje, to znaczy, że albo nie dostała w łapę (nie zarzucam łapówkarstwa – ino rozsądne podejście do sponsorów), albo jej dziennikarze, to goście wychowani na podrzędnej kopaninie, nie mający nawet bladego pojęcia, że sport to coś więcej, niż remis Legii z Garbarnią Szczakowianką...

Taki Rajd Polski i TVP jako patron medialny. A relacja gdzie? Poza kilkudziesięciosekundowymi newsami – nic. A jak jakiś fkolega z wydawnictwa zapłaci, to młodszy z braci Dudków pokazuje się z pól minuty w księgarni, podpisując cudzą książkę. To nie jest kryptoreklama czasem? Nikomu nic nie zarzucam, ale TVP daleko do pełnienia misji...

W TVP pokazują się wcale często także rajdy! Szkoda tylko, że te, które na dobrą sprawę nikogo nie obchodzą. Rajdy... terenowe – czyli czterech kierowców fabrycznych i... piknik. Zero rywalizacji, ale ładne widoki i ładne sumy. To jest jakaś paranoja – największa firma w Polsce – Orlen – ładuje grube miliony w coś, co traktować należy najwyżej w kategoriach towarzyskiej ciekawostki. Zapytajcie przeciętnego Polaka – co to jest Itaian Baja?

A w co w takim razie inwestować? Ano mamy kilka talentów, które mogą za kilka lat błyszczeć jak Markko Martin czy Kimi Raikkonen.

Robert Kubica – lat osiemnaście! Jak nie wiecie kto to, to polecam niemieckie telewizje. W Europie, serio, więcej ludzi wie kim jest Robert, niż kim chciałby by Paweł Janas. Polak w F1 – Kubicę na to stać!

Sebastian Frycz – lat 23 – w zgodnej opinii fachowców, jedyny Polak, mogący znaleźć miejsce w zespole fabrycznym, w rajdowych mistrzostwach świata, bez dokładania własnych pieniędzy. Bo Tomasz Kuchar – były „fabryczny” zawodnik Hyundaia, zaczyna już przegrywać nawet z beznadziejnym Anthonym Warmboldem. Aż żal tyłek ściska...

Nie jestem specjalistą od inwestycji w krajowych gigantach – choć nawet mój pies znalazłby lepsze pole do popisu niż piłkarzyki, nie potrafiące grać (tacy gracze, jaki sponsor – powiedział mój znajomy, po znakomitym meczu podopiecznych Telekomunikacji Polskiej S.A. ze Szwedami). Dziwi mnie też sztandarowy Orlen Team. Goście jeżdżą sobie na fajne zawody – sporo ludzi zalicza egzotyczne wycieczki, ale... To nikogo nie intersuje! Wchodzimy do Europy – a najbogatsze polskie firmy robią sobie jaja, nie tylko z kibiców, ale też z prawideł rynku. Sponsorują wszystkich... tylko nie przyszłych mistrzów!

Paweł Artej

_________________
COUPE 2.8 Q
SPRZEDAŁEM MOTOR...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.cze.2003 10:46:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lut.2002 00:00:00
Posty: 441
Lokalizacja: Ostrzeszów
kilka dni temu slyszalem jedym uchem w radiu, ze odwolano jakis rajd z powodu braku kasy - a brak kasy chyba z powodu zakazu reklamy piwa na imprezie.

_________________
silver fire B4 2.0 ....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.cze.2003 12:51:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lut.2003 21:37:23
Posty: 263
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tak tu jest racja...ale nie dotyczy to jedynie sportow motorowych...
Wyczynowo uprawiam zeglarstwo ... moj ojciec zorganizowal juz wiele regat wysokiej rangi w Polsce ... nawet nie wiecie jak bardzo pomijana przez rozne media jest ta dziedzina sportu....W tej dyscyplinie kazda zlotowke trzeba wydzierac sila chociaz dla niewtajemniczonych powiem krotko ze jestesmy swiatowa czolowka ... wystarczy wymienic kilka nazwisk ktorych wiekszosc z was pewnie nie zna:
Knasiecki - pierwszy polski mistrz swiata w zeglarstwie lodowym...mistrz Polski w klasie Finn...kilkukrotny mistrz Polski w najmocniej obstawionej polskiej klasie - Omega (w ktorej i Wuja ma zaszczyt startowac)
Jablonski - szesciokrotny mistrz swiata w zeglarstiw lodowym (!!!)...aktualny lider swiatowego rankingu sternikow
Brzozowski - nie wiem ktory raz mistrz swiata w formule windsurfing
...


Prawdziwi sportowcy ... ale ludzie znaja Marka Citko ktoremu fuskem udalo sie wlepic brameczke na Wembley !!!

A dowodem tego ze miara sportowca jest jego sponsor jest Roman Paszke...ktorego wszyscy znamy bo potrafil sie zakrecic...wywalali go drzwiami ... wracal oknem.
Jego osiagniec nie trzeba przypominac....choc na The Race uwierzcie mi nie skonczyl...

Co o nich w mediach? NIC ... ludzie wola posluchac kilka razy dziennie ze przegralismy o raz kolejny w pilke nozna z jakims krajem trzeciego swiata...prawdziwi mistrzowie tymczasem..................maja w wiekszosci po 50 lat ... ciagle nikt im nie doruwnuje i nikt o nich nie slyszal........Moze w UE znajda sie jacys ludzie ktorzy zauwaza skad mozna wyciagnac kase :)

_________________
Audi 90 B3 2.3 LPG boost :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.cze.2003 20:40:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2002 20:08:47
Posty: 485
Lokalizacja: Kalisz
Każda relacja sportowa zaczyna się od popieprzonej " sytuacji w tabeli" gdzie tną się jakieś trzecioligowe piłkarskie zespoły a dopiero póżniej idą informacje ze świata i innych dziedzin.A codo sponsoringu rajdów terenowych gdzie tak ważna impreza krajowa jak Rajd Krakowski upada bo zabrakło 150 tyś zł to już sięnie wypowiadam.A Orlen sponsoruje jakieś piknikorajdy na zadupiach
Ludzie.

_________________
COUPE 2.8 Q
SPRZEDAŁEM MOTOR...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.cze.2003 22:48:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lip.2001 01:00:00
Posty: 1200
Lokalizacja: Łódź
Dwa słowa do ojca prowadzącego: "je*** TVP"

_________________
Koprass - Audi quattro
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.cze.2003 09:29:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.sty.1970 01:00:00
Posty: 891
Lokalizacja: Lodz/Wa-wa
A ja Cie Koprass widzialem w TVP regionalnej jak loiles na jakims KJSie ze 2 tyg temu- nawet wygrales slyszalem :-D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.cze.2003 09:48:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lip.2001 01:00:00
Posty: 1200
Lokalizacja: Łódź
KJS niestety nie są super atrakcyjnymi rajdami, choć nieraz bywa sporo uślinionych ze szczęścia kibiców :-D Bywa tam coś czasem w jakiś lokalnych telewizjach jak się dobrze człowiek postara i sobie załatwi. Narazie jeszcze reporterzy się za mną nie uganiają, ale to tylko kwestia czasu :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S.
Słyszałem na Polsacie, że znany dziennikarz motoryzacyjny Zientarski zakłada nowy program - Moto Polsat - czy coś takiego, zdaje się niestety na platformie cyfrowej Polsatu, ale zapowiadał, że w odróżnieniu od innych programów, będących zlepkami powtórek ten ma być rewelacyjny. Hmmm? Zobaczymy.

_________________
Koprass - Audi quattro
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: