.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 21:53:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 14.lip.2014 16:05:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.sie.2007 14:02:26
Posty: 5
Witam,

Od dłuższego czasu mam problem z przegrzewaniem się silnika. W trasie jest ok, ale w lecie podczas korków w mieście auto strasznie się grzeje i muszę albo się zatrzymać, albo kombinować jak je schłodzić (na postoju rozkręcam silnik do 2-3 tysięcy i wtedy wentylator schładza silnik, ale to rozwiązanie doraźne).

Byłem przekonany, że to wisco i kiedyś w trasie jak znowu auto zaczęło się grzać zjechałem do warsztatu i wymieniono mi tą część. Po 200 km dalszej jazdy, okazało się,
że nic to nie dało i auto dalej się grzeje (byłem przekonany, że wstawili mi jakiegoś bubla, ale nie było sensu już wracać z tak daleka i tak jeżdżę do tej pory)

Sprawdziłem teraz to wisko i jednak wygląda jak nowe (błyszczy się) i kręci z obrotami silnika, nie mogę go zatrzymać nawet patykiem zarówno jak jest silnik zimny jak i nagrzany, ale nigdy wisko się samo nie załącza (np na postoju) po prostu, kręci się z obrotami silnika i nic więcej, a chyba powinno czasem się załączyć nawet na postoju i powinno to być słyszalne ?

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale nie działa mi także wentylator od klimatyzacji (na postoju klima nie chłodzi). Bezpieczniki niby ok (15 i 25).

Teraz nawet nie działa mi ogrzewanie, bo jak deję wszystko na HI to i tak leci zimne powietrze, ale kiedyś grzało normalnie a silnik i tak się grzał, więc to chyba nie ma związku z problemem o którym mówię.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, co może być problemem u mnie ?
Czy jest szansa, że to jednak to wisko jest padnięte ( nie da się go zatrzymać, ale nie załącza się na postoju i w ogóle go nie słychać ) ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 15.lip.2014 14:05:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.sie.2007 14:02:26
Posty: 5
?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 15.lip.2014 14:35:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2007 09:09:03
Posty: 1249
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
1. Spr termostat
2. Spr czy wentylator el. dostaje napięcie

_________________
Audi A6 C5 Avant 2.7 biturbo BES 2002r. 2017- .....
Audi A6 C4 Avant 2.5TDi AEL 1996r. Green Hornet 2008-2018


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 16.lip.2014 13:31:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.paź.2011 14:19:41
Posty: 111
Auto: A6C6 3.0 TDI QUATTRO
majestiq napisał(a):
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale nie działa mi także wentylator od klimatyzacji (na postoju klima nie chłodzi).


No raczej ma. Po to jest wentylator elektryczny, aby chłodził chłodnicę klimy, a także wspomagał wisco.
Te silniki wentylatora klimatyzacji lubią wysiadać, sprawdź na krótko czy zadziała. Kostka pod plastykiem koło zbiorniczka płynu wspomagania. Te grube kable.
Obrazek

Sprawdzałeś ten pod kierownicą
Obrazek

_________________
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia...

298kM 600Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 16.lip.2014 14:18:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.cze.2014 12:11:56
Posty: 7
Auto: a4 2.8 quattro
ja też miałem podobnie niedawno . zacząłem sprawdzać od wentylatora klimy ( na krótko ) . jak włączysz klimę to powinien chodzić . u mnie chodził a silnik dalej się grzał . później odpowietrzałem przy silniku ( prawdopodobnie ty masz zapowietrzony skoro nie grzeje ) . jeśli to nie pomoże to pozostaje termostat ( u mnie był padnięty nie otwierał się nawet w garnku z gotującą się wodą ) a to już jest dłuższa zabawa . dodam że nie jestem mechanikiem a opisuję mój przypadek i nie wiem czy jest duża różnica w silniku bo ja mam 2.8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 17.lip.2014 20:15:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2006 18:00:11
Posty: 2715
Lokalizacja: Kr
Od termostatu to już dawno powinieneś zacząć, elektryczny do wymiany i EW. szukać dalej, ale pewnie nie będzie czego. Zaraz to ugotujesz i tyle będzie...

_________________
Na stanie:
B3Q US/B3Q/B4Q/C5Q
/986/B5Q FL avant/B5Q FL avant/T25 Tojka
R5/R5efi/1.8T/V8 manual/2.7 H6/PB V6 manual/V6TDI swap na R4 TDI/1.8PB

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 18.lip.2014 09:13:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.paź.2011 14:19:41
Posty: 111
Auto: A6C6 3.0 TDI QUATTRO
Założył temat i cisza. Po co się produkować...

Tapnięte z HTC

_________________
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia...

298kM 600Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 19.lip.2014 17:17:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.sie.2007 14:02:26
Posty: 5
Dzięki za wszystkie wskazówki a szczególnie za fotki. Byłem aktualnie w rozjazdach i nie moglem wcześniej odpisać.
Dzisiaj miał do mnie wpaść kolega mechanik i miałem mu pokazać wasze wskazówki, bo sam się słabo znam na mechanice i szybciej coś zepsuje niż naprawię, ale niestety nie dał rady. Może w poniedziałek uda się zdiagnozować konkretnie usterkę. Dam znać co wyszło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 - Grzeje się / nie działa chłodzenie silnika
PostNapisane: 14.mar.2024 14:43:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.mar.2024 14:41:02
Posty: 1
majestiq napisał(a):
Dzięki za wszystkie wskazówki a szczególnie za fotki. Byłem aktualnie w rozjazdach i nie moglem wcześniej odpisać.
Dzisiaj miał do mnie wpaść kolega mechanik i miałem mu pokazać wasze wskazówki, bo sam się słabo znam na mechanice i szybciej coś zepsuje niż naprawię, ale niestety nie dał rady. Może w poniedziałek uda się zdiagnozować konkretnie usterkę. Dam znać co wyszło.


no witam, miałeś dać znać jak wyszło? Mam podobny problem, wisko nowe, rozrzad z termostatem nowy, chlodnica wody nowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: