.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 13.maja.2024 01:44:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kontrolka Silnika
PostNapisane: 03.sie.2018 13:44:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.lip.2018 14:24:45
Posty: 2
Witam. Posiadam Audi a4 B8 2009 1.8. TFSI
Od tygodnia świeci mi się kontrolka Check Engine. Byłem u mechanika aby zdiagnozowal problem wyskoczylo mu Motor Elektronik. Wole się doradzić kilka osób tutaj gdyż ostatnio mialem podobny problem tyle ze z Park Bremsen po wymianie klocków u innego mechanika wyskoczyla kontrolka od Hamulca Recznego hamulec mam na przycisk. Pojechalem do mechanika okazalo sie ze przy wymienia poszly mi Cylindry, pojechalem do innego mechanika calkowicie w inny sposob podszedl do sprawy , zamówił moduł kolo bezpiecznika by sprawdzić okazało się że moduł był walnięty wymienil i śmiga wiec male mam zaufanie do mechaników gdyz u jednego przy tym hamulcu zaplacilbym 800 euro a tu dalem zaledwi 150.

Okolo 2 miesiace temu mialem rowniez Check Engine , spadek na mocy , okazalo sie ze kabel od Turbo byl przegryziony przez Kuny. Mechanik ktory to zrobil jedynie kabel posklejal taśmą izolacyjna a wymiane kabla bede robic w polsce z uwagi na roznice cenowa. Teoretycznie spadku mocy nie mam. Po starcie autem wrazenie jest takie jak bym byl na resztkach paliwa i zaraz mialoby mi auto zgasnąć. Na postaju w pozycji P(Park) bez dodawania gazu autem troszkę trzęsie na boki. W momencie kiedy ruszam i jade powiedzmy pow. 100km /h wrazenie i glos silnika jest taki jak by coś było zapchane jakiś filtr czy coś albo jak by ktoś wsadził mi jabłko do rury wydechowej. Typowe buczenie.

Mial ktos podobna sytuacje ? Auto posiadam od 2 lat , Wymiane oleju z filtrem wymieniam raz na rok , ost raz roblem 3 miesiace temu. Od momentu posiadania auta przejechalem jakies 35 tys km, do tej pory nie wymienialem Filtra Paliwa.

Z góry dziękuje za Pomoc.


Ostatnio edytowano 03.sie.2018 14:17:04 przez dbaniel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Check Engine
PostNapisane: 03.sie.2018 14:09:16 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Popraw nazwę wątku zgodnie z regulaminem forum, w przeciwnym razie będę musiał usunąć wątek.

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: