.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 16:20:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi a6 c6 3.0 tiptronic lewarek zmiany biegów
PostNapisane: 30.cze.2019 16:59:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sie.2017 18:58:53
Posty: 5
Witam Mam problem że skrzynia biegów . Auto było po wypadku wszystko zostało złożone. Dodam że przed wypadkiem wszystko chodziło jak należy. Do sedna sprawy . Lewarek zablokował się na pozycji P . Odblokowałem go awaryjnie chodzi góra dół, przycisk od sprzęgła na lewarku jest wyciśnięty cały czas. Auto nie widzi zmiany biegów tzn ciągle pokazuje pozycję P nawet jeśli lewarek jest na innej pozycji. Tak więc samochód nie chce się ruszyć. Proszę o pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a6 c6 3.0 tiptronic lewarek zmiany biegów
PostNapisane: 30.cze.2019 20:12:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
Detheroc napisał(a):
Witam Mam problem że skrzynia biegów . Auto było po wypadku wszystko zostało złożone. Dodam że przed wypadkiem wszystko chodziło jak należy. Do sedna sprawy . Lewarek zablokował się na pozycji P . Odblokowałem go awaryjnie chodzi góra dół, przycisk od sprzęgła na lewarku jest wyciśnięty cały czas. Auto nie widzi zmiany biegów tzn ciągle pokazuje pozycję P nawet jeśli lewarek jest na innej pozycji. Tak więc samochód nie chce się ruszyć. Proszę o pomoc



Witam Kolegę

sprawa może być z natury błaha :

w mechanizmie lewarka zmiany biegów , jak go rozbierzesz , na elemencie który jest odpowiedzialny za przełączanie biegów jest taki mały magnesik . ten magnesik przesuwając się z wajchą po płytce elektronicznej , nad układem scalonym w odpowiednich miejscach załącza malutkie przekaźniczki . Może być tak , że podczas wypadku ten magnesik wyleciał ze swego miejsca , i już nie przełącza danych funkcji na płytce wybieraka . może też tak być , że sama płytka uległa uszkodzeniu . Jeżeli płytka się uszkodziła , albo ten magnesik wypadł , to kom raczej nie pokaże żadnego błędu . Najnormalniej dla kompa nie jest wykonywana żadna funkcja , lub funkcja która powinna nastąpić , a nie nastąpiła , nie jest żadnym błędem - to uszkodzenie można by przyrównać do uszkodzonego włącznika światła .

Jedna może , cenna wskazówka :

jeżeli wybierak poprawnie funkcjonuje , to przy przełączaniu biegów zapalają się odpowiednie lampki - żaróweczki na konsoli wybieraka , informujące o danej załączonej pozycji - biegu . Jeżeli ten magnesik wypadł ze swego miejsca , i go nie ma , to jeżeli możesz przełączać lewarek biegów , to zobacz , czy przy tej czynności podświetlają Ci się lampki . Jeżeli nie ma podświetlenia , a powinno być ... to jest duża szansa , że ten magnesik wyleciał ze swego miejsca .
Jeżeli lampki się załączają , to mogła uszkodzić się sama płytka sterująca na wybieraku .

były takie przypadki , że w a6 c5 z ogroooomnym przebiegiem te płytki się wycierały na ścieżkach , albo te magnesiki wypadały .
Najlepsze jest to , że komputer nie pokaże żadnego błędu , także nie ma co jechać do mechanika , bo może Cię skasować za free . Jak masz możliwości , samemu rozebrać wybierak , to zacznij od tego .

pozdrawiam Łukasz

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a6 c6 3.0 tiptronic lewarek zmiany biegów
PostNapisane: 30.cze.2019 22:39:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sie.2017 18:58:53
Posty: 5
Generalnie auto sam rozbiłem i sam całe złożyłem przy okazji rorząd wymieniłem i dużo innych części. Wszystko do kupy złożone silnik pracuje dobrze . Co do magnesów są na miejscu dwie sztuki nie widać jakiś oznak nadmiernego zużycia. Nie podswietlają się ikony zmiany biegów koło lewarku tak samo na desce nic sie nie zmienia wszystko stoi na P. Dodam że przed wypadkiem skrzynia normalnie pracowała


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a6 c6 3.0 tiptronic lewarek zmiany biegów
PostNapisane: 01.lip.2019 16:57:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sie.2017 18:58:53
Posty: 5
Problem rozwiązany pęknięta obudowa lewarka pod samochodem gdzie wychodzi linka do dzwigienki skrzyni . Kupiony kompletny lewarek używany za 170 zł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a6 c6 3.0 tiptronic lewarek zmiany biegów
PostNapisane: 21.mar.2024 00:22:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.mar.2024 00:15:45
Posty: 1
Witam
Luki147 mam problem który opisałeś wajcha pracuje poprawnie podświetlenie przy niej się zmienia niestety skrzynia bez zmian pozostaje na "P" . Auto na parkingu czy mozna to jakoś naprawić z góry. Nie ma możliwości naprawy na miejscu . Auto prostopadle przy krawężniku. Nie mam pomysłu jak to ruszyć. Mam nadzieję że to przeczytasz i pomożesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: