.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 18:11:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [A6 C5 2.7T BES] nie odpala
PostNapisane: 25.lut.2021 11:46:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6197
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Kelmorian napisał(a):
hubos21 napisał(a):
No jak nie ma sygnału z czujnika to sterownik nic nie podaje, dlatego Ci pisałem wyżej żebyś sprawdził czy podpięty i żebyś sprawdził plus z wtyczki i masę z silnika bo po zapłonie dochodzi tylko +


Do wtyczki czujnika położenia wału nie dochodzi plus. Jest tam ekran (pin 1), masa (pin 2) i sygnal (pin 3).

Nie widzę też przeciwwskazań, żeby na listwie wtryskiwaczy było 12v po zapłonie, przecież wtryski sterowane są masą. Dopóki sterownik nie poda masy, wtrysk nie otworzy się.


NIe chodzi teraz co jest we wtyczce położenia wału. Ważne, że pali ale przeczytaj pierwszego posta swojego, pytałeś gdzie się podziało 12V na wtryski a nie rozumiesz tego, że nie musisz brać masy konkretnie z tej wtyczki żeby sprawdzić czy plus do niej dochodzi, czy to na zapłonie czy czy przy kręceniu. Jak masz plus we wtyczce i weźmiesz masę z jakiegokolwiek miesjca w aucie to Ci się pojawi 12V na mierniku. Jak sprawdzasz na obu pinach w kostce a ECU nie poda masy to wiadomo, że nic Ci nie pokaże. Plus a 12V to jeszcze nie to samo, tutaj miałeś jeszcze utrudnione bo jak nie było sygnału wału to wszystkie przekaźniki były martwe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 2.7T BES] nie odpala
PostNapisane: 05.maja.2022 12:45:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.sty.2009 14:17:11
Posty: 68
Lokalizacja: Łódź
Nie napisałem jakie było rozwiązanie problemu. Nieładnie.
Otóż przerwany był jeden kabelek w wiązce czujnika położenia wału, tuż przy wtyczce, za gumową osłoną. Bez sygnału z czujnika nie ma plusa na wtryskach ani na pompie paliwa.
Nie podejrzewałem czujnika, bo nie sądziłem że wiązka mogła ulec uszkodzeniu tak łatwo. A może już wcześniej wisiała na włosku.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi w temacie.

_________________
V8 4.2 ABH 1992
100 c3 2.2 Avant quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: