.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 15:17:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [1.4TFSI CAXA] Kąt wyprzedzenia zapłonu, wolne obroty
PostNapisane: 29.lis.2021 15:16:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lis.2021 13:09:20
Posty: 4
Witam, mam problem z wolnymi obrotami, samochód pracuję równo obroty nie falują ale czuć wyraźne drgania, momentami poszarpywania. Podczas jazdy auto zachowuje się idealnie bez żadnych problemów. Jak jest zimny czuć to najbardziej, na rozgrzanym dużo mniej, zostaja raczej momentowe szarpnięcią, jak włączę klime i wolne obroty się podniosą jest różnica na plus ale dalej to występuję.
Do tej pory wyczyściłem i zaadoptowałem przepustnicę, nowe świece, filtry. W VCDS brak błędów, zrobiłem logi na wolnych takie na szybko ale nie wiem dokładnie na co zwrócić uwage, mogę zrobić dokładniejsze jeżeli będzie taka potrzeba.
Wyczytałem, że te silniki fabrycznie miały ustawione za niskie jałowe obroty, i aktualizacja softu coś pomagała, zresztą wydaję mi się dziwne żeby auto na zimnym silniku aż do rozgrzania trzymało tylko 650/min. Ogólnie to cieżko znależć jakieś konkretne informacje na ten temat dlatego zakładam ten wątek.
Czy takie wahania zapłonu na wolnych obrotach to normalna sprawa czy raczej tak nie powinno być?

Link do wykresu z logami
https://datazap.me/u/srk/xxx2?log=0&data=1-8

Urywek logów.
Obrazek


Ostatnio edytowano 01.gru.2021 19:07:40 przez Srk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 1.4TFSI CAXA Kąt wyprzedzenia zapłonu, wolne obroty
PostNapisane: 30.lis.2021 17:07:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lis.2021 13:09:20
Posty: 4
Nikt nie jest w stanie doradzić?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: