.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 09:07:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bex rozrząd na łańcuchu
PostNapisane: 14.gru.2021 02:43:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lip.2020 16:38:01
Posty: 13
Cześć, zastanawiam sie ciagle co zrobic z tym rozrządem na łanuchu. Dudni po rozruchu przez sekunde(rzadko glownie teraz przy mrozach)a pozniej przez 1-2min jakby lancuch o cos obcierał, jest to bardzo sporadycznie czasami raz na 2tyg. Przy czyszczeniu smoku w misce lezal sobie kawalek plastiku prawdopodobnie slizgu. Nie wiem czy brac sie za caly rozrząd i miec z glowy czy to moze byc spowodowane pękniętym ślizgiem. Auto ma 170tys przebiegu, no niby juz koncowka rozrzadu i pod wymiane ale ori nie tyle potrafilo pociągnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bex rozrząd na łańcuchu
PostNapisane: 14.gru.2021 22:46:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6200
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Nad czym tu gdybać, zdjąć pokrywę i zobaczyć, jak plastik leżał w misce to mógł ślizg pęknąć ale może komuś przed Tobą i napinacz jest zmieniony np na jakiegoś chińczyka. Napinacz wyciągasz razem z wałkiem ssącym i nie trzeba rozrządu rozpinać do sprawdzenia. Nowy napinacz ori coś koło 3000zł ale można same ślizgi na próbę zmienić jednak trzeba kupić odpowiednie sprawdzone, bo niektóre słabo siadają. Zostaje jeszcze kwestia oleju bo problemy głównie pojawiają się zimą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bex rozrząd na łańcuchu
PostNapisane: 15.gru.2021 00:09:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lip.2020 16:38:01
Posty: 13
Na logach w grupie 93 mam 1.0CF, w grupie 91 przy stalym gazie mam 22 gdzie czasami na chwile jest to 12-15. Ostatnio na ssaniu chwile faluje razem z grzechotaniem. Raczej nie bede sie bawić w ślizgi tylko poleci caly komplet by miec spokój, olej to valvoline 5w40 allclimate.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: