.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 20:36:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi q7 3.6 FSI brak cisnienia oleju po remoncie.
PostNapisane: 18.lut.2022 15:41:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lut.2022 15:23:48
Posty: 3
Witam. Od jakiegoś czasu męcze q7 z silnikiem 3.6 FSI VR6. Auto przyjechało do mnie z pękniętą sprężyną na zaworze i brakiem kompresji.
Po wyjęciu silnika i rozebraniu go stwierdziliśmy, że robimy mały remont silnika, ponieważ auto ma już prawie 300 tyś przebiegu i prawie od nowości ma założony gaz.

Co zostało zrobione ?
-Kompletna regeneracja głowicy ( nowe sprężyny, uszczelniacze, prowadnice itp)
-Wyczyszczenie gładzi cylindrów pod nowe pierścienie
-Planowanie płaszczyzny bloku i głowicy
-Nowe panewki główne , korbowodowe , pierścienie
-Kompletny nowy rozrząd
-Nowa pompa oleju z uszczelnieniem ( ASO )
-Komplet uszczelek i uszczelnień silnika.

Przechodząć do rzeczy, silnik po poskładaniu nie ma ciśnienia na wolnych obrotach , na zimnym około 0,8 bara lecz w miare rozgrzania silnika spada.

Silnik był wyjęty drugi raz, rozebrany do śrubki i składany jeszcze raz , powoli, pokolei bo pomyłka to rzecz ludzka. Niestety nic konkretnego nie znalazłem.
Składałem w swoim życiu już xxx silników z czego 3 razy VR6 FSI i nigdy nie miałem takiego problemu.

Przeszukałem wszystkie fora szukając problemu, nawet na zagranicznych forach gdzie kilka osób miało podobne problemy z brakiem ciśnienia ale zazwyczaj rozwiązywali to kwestią wymiany pompy oleju , ewentualnie zmianą oleju na 10w60. Mi nic z tych rzeczy nie pomaga w zwiększeniu ciśnienia.

Czy jest tu ktoś, kto ma jakikolwiek pomysł lub miał taki przypadek, ale nie pochwalił się aż do teraz jak go rozwiązał ? :D

Szukałem już całego używanego silnika, jednak z tym modelem jest bardzo ciężko i szkoda mi kosztów, które wygenerował aktualny silnik bo są to okolice 16 tyś zł , nie licząć robocizny i straconego czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi q7 3.6 FSI brak cisnienia oleju po remoncie.
PostNapisane: 18.lut.2022 15:46:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6200
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Orientowałeś się czy jest w tym silniku takie coś jak dysza wtrysku oleju? W V8 jest z przodu wkręcana w bloku, jak robiłem u siebie silnik to ją wymieniłem bo jeden gość właśnie przez nią miał problemy z ciśnieniem oleju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi q7 3.6 FSI brak cisnienia oleju po remoncie.
PostNapisane: 20.lut.2022 10:20:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lis.2006 19:29:29
Posty: 373
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: 90Q b2,S8d2,cqV8,RS4b7,A7
sprawdzałeś obudowę filtra oleju ?

_________________
quattro-service


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi q7 3.6 FSI brak cisnienia oleju po remoncie.
PostNapisane: 21.lut.2022 11:50:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lut.2022 15:23:48
Posty: 3
hubos21 napisał(a):
Orientowałeś się czy jest w tym silniku takie coś jak dysza wtrysku oleju? W V8 jest z przodu wkręcana w bloku, jak robiłem u siebie silnik to ją wymieniłem bo jeden gość właśnie przez nią miał problemy z ciśnieniem oleju.



Wg. etki jest takie coś jednak nie moge znaleźć miejsca gdzie powinno to sie znajdować, aktualnie silnik mam rozebrany do gołego bloku, jeśli ktoś ma jakieś wskazówki lub zdjęcia gdzie tego szukać to byłbym chętny.

Arthur napisał(a):
sprawdzałeś obudowę filtra oleju ?


Pod jakim kątem?

Zamówiłem również 3 filtry oleju z różnych firm bo wg. katalogu różnią się wysokością, jeden nawet kształtem ale już z 4 filtry były różne w tym silniku i nie dawało to różnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: