.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 17:08:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 1.9 TDI AVF nie odpala
PostNapisane: 05.kwi.2022 19:16:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.kwi.2022 19:09:53
Posty: 2
Samochód stał z 2 dni bez odpalania a przed zgaszeniam działał bez problemu. Teraz rozrusznik kręci ale nie odpala. Brak błędów na liczniku.

Sprawdziłem:

Pompa podaje paliwo przez filtr

Na VCDSie brak błędów

Próbowałem odpalić po zaciśnięciu powrotu z pompowtrysków jak na filmie z YT "Dlaczego 1.9tdi na pompowtryskiwaczach nie odpala? Dlaczego diesel długo kręci?" i też nic.
Jutro sprawdzę klapę gaszenia EGR czy jest otwarta, jeszcze znalazłem żeby odpinać pompowtryski po kolei i może odpali na 3 gary.
Macie jeszcze jakiś pomysł ? Bo w Googlach już brak info


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 1.9 TDI AVF nie odpala
PostNapisane: 06.kwi.2022 07:47:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Plakiem go psiuknij :)

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 1.9 TDI AVF nie odpala
PostNapisane: 08.maja.2022 16:36:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.kwi.2022 19:09:53
Posty: 2
Próbowałem go sprawdzić i teraz mam wątpliwości co do awarii. Po kolei: odpalił na plaka i tylko tak jestem w stanie go odpalić po postoju. EGR dział, pompa tandemowa jest v200 czyli ktoś wymieniał i nic nie cieknie, zakładałem zaworek zwrotny i problem też występuje, filtr paliwa zmieniłem. I teraz zostały oringi na pompowtryskach, ale ostatnio po zmienię filtra odpaliłem na plaka pochodził zgasiłem, odpaliłem kilka razy i pojechałem z 1.5km do sklepu po 20min postoju ledwo odpalił a po 300metrach zgasł na rondzie więc go odpaliłem póki się tyczył z kluczyka. A wtedy wywaliło brak sygnalu walka g28, po powrocie usunąłem błąd i nadal nic nie pokazuje. I nie odpala po postoju. Może to ten czujnik a nie oringi ? Tylko wszędzie piszą że gaśnie na gorącym a u mnie nie pali po postoju i ten jeden raz zgasł ale odpalił


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: