.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 12:26:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C5 2.5TDI odpala i gaśnie
PostNapisane: 06.maja.2022 14:55:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.maja.2022 07:48:41
Posty: 17
Witam
Mam problem z Audi 2.5 TDI V6 180KM rocznik końcówka 2002 auto odpala za każdym razem ale po chwili samo gaśnie, trwa to jakieś 3-4 sekundy i koniec. Paliwo dochodzi do pompy, brak powietrza w przewodach, paliwa jest prawie połowa i dodatkowa pompka załącza się. W sterowniku silnika brak błędów ( immo jest wyłączone) lampka na desce od immo gaśnie. Moze podpowiecie coś więcej, naczytałem sie dużo o tych silnikach i co mogłem to sprawdziłem, jak auto odpali pracuje ładnie i nagle jakby paliwo brakowało i po kolei wyłączają się cylindry takie odczucie mam i koniec. jak chwile poczekam to znowu odpali chwila i koniec, jesli po zgaśnięciu od razu próbuje znowu odpalić to odpala ciężko i gaśnie dużo prawie odrazu. Dodam ze pierwsze unieruchomienie pojazdu nastąpiło samo z siebie podjechałem do kolegi zgasiłem i po wypiciu kawy koniec, jakis magik był i wyłączył immo bo tak podejrzewał ale to niczego nie zmieniło. Przypuszczenia ze to pompa skończyła zywot bo przebieg auta to ponad 360tyś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.5TDI odpala i gaśnie
PostNapisane: 13.maja.2022 08:25:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.maja.2022 07:48:41
Posty: 17
Po kolejnej walce znalazłem chyba powód problemów z autem, pompka paliwa w zbiorniku działa jak najbardziej ale puszcza zaworkiem ciśnieniowym paliwo z powrotem do zbiornika, wynika z tego ze słabo podaje paliwo, pompka paliwa zamówiona i zobaczymy czy pomoze


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.5TDI odpala i gaśnie
PostNapisane: 17.maja.2022 07:52:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.maja.2022 07:48:41
Posty: 17
Po wymianie pompki elektrycznej niestety nic sie nie zmieniło podejrzewam ze jednak coś sie dzieje z pompą lub elektroniką, bo zniknęło napięcie w gnieździe przekaźnika pompy paliwa, gdzie przed wymiana pompki wszystko było. W sterowniku nadal brak błędów co mogłoby nakierować na awarię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.5TDI odpala i gaśnie
PostNapisane: 17.maja.2022 08:25:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 312
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Miałem podobne objawy. Bez obciążenie było napięcie pod obciążeniem napięcie wynosiło 0V. Winnym okazało się gniazdo przekaźnika pompy które miało słaby kontakt. Winnym też może być sam przekaźnik który ma już zużyte styki. Sprawdź jeszcze bezpieczniki jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.5TDI odpala i gaśnie
PostNapisane: 18.maja.2022 08:44:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.maja.2022 07:48:41
Posty: 17
bezpieczniki wszystkie sprawdzone, w ogóle nie ma napięcia na przewodzie prądowym przy przekaźniki, wcześniej tam mostkowałem żeby wymusić prace pompy paliwa. A jest możliwość sprawdzenia czy idzie sterowanie na zawór dawki paliwa podczas odpalania i czy gaśnie z powodu braku podawania impulsu. Ma ktos schemat elektryczny tego przekaźnika pompy skad idzie przewód zasilajacy przekaxnik


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: