.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 00:48:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [1.8t AEB 150km 99r] przerywa przy przyspieszaniu
PostNapisane: 26.cze.2022 20:28:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.cze.2022 19:48:25
Posty: 3
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi a6c5 1.8t AEB 150km 99r
Witam
Tak jak w temacie. Sprawdzam bledy dosc czesto i wyskakuje tylko jeden co jakis czas.
00561 - Mixture Adaptation
15-10 - Adaptation Limit (Add) Not Reached - Intermittent

Szarpanie tez wystepuje co jakis czas. Raz czesciej raz rzadziej przy przyspieszaniu. Zdazylo mu sie raz czy dwa zgasnac na swiatlach. Przepustnica byla czyszczona i w sumie nie byla bardzo brudna..Swiece byly wymienione calkiem niedawno. Auto jest w gazie. Moge zrobic logi tylko prosze podac o jakie bloki chodzi. Spalanie w miescie tez jest duze bo prawie 18l gazu. W trasie w miare normalne 11l. Wydaje mi sie ze to przeplywomierz ale nie jestem pewny. Jak probowalem go zmierzyc to osiagnal te 120g/s praktycznie na samym koncu i wczesniej auto zaczelo wlasnie poszarpywac ale nie mam logow akurat z tego momentu.

EDT. Dzis pojezdzilem chwile na benzynie i pojawilo sie szarpanie plus ja mu w gaz a on zwalnia i wyskoczyl taki blad.
00544 - Maximum Boost Pressure Exceeded
35-10 - - - Intermittent
Wylaczylem zaplon i odpalilem i wszystko wrocilo do normy i tak co jakis czas wlasnie jest. Co moze byc przyczyna?
z gory dziekuje za pomoc.

przeplywomierz na postoju pokazuje raz wartosc 3.12-3.17
raz 4,20-4.44
raz 5.07.5.33 roznie sie zatrzyma im wyszla wartosc tym silnik inaczej pracuje

logi dynamiczne 002

http://vaglogi.pl/log-000_004_002_Cx6lh29.html

logi na postoju 002

http://vaglogi.pl/log-002_Z08jeW0.html






w tym silniku jakie numery blokow odpowiadaja za turbo?!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [1.8t AEB 150km 99r] przerywa przy przyspieszaniu
PostNapisane: 27.cze.2022 14:57:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.cze.2022 19:48:25
Posty: 3
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi a6c5 1.8t AEB 150km 99r
Tak naprawde to nic nie bylo jeszcze sprawdzane. Narazie byly robione tylko logi i byly sprawdzane bledy. Dzis mi gasl na swiatlach i go telepalo juz nawet na niskich obrotach. Problem wystepuje na gazie jak i na benzynie wiec chyba wtryski mozna pominac bo sa rozne? te nieszczelnosci moga byc oczywiscie tylko zastanawiajace jest to ze on potrafi przez tydzien nie dawac zadnych objawow a pozniej dwa dni go telepie. Wczoraj odlaczalem przeplywke bo chcialem sprawdzic czy moze cos na kablach nie styka i dzis wlasnie takie cyrki. Moze wyjme ta przeplywke dzis i zobacze czy jest czysta czy bruda lub moze cos innego tam zobacze.

EDT. Wyjałem przeplywomierz i byl praktycznie jak nowy. Zero brudu. Psiknalem kontrolnie zmywaczem do hamulcow. Na obudowie tego przeplywomierza jest taki oring i jest on dosc zdeformowany i nie wiem czy to cos rzutuje czy nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: