.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 08:34:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RS3 8Y - Rezonans układu wydechowego
PostNapisane: 24.sty.2024 10:04:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.sty.2024 12:30:30
Posty: 1
Cześć

Pacjent to audi RS3 8Y Sportback '23 z przebiegiem 3000km.
Przy przebiegu 2000km zainstalowałem układ wydechowy GPF-Back Milltek Race Non-Resonated - średnia zwiększona z fabrycznego 2.75" do 3.15", odcinek środkowy przelotowy, odcinek końcowy z tłumikiem na zamkniętej klapie, a na otwartej też przelot. Katy i GPFy nie ruszane.

Dźwięk na zewnątrz jest ok - głośny, basowy, soczyste strzały przy zmianie biegów, lekkie burble po odpuszczeniu gazu.
Wewnątrz dźwięk na wysokich obrotach (>4k RPM) jest super. Dźwięk na wolnych obrotach (<2.5k RPM) jest głośny, ale znośny. Niestety średni zakres (2.5k RPM - 4k RPM) jest nie do zniesienia. Wydech buczy tak głośno, że po kilku minutach jazdy w mieście boli głowa i zatyka uszy... Rezonans nie zmienia się w zależności od tego czy klapy są otwarte czy zamknięte.

Zamówiłem odcinek środkowy Millteka z rezonatorem do tego układu - przekrój ten sam 3.15". Założyliśmy, ale rezonans się nie zmienił... Dolny zakres zrobił się cichy, Górny zakres wyciszył się całkowicie, razem ze strzałami, natomiast rezonans w środkowym pozostał bez żadnej zmiany. A więc efekt dokładnie odwrotny niż oczekiwany.

Ponieważ rezonans nie zniknął, to zdecydowaliśmy się wrócić do wersji przelotowej.

Mój tuner twierdzi, że dron w hothachach to norma bo hothache są słabo wygłuszane i mój wcale nie jest taki zły.
Kilka dni później montowali ten sam układ do BMW M5 i tam w środku była zupełna cisza.

Co ciekawe - mam wrażenie że rezonans na zimnym silniku, kiedy jeżdże spokojnie, jest mniejszy niż po paru szybszych przejazdach kiedy wydech się rozgrzeje.
Co ciekawe 2 - wczoraj zrobiłem kilka kilometrów spokojnie po mieście i rezonans był taki jak zwykle. Następnie auto stało 3h na dworze (temp +3), a jak wracałem to rezonans był duuużoo głośniejszy. Także jego poziom jest zależny od różnych sytuacji.

Pytanie - czy ktoś z Was miał podobne zjawisko i ma pomysł jak sobie z tym poradzić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RS3 8Y - Rezonans układu wydechowego
PostNapisane: 24.sty.2024 16:02:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sie.2006 21:43:49
Posty: 1443
Lokalizacja: Těšin
Auto: S8 D2 MTM Optikpaket Schwarz
Odezwij się do MG Motorsport, robili już do tego nie jeden układ.

_________________
Sex, drugs and ROTFL & LOL... Black Cars Matters


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: