.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.cze.2024 19:11:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 04.paź.2006 22:10:41 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.lip.2005 10:09:55
Posty: 3209
Lokalizacja: Puck
audik napisał(a):
jarekle napisał(a):
audik napisał(a):
Kup sobie dobre letnie opony a jak bedzie lezał śnieg to weż taxi i tyle. Pamiętajcie, że opona zimowa jest tylko lepsza na śniegu, w innych warunkach letnia bije ją na głowę nawet przy -15C :diabel: .


opinia nie warta brania pod uwagę :!!: :!!: :!!:

opona zimowa przy temperaturze > +15C nie jest w stanie utrzymać auta przy hamowaniu, co skutkuje drogą hamowania ze 120km/h dłuższą niż 100m

i bardzo podobnie zachowuje się opona letnia w temperaturach < +5C

moja rada to przy temperaturach powyżej +5 letnie, poniżej oczywiście zimowe (zakręty, hamowanie, przyspieszanie.. tak na prawdę wszędzie widać różnicę)

i pamiętajcie - wielosezonówka to prawie letnia i prawie zimowa
:!: ale prawie robi wielką różnicę :peace:


http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... ht=#186745

Niestety artykuł już nie dział ale był w nim zrobiony test, przez bodajże ADAC w którym wyszło że opona letnia nawet w minusowych temp.(nawierzchnia sucha, mokra) jest zawsze lepsza niż zimówka (z wyłączeniem jazdy po śniegu). Ale Panowie wiedzą lepiej :peace: Echhh potęga marketingu :diabel:
Zgadza sie ADAC przeprowadzalo takie testy, widzialem reportarz o tym tescie w niemieckiej telewizji. Wnioski sa zastanawiajace. Caly problem w tym, ze jak juz wszesniej ktos napisal, zima trudno o suchy asfalt, zwlaszcza na polskiej, dziurawej i pelnej kolein drodze a noca w zimie przewidywalnosc pogody i temperatury jest zerowa ! Na korzysc zimowek przemawia fakt, ze letnie opony zima odpoczywaja i sie nie zuzywaja a latem odwrotnie. Tak wiec dwa komplety opon zuzywaja sie dwa razy dluzej od jednego kompletu, w zwiazku z tym finansowo i tak nie odczujemy korzysci z tych opon wielosezonowych a w polskich realiach zima na pewno stracimy na bezpieczenstwie.

_________________
Najlepsze auto ?
To takie, za które płaci Twój szef.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.paź.2006 23:05:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.sie.2006 10:03:06
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
quattro PETE napisał(a):
Wszyscy tak na "nie" nastawieni do wielosezonówek, to ja w ramach wypośrodkowania :) napiszę, że jeśli ktoś nie jeździ jak pirat, to wielosezonówki nie są złe, pod warunkiem że weźmie się takie, ktore są bardziej nastawione na warunki zimowe (śnieg), bo to przeważnie zimą jest najtrudniej opanować auto, a latem to byle guma da rade, byle miała wystarczająco bieżnika.

Mowa konkretnie o Nokian WR. Co prawda w Europie jest reklamowana jako typowo zimowa, ale np. za oceanem jest sprzedawana jako opona wielosezonowa (four season):
http://www.nokiantires.com/en/tire_wr.a ... son=winter

Jeździłem na niej (auto: Bora 2.0) zarówno zimą w Wisconsin jak i latem w Texasie - nie było żadnych problemów. Na śniegu zachowywała się lepiej niż moje dedykowane zimowe Michelin Pilot Alpin, a latem nie było tragedii. Pewnie - jak ktoś lubi ostro jeździć, to będzie mu się wydawała za miękka, ale do normalnej jazdy jest jak najbardziej OK - hamowanie, hydroplaning - wszystko OK. A indeks ścieralności ma 420, więc tak szybko też się nie zużywa.

Pozdr.


Ja nie jestem na nie. wg. mie mozna spokojnie używać opon wielosezonowych, ale bez zbędnych szaleństw i dla bezpieczeństwa nie dłużej niż jeden pełny sezon.

_________________
Audi 80 1.8 E '89 -> było
Audi A6 2.8 (APR) '00 -> jest
Subaru Outback 2.5 '08 -> jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.paź.2006 00:07:41 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.sie.2006 13:46:26
Posty: 283
Lokalizacja: Toruń
dodam jeszcze, że moje zdanie na temat opon wielosezonowych nie jest skrajnie krytyczne
ja co prawda nie będę jeżdził na takich oponach, ale wiem że do jazdy miejskiej takie opony większości urzytkowników wystarczą i jeżeli, jak już moi przedmówcy wspomnieli, szofer preferuje umiarkowany styl jazdy i porusza się raczej w mieście - to da radę

ja nie lubię niespodzianek i poznałem "smak" opon sezonowych, nie zamienię ich już na uniwersalne

pozdrawiam :)

_________________
Audi A6 Avant 2,5TDi AKN '00 Tip
Obrazek
to było fajne auto, ale teraz:
Audi A6 3,0TDi Quattro '04 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2006 17:41:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.mar.2006 14:12:56
Posty: 33
Lokalizacja: Węgorzewo
Hejka. Kupiłem swoją niunię z goodyar-ami wielosezonowymi i do tej pory na nich śmigam. Jak na mój sposób (spokojny) jazdy wystarczają. Zimą okazały się lepsze niż słabomarkowe zimówki w golfie. Oczywiście na lodzie to tylko kolce pomogą. Latem przy temp powietrza 30 st nie należy zbyt szybko wchodzić w zakręty bo czuć, że się płynie. Na szczęscie zdażyło się to tylko raz - niemcy, zbyt późno zorientowałem się, że trzeba zjechać z autostrady i na zjeździe miałem na liczniku 130 a upał był z 35 stopni. Czy jak się już zetrą kupię znów wielosezonowe? Głęboko się nad tym zastanowię ale jako, że mam duży garaż zrobię sobie miejsce na drugi komplet obok lodówki na zimne piwko :-)

_________________
Audi 80S B3 JN 1,8
P.S. Od grudnia 2006 - młodszy specjalista ds demontarzu pojazdów Hi Hi ale wczoraj szef mnie wq... i mam w d... taką pracę


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: