.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 20:41:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ścina opony a3 8v
PostNapisane: 05.lip.2018 10:39:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lip.2018 00:09:48
Posty: 3
Witam mam pytanie ponieważ ostatnio zauwazylem sciete dwie opony w moim samochodzie i mam pytanie cZy ktoś kiedyś się spotkał z takim czymś ? Ponieważ ja pierwszy raz i chciałbym dodać że w zimie wyrzuciło mnie z drogi ale wróciłem na drogę jedynie rozwaliłem wtedy pampersa ale nie zauważyłem różnicy w jeździe dalej samochód prowadzi się tak samo jak wcześniej i dodam też że po zakrętach jezdzielm trochę szybciej ale nie sądzę żeby aż tak na rancie starło oponę , a jakie jest wasze zdanie i opinie na ten temat ?

Link do filmu https://youtu.be/yHZjoCGtU8A


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ścina opony a3 8v
PostNapisane: 09.lip.2018 07:49:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2005 10:02:49
Posty: 2719
Lokalizacja: Warszawa
Jak dla mnie... to jest jakiś stary kapeć, który po prostu się rozleciał i tyle, dla mnie ta opona jest w miarę równo zużyta, aczkolwiek pojechać raz w roku na geometrię jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Jaka jest data produkcji tej opony? Kupiłeś nową czy używkę? Ciśnienie, rozmiar, indeks nośności zgodne z wytycznymi producenta?

_________________
Pozdrawiam
Zagór

RS3 [8V] Sportback '15
S3 [8L] Nogaroblue '01
BYŁO
S6 [C5] Avant 4.2 quattro '01
A4 [B5] Avant 1.8T quattro '97


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ścina opony a3 8v
PostNapisane: 11.lip.2018 19:38:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lip.2018 00:09:48
Posty: 3
Opona była kupiona około półtora roku temu jako nową , i jakby był stary kapeć to bym nikomu nie zawracał głowy , następnego dnia pojechałem wymienić opony i na ustawienie geometrii okazało się że lewe koło było rozbierzne o 6 stopni więc pewnie to było powodem tego pojeżdżę kilka miesięcy i zobaczymy co będzie się dziać ,i co ma rozmiar opony do tego jak została startą może mi ktoś powiedziec bo nie rozumiem choć jakby kolega przypatrzyl się na filmiku to widać potrzebne informacje na temat rozmiaru itp. Ok moze źle sformułowałem końcówkę mojego pytania ponieważ powinienem zapytać czy ktoś już miał taką sytuację i rozwiązał problem a ja się zapytałem jakie jest wasze zdanie na ten temat sorry mój błąd... Jak coś będzie widać za kilka miesięcy to dodam coś więcej ponieważ sam szukałem informacji na ten temat i nie znalazłem nic konkretnego.
Pozdrawiam Kamil


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ścina opony a3 8v
PostNapisane: 14.lip.2018 20:06:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2005 10:02:49
Posty: 2719
Lokalizacja: Warszawa
Fajnie, że widać ale skąd mam wiedzieć jaki rozmiar jest prawidłowy dla Twojego auta, gdyby była to opona do mojego 8V, to nie jest prawidłowa na żadną z osi :(
Szerokość opony zamontowanej na feldze, a może bardziej korelacja między szerokością opony i felgi ma olbrzymie znaczenie dla pracy opony - naciąg jak i balon to nie są pożądane zjawiska :(
Generalnie jak pisałem - jak dla mnie to nie jest zużyta niewłaściwie opona, a opona która się rozleciała, wygląda to jak błąd produkcyjny (odwarstwiona część bieżnika w okolicy barku opony) - miałem kiedyś komplet Conti na S6 C5 z którymi stało się coś bardzo podobnego - oddali mi kasę za nie.

_________________
Pozdrawiam
Zagór

RS3 [8V] Sportback '15
S3 [8L] Nogaroblue '01
BYŁO
S6 [C5] Avant 4.2 quattro '01
A4 [B5] Avant 1.8T quattro '97


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ścina opony a3 8v
PostNapisane: 15.lip.2018 23:36:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lip.2018 00:09:48
Posty: 3
Dobra, nie jestem wielkim znawca ale wydaje mi się że nawet jeżeli rozmiar felg jak i opon jest inny niż oryginalny ale ktoś zachował rozsądek czyli mam na myśli oryginalnie r16 a wrzucił r22 i przy skręcie trze o nadkola to wtedy może być problem, ale jezeli chodzi o naciąg to nie mam komentarza w tej sprawie bo coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że kolega nie oglądał filmiku tylko skomentował bo takie rzeczy widać na pierwszy rzut oka, a wracając do tematu to tak jak mówiłem chciałem dodać post bo szukałem coś na ten temat widziałem wiele pytan ale nigdzie konkretnej odpowiedzi ale w moim przypadku pewnie to byla geometria, na koniec chciałbym dodać że jest to oryginalny rozmiar felg i opon dedykowane dla tego modelu 8v
Pozdrawiam Kamil


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: