.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 11:59:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6 2.4B] Podniesienie nadwozia - tył
PostNapisane: 06.lis.2020 12:38:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lis.2004 12:40:14
Posty: 8
Lokalizacja: podlasie
Problem.
Kupiłem samochód z obniżonym zawieszeniem o 50mm - Zestaw Eibach'a - czerwone. Jest nawet wbity w niemiecki dowód.
Samochód ma też założony gaz. W sumie od nowości. I teraz chodzi o to że prowadzi się mega super. Zawieszenie sztywność która mi bardzo odpowiada, nie buja ale i nie jest za twarde. Problem jest jak droga staje się dziurawa albo szuter z miedzą pomiędzy kołami, około 80 mm prześwitu miedzy podłożem a belką.
Ale drugi problem na który nie mogę znaleźć odpowiedzi to taki że po zatankowaniu do pełna gazu - 51 l - butla w kole, więc daleko za osią + 1/2 zbiornika benzyny (wolę nie schodzić za nisko z poziomem) dogniata mi tył do dołu o około 20 mm.
Szukałem różnych rozwiązań na forach i wychodzi na to że te 2-3cm załatwi podkładka pod sprężynę (nie w zwoje!!! tylko pod spód). Problem w tym że nigdzie nie ma podanych wymiarów tych sprężyn. Chodzi mi o średnicę wewnętrzną zwoju od dołu.
Podkładki mają grzybek i musi się wpasować.
Pytanie:
Ktoś wymieniał sprężyny tył w A6 C6, co by w starej zmierzyć ile dolny zwój ma w środku mm?
Myślałem o wymianie sprężyn na trochę wyższe, ale po rozmowach z mechanikami wiem że nie ma gwarancji że się podniesie dokładnie o tyle ile chcę, sprężyny są różne i różnie się uginają pod ciężarem. Dlatego najpewniejsza jest podkładka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C6 2.4B] Podniesienie nadwozia - tył
PostNapisane: 21.gru.2020 12:28:36 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
Jak chcesz, to napisz do mnie na pw, podam Ci namiary na zakład dorabiający customowe sprężyny za niewielkie pieniądze. Wyjściową długość zrobisz taką samą, a dasz grubszy drut, np. 16 mm zamiast 14 mm, albo 14 mm zamiast 12 mm. Dorabiałem u nich sprężyny na tył do A6 C5 i A8 D2. Kilka lat użytkowania, w tym z karawaną na haku i nic nie siada.

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: