.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 09:02:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Allroad C5] Kalibracja zawieszenia - jak działa?
PostNapisane: 26.kwi.2021 06:53:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2009 14:18:19
Posty: 139
Cześć. Mam pytanie. Mam auto, które jest z jednej strony niżej (cała strona, przód i tył) w stosunku do strony przeciwnej. Inaczej mówiąc patrząc z przodu auta prawa strona jest niżej niż lewa. Miechy ok, auto trzyma, nic się nie pompuje może stać bardzo długo (zostawiałem na roznych poziomach) i jest ok. Żadnych błędów zawieszenia, kompresora nic z takich rzeczy. Problem wygląda na czysto kosmetyczny, więc pomyślałem o kalibracji. Nie wiem po pierwsze czy to dobry pomysł, dwa czy dobrze rozumiem działanie kalibracji.

Czy działa to tak, że powiedzmy auto na 2 poziomie ma mieć fabrycznie wymiar od środka felgi do rantu powiedzmy 420mm.

Ja to mierze i wychodzi mi powiedzmy na jednym kole 415, na drugim 427 czy 425 to po zatwierdzeniu kalibracji i jej przeprowadzeniu auto ustawia ten prześwit na 420mm (jedne koło obniża, drugi podnosi aby to wyrównać) czy jedynie zapisuje te wartości, które wpisałem?

W sumie nie wiem co powoduje problem, ale wygląda to tak, jakby te ustawienia się "rozjechały".

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: