.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.maja.2024 21:23:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [B4] Sinusy na kierownicy
PostNapisane: 09.paź.2006 10:44:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 16:58:42
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Witam Forumowiczow.

Wiem, ze temat wszelkiego rodzaju bicia na kierownicy pojawia sie regularnie, ale pomimo dlubania w searchu, mam wrazenie, ze moj przypadek jest troszke inny. Oto objawy:

1) Falowanie (sin) na kierownicy. Nie nagle SZARPANIE, tylko plynne FALOWANIE kierownicy, na 95% zgodne z czestotliwoscia obrotow kol.
2) Wymiana lozyska, przegubu, opon + wywaznie, klockow, 2x geometria. Ogladane w zawieszenie na Cichym Kaciku w KRK (dla tych, co znaja) -> orzeczono brak wiekszych dzwonow, problemow z geometria itp.
3) Lekko krzywa tarcza, ale imho nie az tak, zeby dawac w/w objaw (zmierzone precyzyjnym miernikiem).
4) Wystepowalo w przedziale 80-120 kmph, obecnie przenioslo sie w dol na 40-80 kmph.
5) EWIDENTNIE nasila sie / zaczyna wystepowac w momencie gdy przednie kola sa odciazane. NAJBARDZIEJ czuc to podczas przyspieszania, gdy koncza mi sie obroty 3. biegu i zrzucam na luz, zeby wbic 4. W tym momencie zjawisko jest najlepiej widoczne. Zanika przy mocniejszym przyspieszaniu/hamowaniu.
6) Wszelkie nierownosci drogi tylko je poteguja, puszczenie kierownicy, powoduje, ze sie rowno i regularnie kreci w jedna i druga (nie czuc tego w ogole w trajektorii jazdy samochodu).
7) Poszarpana gumka na maglownicy.

I imho cos najbardziej charakterystycznego:

8) Praktycznie wystepuje TYLKO podczas jazdy na wprost, lub gdy kola podczas skrecania przechodza przez pozycje wyprostowana. Przy skreconych kolach NIE WYSTEPUJE.

Moim zdaniem przyczyna jednak w maglownicy nie tkwi, gdyz nawet przy powolnym toczeniu sie czuje, ze cos chce mi powolutku krecic kierownica w te i wewte. Poza tym, wyglada to tak, jakby (patrz pkt. 8) jakis luz powodowal "walke" kol o wybrana pozycje. Tylko czemu tak plynnie?

Ostatnio rzucony przez kolege pomysl, to wieloklin na piascie. Sam juz nie wiem, warsztaty rozkladaja rece ;/

Z gory dzieki za pomoc i porady, pzdr.

_________________
B4 ABK '94 2.0E + A6 3.0 TDI Q '05


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2006 10:52:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 14:00:13
Posty: 345
Lokalizacja: Gdańsk
Witam , sprawdzałes moze przeguby wewnetrzne? U mnie nastepowało równiez bicie i podobne objawy + delikatne targanie skrzynia i silnikem wraz z kierownica. Uszkodzony okazął się przegub wewnetrzny - wyszła zawleczka i przemieliło kulki....

_________________
Audi 80 B4 - 2,0 - ABK + LPG + troszke gadżetów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2006 10:57:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 16:58:42
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
O, o tym nie pomyslalem, sprawdze -> dzieki!

_________________
B4 ABK '94 2.0E + A6 3.0 TDI Q '05


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2006 11:18:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.mar.2004 22:33:12
Posty: 1207
twoje objawy wskazują na 99.9 % uszkodzenie opasania opony .możę to być początkowa faza nie widoczna gołym okiem. i co ciekawe możę to być opona tylnia . jedz do porządnego serwisu opon niech sprawdzą albo podstawią na próbę 4 inne sprawne opony -mogą być używane ale ze znanym pochodzeniem.to żę odczuwasz na kierownicy nie znaczy żę to przednie opony- wiem z praktyki.i nie rozbieraj niepotrzebnie auta bo nic nie znzjdziesz .masz typowy objaw uszkodzenia opasania

_________________
A6 c5 2.8 quattro limo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2006 11:25:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.mar.2006 14:00:13
Posty: 345
Lokalizacja: Gdańsk
enduro7777 napisał(a):
twoje objawy wskazują na 99.9 % uszkodzenie opasania opony .możę to być początkowa faza nie widoczna gołym okiem. i co ciekawe możę to być opona tylnia . jedz do porządnego serwisu opon niech sprawdzą albo podstawią na próbę 4 inne sprawne opony -mogą być używane ale ze znanym pochodzeniem.to żę odczuwasz na kierownicy nie znaczy żę to przednie opony- wiem z praktyki.i nie rozbieraj niepotrzebnie auta bo nic nie znzjdziesz .masz typowy objaw uszkodzenia opasania


Przeciez jest napisane ,ze opony były równiez wymienione i efekt pozostał....

_________________
Audi 80 B4 - 2,0 - ABK + LPG + troszke gadżetów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2006 11:30:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 16:58:42
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
No chyba, ze mam tak straszliwego pecha, ze trafilem na 2. trefny komplet (kupilem na lato uzywki).

_________________
B4 ABK '94 2.0E + A6 3.0 TDI Q '05


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: