.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 06:43:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [all]tarcze hamulcowe MIKODA
PostNapisane: 13.paź.2006 22:37:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lis.2004 12:41:33
Posty: 1139
Lokalizacja: Warszawka
Ma ktos moze tarcze mikody??bo ja mysle nad tarczami nawiercanymi i frezowanymi tej firmy-sa bardzo taniei dobre podobno...Jakies opinie ??i czy jest sens zakladac takie tarcze do zwyklych klockow??czy potrzeba jakies duzo lepsze ??

_________________
było:
Coupe 6A 2.0 16V
Subaru Impreza GT // WRX STI // Evo 8 // Evo 10
Jest:
M4 Competition
AMG GT S


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.paź.2006 22:44:46 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
tarcze jak tarcze ... brembo sa robione w tej samej fabryce kolo czestochowy ... a co do nawiercanych i innych cudow to nie wierze ze jestes sportowcem wiec jezeli nim nie jestes to zaloz zwykle tarcze i dobre klocki. dlugo by tlumaczyc ale nawiercanie i nacinanie tarczy to nie kompromis a pewne ukierunkowanie tarczy a konkretnie , dobre hamulce przy rozgrzanej tarczy i tylko to bo ani kultura pracy ani zywotnosc nie ida w parze ze skutecznoscia ... ale jezeli od swiatel do swiatel nie ucestniczysz w wyscigu zycia to starcza Ci zwykle hamulce ktore maja za zadanie odprowadzic cieplo a klocki jezeli wybierzesz dobre to nie beda sie palily nawet przy ostrym hamowaniu a beda i dlugo starczaly i nie beda piszczaly czy tez slabo hamowaly na zimnym

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 01:21:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.gru.2005 13:21:09
Posty: 338
Lokalizacja: LEGNICA
hans napisał(a):
tarcze jak tarcze ... brembo sa robione w tej samej fabryce kolo czestochowy ... a co do nawiercanych i innych cudow to nie wierze ze jestes sportowcem wiec jezeli nim nie jestes to zaloz zwykle tarcze i dobre klocki. dlugo by tlumaczyc ale nawiercanie i nacinanie tarczy to nie kompromis a pewne ukierunkowanie tarczy a konkretnie , dobre hamulce przy rozgrzanej tarczy i tylko to bo ani kultura pracy ani zywotnosc nie ida w parze ze skutecznoscia ... ale jezeli od swiatel do swiatel nie ucestniczysz w wyscigu zycia to starcza Ci zwykle hamulce ktore maja za zadanie odprowadzic cieplo a klocki jezeli wybierzesz dobre to nie beda sie palily nawet przy ostrym hamowaniu a beda i dlugo starczaly i nie beda piszczaly czy tez slabo hamowaly na zimnym


co ty gadzasz
ja kupiłem lucasa zwykłe i sa do d... powyzej 160 km/m brak hamulcow a po drugie tarcze sie powichrowały a nie jestem zadnym sportowcem ale lubie czasami prezycisnac :diabel:

_________________
A6 TDI AVANT AEL 6 GANG KLIMATRONIK SKORA NIVO VOLL WYPAS
2001-2006 VW GOLF GTI WOLFSBURG EDITIONE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 07:16:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.sty.2006 17:10:18
Posty: 233
Lokalizacja: Turek
Zmikodami to jest tak że 50 % jeździ jak po sznurku a drugie 50 % o dupe rozbić ... zaezy na jaką partię się trafi - kolega ma warsztat i tak mi powiedział. Firma jest ok ale czasem nie zadbają o jakosć półproduktu i wtedy jest klęska. Polecam firmowe ATE ... żadnych nacięć a można swobodnie poszaleć! Zresztą nie zanm człowieka który miał tarcze firmowe ATE i narzekał.

_________________
ARTUR SZ.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 07:34:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.sty.2005 00:30:59
Posty: 190
Lokalizacja: kraina medalików
hans napisał(a):
tarcze jak tarcze ... brembo sa robione w tej samej fabryce kolo czestochowy ...


co do jakości mikody to wam nie podpowiem bo ich nie kupuję ale "hans" z tym, że mikoda i brambo to są w jednej fabryce robione to chyba nie jest tak.

Mikoda ma swoją fabrykę na lisińcu, a brambo na północy częstochowy i z tego co się orientuję to nie mają nic ze sobą wspólnego (chyba że o czymś nie wiem). Poza tym brembo otworzył 3 lata temu nową fabrykę w tychach.

Szczerze mówiąc to nie przemawiają do mnie wyroby produkowane w polsce.
Chciałbym wspierać nasz kraj i co się da kupuję polskie ale co do części samochodowych to jednak preferuję obczyznę.

Mój ojciec w okularze miał założone mikody i nie narzekał ale on jest mało wymagajacy w stosunku do samochodu - jak auto jeździ to jest bardzo dobrze, dopiero jak się coś urwie to odwiedza mechanika - porażka!

_________________
Kiedyś:
długo by pisać

Teraz:
małe i zwinne A3 1,9TDI (AHF) 110KM
i parę innych jeżdzidełek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 10:48:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.lip.2005 20:40:36
Posty: 252
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiec ja odpowiem na temat ;) polecam mikode!!!!! :!:
Przywiazuje ogromna wage do ukladu hamulcowego,z racji raczej ciezkiej nogi i agresywnego sposobu jazdy. Nie oszczedzam na tych rzeczach. I zawsze bylem ogromnym zwolennikiem marki ATE i nadal jestem,juz wiele razy rozpisywalem sie na forum o ich wyzszosci nad innymi firmami. stosuje wszystkie ich produkty klocki, zaciski, plyny, tarcze w wielu autach.
Rok temu wymienilem caly komplet hamulcow na kolach i wszystko nowe marki ate ceny zaciskow nie pamietam, ale tarcze po rabatach 180zl szt. i klocki cos kolo 380 przod. O tyle nie bede pisal bo z nim wszystko ok ,tez ATE ;) .Moze po miesiacu trafilo mi sie nagle chamowanie z gornego zakresu predkosci.I to byl koniec spokojnego hamowania na dlugi czas bo kazdy kontakt nogi z pedalem hamulca byl latwo wyczowalny dla wszystkich pasazerow.Szarpalo kierownica,byl to efekt termicznego wypaczenia tarcz.Probowalem dwukrotnie je toczyc ,ale ze swiadomoscia malego prawdopodobienstwa poprawy(jestem metalurgiem i temat ekspansji termicznej jest mi znany dobrze).Wiec zmienilem tarcze na MIKODY w polaczeniu z klockami TEXTARA .Jak narazie nie unikam pedalu hamulca nie irytuje mnie juz zadne drzenie kierownicy nic nie piszczy, hamowalem juz kilka razy zwiekszych predkosci wszystko OK.
WIEC POLECAM!!
PS Dowiadywalem sie o mikody przed ich zakupem i faktycznie nie maja one nic wspolnego z brembo,a co do brembo to nie polskie bywaja wadliwe!!!

_________________
c3 avant 2,5tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 11:07:44 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
KATO napisał(a):
co ty gadzasz
ja kupiłem lucasa zwykłe i sa do d... powyzej 160 km/m brak hamulcow a po drugie tarcze sie powichrowały a nie jestem zadnym sportowcem ale lubie czasami prezycisnac :diabel:

zmien klocki , napraw zaciski i prowadnice
Cytuj:
co do jakości mikody to wam nie podpowiem bo ich nie kupuję ale "hans" z tym, że mikoda i brambo to są w jednej fabryce robione to chyba nie jest tak.

co do tego faktu nie bede sie spieral bo to bylo 6 lat temu jak mialem takie informacje kiedy to jeszcze kupowalem bebny do cygara :):

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 11:41:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.sty.2005 00:30:59
Posty: 190
Lokalizacja: kraina medalików
hans napisał(a):
co do tego faktu nie bede sie spieral bo to bylo 6 lat temu jak mialem takie informacje kiedy to jeszcze kupowalem bebny do cygara :):


Z tego co się orientuję Mikoda i Brembo to nigdy nie było to samo.

Za pewne w jakimś zakresie ze sobą kooperują - dziś jest to normalka, ale to dwie różne firmy.

Poza tym Mikoda w Częstochowie jest obecny wiele lat dłużej niż brembo.

Z tego co pamiętam to mój ojciec kupawał u mikody części jak jeszcze byłem dzieckiem, czyli już kilkanaście lat temu, a brembo przejęło budynki po jakiejś p.r.l.owskiej upadłej firmie kilka lat temu.

A poza tym, jeśli chodzi o jakość tarcz to w grę wchodzi oprócz producenta dostawca stali - huty, a wiadomo jak jest w Polsce, najlepsza stal jest w środę :!:
Myślę, że i Mikoda i Brembo biorą stal z jednej huty i tu jeśli będą różnice to tylko z powodu materiału.

_________________
Kiedyś:
długo by pisać

Teraz:
małe i zwinne A3 1,9TDI (AHF) 110KM
i parę innych jeżdzidełek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 15:44:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.gru.2005 13:21:09
Posty: 338
Lokalizacja: LEGNICA
hans napisał(a):
KATO napisał(a):
co ty gadzasz
ja kupiłem lucasa zwykłe i sa do d... powyzej 160 km/m brak hamulcow a po drugie tarcze sie powichrowały a nie jestem zadnym sportowcem ale lubie czasami prezycisnac :diabel:

zmien klocki , napraw zaciski i prowadnice
Cytuj:
co do jakości mikody to wam nie podpowiem bo ich nie kupuję ale "hans" z tym, że mikoda i brambo to są w jednej fabryce robione to chyba nie jest tak.

co do tego faktu nie bede sie spieral bo to bylo 6 lat temu jak mialem takie informacje kiedy to jeszcze kupowalem bebny do cygara :):


klocki w zaciskach chodz elegancko prowadnice sa przesmarowane i wyczyszczone wiec co wiecej mozna zrobic???

wina lezy po stronie materiału kloci i tarcze sa nowe wymieniane nie dawno

_________________
A6 TDI AVANT AEL 6 GANG KLIMATRONIK SKORA NIVO VOLL WYPAS
2001-2006 VW GOLF GTI WOLFSBURG EDITIONE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 16:07:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.maja.2006 14:32:45
Posty: 1048
Lokalizacja: Chełm
Jak chcesz mieć dobre hamulce..... kup normalne, gładkie ATE tarcze i ATE klocki (odpowiedniki serii). Nacinane ATE PowerDisk są droższe o około 15 pln na sztuce. Trzeba się liczyć, że takie tarcze szybciek "heblują" klocki i po około 35k-40 nie ma klocków.

Nie baw się w sportowe klocki.... One są twarde i dobre owszem... ale jak są solidnie rozgrzane. W normalnej jeździe czasem tylko osiągaja optymalną temperaturę pracy. Twarde klocki muszą też miec odpowiednie tarcze... inaczej je zajadą.

Przy wymianie tarcz rozbierz wszystko, wyczyść i nasmaruj zaciski, sprawdz stan uszczelek tłoczków.
Możesz zalać też nowy płyn hamulcowy.... na pewno nie zaszkodzi ;)

Przy zakładaniu tarcz, sprawdź aby równo przylegały do piast.

W dobrej cenie kupisz na www.zmax.pl

_________________
www.xj-jeep.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 20:32:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sty.2005 20:31:38
Posty: 463
Lokalizacja: Częstochowa
A ja mam pytanie o troche inne tarcze to znaczy chodzi mi dokładnie o tarcze Zimmermann sport co o nich myślicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2006 21:16:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.lip.2005 20:40:36
Posty: 252
Lokalizacja: WROCŁAW
Znam klika osob ktore montowaly tarcze tej marki, kolega jezdzi na nich(sport) i bardzo je chwali ,sam zastanawialem sie nad nimi(standard),jednak podeszly mi cenowo mikody ;) Kolega w tym samym sklepie dobieral klocki chyba mitexy twarde bardzo dobre!!! Pan uczciwie mowil ze na zwyklych tarczach moga piszczec. Na sportach ottona tez b.zadko ale zdaza im sie pisknac. Ale dzialaja nie zawodnie,wrecz rewelacyjnie :peace: .

_________________
c3 avant 2,5tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.paź.2006 21:57:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.maja.2006 15:15:35
Posty: 242
Lokalizacja: Gdańsk
ja kupiłem klocki włoskiej firmy i tarcze lukasa wentylowane autko stoi juz po lekkim muśnięciu pedału hamulca więc polecam każdemu kto chce porządnie hamowac niech zainwestuej i wymieni tarcze i klocki
Lukasy są jakościowo o wiele lepsze nizte mikody


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.paź.2006 08:27:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.sie.2006 19:27:36
Posty: 254
Lokalizacja: Pajęczno
Ja takze musze wymeinic u siebie tarcze z przodu, bo po kilku ostrych hamowaniach pokrzywiły sie i teraz by zwolnic tylko auto z predkosci tylko 180km/h to niezle trzesie autem, a do tego jest straszne wycie! a to przeciez za bezpieczne hamowanie nie jest ;/
Wiec dołączam sie do pytania:
jakie polecacie tarcze, niedrogie, ale dobre! :) Ja raczej rekreacyjnie nie jezdze... Preferuje szybsza jazde, duzo jezdze, glownie trasy... Rozwijam dosc spore predkosci, wiec hamulce muszą byc dobre! A moze lepiej wziac nacinane? Duzo szybciej zużywają sie klocki? (w procentach)
pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.paź.2006 08:30:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.maja.2006 14:32:45
Posty: 1048
Lokalizacja: Chełm
Cytuj:
jakie polecacie tarcze, niedrogie, ale dobre! Ja raczej rekreacyjnie nie jezdze... Preferuje szybsza jazde, duzo jezdze, glownie trasy... Rozwijam dosc spore predkosci, wiec hamulce muszą byc dobre! A moze lepiej wziac nacinane? Duzo szybciej zużywają sie klocki? (w procentach)


Chyba takich nie ma....

Chcesz dobre to kup ATE PD

_________________
www.xj-jeep.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.paź.2006 20:37:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.maja.2006 15:26:25
Posty: 11
Lokalizacja: Toruń/Warszawa(obecnie prawie caly czas)
a co sadzicie o zalozeniu EBC klockow green stuff i tarcz tej samej firmy?

w sumie cena za komplet 4+4 jest nizsza niz sie spodziewalem zastac... a slyszlaem dobre opinie o tym sprzecie

i przy okazji mam pytanie, czy wymieniajac tarcze, klocki, szczeki tez wymieniac, czy mozna zostawic te co sa?

_________________
A3 1.9TDi 110KM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.paź.2006 20:39:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.maja.2006 14:32:45
Posty: 1048
Lokalizacja: Chełm
Tylko tarcze i klocki.

Zaciski należy rozebrać, wyczyścić, nasmarować i jak potrzeba wymienić uszleniacze.
Niezapomnij też o wymianie płynu hamulcowego.

_________________
www.xj-jeep.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.paź.2006 09:19:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.paź.2003 17:09:27
Posty: 4593
Lokalizacja: Białystok
Auto: przeważnie starsze Audi
kiedys mialem bicie przy chamowaniu... po sprawdzeniu wszystkiego okazalo się, że na prowadnicy zacisku wyrobily (mialy troche luzu) się tulejki gumowe w ktorych suwa się zacisk.

_________________
200 10V turbo quattro, Pastuch "quattro" 2,8


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: