.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 17:45:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przekładka fotela kierowcy z manualnego na elektryczny
PostNapisane: 22.wrz.2022 21:00:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lip.2020 22:06:39
Posty: 13
Witam, posiadam A6 C7 z fotelami sportowymi (takie jak w S-Line) skóra + alcantara z manualną regulacją i elekr regulacją lędźwi.
Kupiłem elektryczny fotel od S-Line w pełni elektryczny
Kolejnym etapem było przełożenie mojej tapicerki na nowo zakupiony stelaż elektryczny, operacja udana wszystko się udało zrobić ale mam kilka pytań odnośnie co do fotela elektrycznego:
- jaki bezpiecznik powinien być dla fotela elektrycznego bo w oryginalnym miejscu (szyna B brązowa pole chyba 8) jest 5A i dwa razy mi go upaliło jak testowałem fotel.
- jak chcę przesunąć lub podnieść fotel to trzymając dany przełącznik np do tyłu, to fotel jedzie i zatrzymuje się po chwili i muszę puścić przełącznik i znowu przesuwać i tak kilka razy aż dojedzie do końca, nie ma tak jak w innych markach że trzymam przełącznik a fotel odjeżdża do końca tylko tak sekwencyjnie jakoś, czy to norma?
- i ostatnie pytanie to czy na szynach to czy oprócz tej osłony 4F088134701C jest jeszcze taka która maskuje śrubę? tak jak to było w manualnym fotelu 8K0881672, bo w tym nowym stelażu tak druga osłona nie pasuję a średnio wygląda ta śruba nie zasłonięta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przekładka fotela kierowcy z manualnego na elektryczny
PostNapisane: 23.wrz.2022 06:07:21 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
gumis15 napisał(a):
- jaki bezpiecznik powinien być dla fotela elektrycznego bo w oryginalnym miejscu (szyna B brązowa pole chyba 8) jest 5A i dwa razy mi go upaliło jak testowałem fotel.


Trzeba by zobaczyć w dokumentacji elektrycznej ale zmiana bezpiecznika to nie wszystko. Jeżeli zmienisz bezpiecznik a przewody zostaną stare to mogą się spalić/stopić. Zwiększasz obciążenie na obwodzie który był dostosowany do mniejszego poboru prądu więc uważaj co robisz bo jak dasz za duży bezpiecznik to możesz sobie gaśnice pod nogi wsadzić w razie czego :D

gumis15 napisał(a):
- jak chcę przesunąć lub podnieść fotel to trzymając dany przełącznik np do tyłu, to fotel jedzie i zatrzymuje się po chwili i muszę puścić przełącznik i znowu przesuwać i tak kilka razy aż dojedzie do końca, nie ma tak jak w innych markach że trzymam przełącznik a fotel odjeżdża do końca tylko tak sekwencyjnie jakoś, czy to norma?


Na pewno tak nie powinno być. Wygląda jakby się blokował / miał za duży opór. Być może jest jakieś zabezpieczenie termiczne lub obciążeniowe. Nie jestem pewien.

gumis15 napisał(a):
- i ostatnie pytanie to czy na szynach to czy oprócz tej osłony 4F088134701C jest jeszcze taka która maskuje śrubę? tak jak to było w manualnym fotelu 8K0881672, bo w tym nowym stelażu tak druga osłona nie pasuję a średnio wygląda ta śruba nie zasłonięta.


Poszukaj w Etce, powinieneś znaleźć każdą zaślepkę jaka była w każdej z opcji.

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przekładka fotela kierowcy z manualnego na elektryczny
PostNapisane: 24.wrz.2022 19:45:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lip.2020 22:06:39
Posty: 13
Dżejkob napisał(a):
gumis15 napisał(a):
- jaki bezpiecznik powinien być dla fotela elektrycznego bo w oryginalnym miejscu (szyna B brązowa pole chyba 8) jest 5A i dwa razy mi go upaliło jak testowałem fotel.


Trzeba by zobaczyć w dokumentacji elektrycznej ale zmiana bezpiecznika to nie wszystko. Jeżeli zmienisz bezpiecznik a przewody zostaną stare to mogą się spalić/stopić. Zwiększasz obciążenie na obwodzie który był dostosowany do mniejszego poboru prądu więc uważaj co robisz bo jak dasz za duży bezpiecznik to możesz sobie gaśnice pod nogi wsadzić w razie czego :D

- poczytam w instrukcji może coś znajdę na ten temat.

gumis15 napisał(a):
- jak chcę przesunąć lub podnieść fotel to trzymając dany przełącznik np do tyłu, to fotel jedzie i zatrzymuje się po chwili i muszę puścić przełącznik i znowu przesuwać i tak kilka razy aż dojedzie do końca, nie ma tak jak w innych markach że trzymam przełącznik a fotel odjeżdża do końca tylko tak sekwencyjnie jakoś, czy to norma?


Na pewno tak nie powinno być. Wygląda jakby się blokował / miał za duży opór. Być może jest jakieś zabezpieczenie termiczne lub obciążeniowe. Nie jestem pewien.

- Czy mógłby to ktoś potwierdzić tzn dlaczego tak się dzieje i jak to ewentualnie naprawić?

gumis15 napisał(a):
- i ostatnie pytanie to czy na szynach to czy oprócz tej osłony 4F088134701C jest jeszcze taka która maskuje śrubę? tak jak to było w manualnym fotelu 8K0881672, bo w tym nowym stelażu tak druga osłona nie pasuję a średnio wygląda ta śruba nie zasłonięta.


Poszukaj w Etce, powinieneś znaleźć każdą zaślepkę jaka była w każdej z opcji.


- patrzyłem w tym katalogu i są szczegółowo opisane stelarze fotela manualnego, elektrycznego i el z pamięcią i są też opisane zaślepki o które mi chodzi ale tylko dla fotela z manualną regulacją, czy ktoś wie czy są inne zaślepki dla fotela elektrycznego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przekładka fotela kierowcy z manualnego na elektryczny
PostNapisane: 25.wrz.2022 10:45:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lip.2020 22:06:39
Posty: 13
Jeśli chodzi o te zaślepki to podsyłam zdjęcia żeby pokazać jak różnią się szyny w obu fotelach więc i zaślepka powinna mieć inne mocowanie.
Szyna fotela regulowanego manualnie : https://www.dropbox.com/home?preview=20 ... 103642.jpg
szyna fotela regulowanego elektrycznie : https://www.dropbox.com/home?preview=20 ... 115806.jpg

w fotelu elektrycznym jest ślimak po całej jej długości i nie ma jak zamocować zaślepki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: