.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 20:18:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 31.sty.2019 00:56:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
Witam, posiadam a4 b6 3.0 asn cabrio. Pewnego razu rozłożyłem dach automatycznie przymierzając się do składania(automatycznie) klapa pod którą chowa sie dach uniosła się tylko 2 cm i koniec. Dach złożyłem ręcznie. Ponownie przymierzyłem sie do rozłożenia przyciskiem ale nic przy podszybiu tam gdzie są haki które domykają dach w ostatniej kwesti słychać buczenie jakby zamków i tyle. Kiedy przy podszybiu otworzę zamki kluczem i nacisnę przycisk dach sie składa ale proces dojdzie do otwarcia klapy pod którą chowa sie dach uniesie sie dwa cm i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 01.lut.2019 15:12:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Najlepiej zacząć od podpięcia kompa, ale jak otworzysz klapę ręcznie po dwóch stronach (albo tylko z prawej nie pamiętam) pod wykładzinami na wewnętrznych stronach tylnych błotników masz takie styczniki sygnalizujące otwarcie klapy. Zacznij od nich sprawdź miernikiem czy działają, i czy nie poluzowały się na regulacji.

Obrazek

P.S Majstruj w ciepłym garażu.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 01.lut.2019 23:02:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
Słuchaj podepne pod kąpa, tylko nie mam czasu pompa odpada bo szmaciany dach się składa. Jescze chciałem dodać ze to anglik i czy jest jakaś różnica między europą i tymi stycznikami. czyli odsłonić zdjąć wykładzine z bagażnika i tam będzie coś takiego???? Tak? Czy to jest podpinane na wtyki czy coś?. Kiedy ta klapa się unosiła w pełni sprawnie jak pamiętam te dwa centymetry unisiła się bez dzwięku pompy a po tych dwoch cm pompa zaczeła działać. Dodam że dach otwierałem w odwilży czyli około 15 stycznia po mrozach, miałem tak wcześniej przed mrozami ale tylko raz pożniej wszystko działało aż do połozy stycznia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 01.lut.2019 23:10:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
I czy zwykła diagnostyka u mechanika pokaże błędy dachu? I chciałem zapytać czy jest szansa jeżeli będą błędy na kompie i je wykasuje to wszystko będzie okej?
I chaiłem zapytać co to jest adaptacja dachu kiedy się ją robi i czy coś daje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 02.lut.2019 10:26:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
W angliku wszystko jest identyczne, Vag powinien wszystko pokazać, a co do adaptacji to nie wiem czy coś takiego jest, Miałem okazję założyć drugi kompletny dach, po mechanicznej regulacji wszystko normalnie działa , i nie generuje błędów. Zacznij od tych styczników, bo na moje oko sterownik nie widzi otwarcia klapy maskującej, i zwyczajnie zatrzymuje procedurę otwarcia dachu.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 02.lut.2019 14:10:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
Jezeli chodzi o te styczniki czy po otwarciu klapy sa widoczne czy trzeba cos rozbierac. Jak sprawdzic czy sa rozlegulowane i jak to sie robi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 02.lut.2019 16:44:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Małe sprostowanie , styczniki klapy są w jej zamkach, ten ze zdjęcia to jest stycznik który daje sygnał do zamków klapy że dach jest w pionie, i klapa się może otworzyć, a on jest na stelażu dachu po prawej stronie. Sprawdzenie jest proste wypinasz kostkę, wkładasz miernik i po zamknięciu zwierają albo rozwierają obwód.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 04.lut.2019 21:23:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
Bylem na kompie o sprawdzil ze cos nie tak z silniczkiem od klapy czyli ta klape podnosi nie pompa dachu tylko osobny silniczek? Wlasnie klapa otworzy sie 2 cm i nie slychac tego silniczka czy on jest na widocznosci czy zmoenie sam o czy potrzebna jest jakas adaptacja reset ustawienie po jego wymianie. Najlepoej jakby ktos fote ogarnol gdzie to jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 04.lut.2019 21:30:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Silnik (w zasadzie siłownik) tylko zwalnia zamki , a za podnoszenie klapy odpowiada jedna sekcja z magistrali w całej pompie dachu. Jutro Ci to wszystko sfotografuje.

.....No więc tak jak pisałem wczoraj, klapę otwierają dwa hydrauliczne siłowniki które sterowane są z jednej sekcji pompy w prawym tylnym nadkolu

Obrazek

Natomiast zamki klapy zwalnia silnik który mieści się na środku ściany grodziowej, i odchodzą od niego dwa cięgna które ida do zamków po bokach. W samych zamkach natomiast są styczniki które zaznaczyłem na foto

Obrazek

I jeżeli stycznik w zamku nie zasygnalizuje zwolnienia klapy, to cała operacja otwierania się zatrzymuje. Ja w pierwszej kolejności sprawdził bym właśnie te styczniki miernikiem. Kable z nich wychodzą chyba pod siedzenie nie pamiętam dokładnie to sobie znajdziesz , jakieś 40 cm od zamka jest kostka.

Może też być źle wyregulowany stycznik położenia stelaża dachu, on znajduje się po prawej stronie na stelażu (patrz foto)

Obrazek

I wtedy też jeżeli dach nie zasygnalizuje poprawnie pozycji pionowej gotowej do otwarcia klapy , to sterownik też nie puści dalej procedury otwierania .

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 05.lut.2019 22:05:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
Na to by wychodziło ponieważ dach się składa pompa chodzi zamki od klapy puszczają bo odbiezpieczy sie i dwa cm w góre pojdzie potem można ją ręką otworzyć nawet ale cały proces po tym zostaje przerwany. cholera obawiam się ze nie dam rady tego zrobić sam nie ogarne tego. Z twojego punktu widzenia były by te styczniki bo zamki puszczają a potem lipa czyli to nie bedzie silniczek od zamków? bo on otwiera i jest okej. dobra czyli koło zamków są te styczniki kable wychodzą pod tylną kanapą ? z obu stron? Słuchaj znalazłem ten stycznik on nie jest drogi ale jak z jego wymianą w razie czego. i ja mam angola czy on będzie też po prawej stronie na stelażu i w którym miejscu tego stelaża

https://allegro.pl/oferta/audi-a4-b6-ca ... 6873273350


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 05.lut.2019 22:49:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Na razie nic nie wymieniaj porób zworki ,i testuj. Ja kupiłem zachwaszczony egzemplarz w Polsce,dach chodził jak chciał, walczyłem z nim z miesiąc ,nie domykał sie tyłem, nie ryglował zawsze, kontrolka na liczniku fisiwała, moje wkur,i..,nie sięgnęło zenitu , ruszyłem pickupem w Polskę i kupiłem idealny sprawny dach z angola z całą instalacją hydrauliczną i elektryczną, sam go zdemontowałem z dawcy i założyłem do siebie. Od tej pory moje problemy z dachem ustąpiły. W sumie mam wszystko na podmiankę, ale puki mam auto nic nie sprzedaję.
Powodzenia :D

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 05.lut.2019 22:58:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
Tak tylko mogę powiedzieć że ja jestem tępy do takiech rzeczy. Tam koło zamków zmierze miernikiem? I chodzi mi o ten stycznik pod dachu co wysłałem link ten kabel by podpiąc pod miernik gdzie on wyjdzie i gdzie dokładnie jest umiejscowiony ten stycznik na stelażu ale na widoku czy nie ?

Wiem dachy są w miare tanie masz leb to se założysz ale ja niestety nie i tak kupie napewno do niego dach za zamianke ale narazie poszycie mam okej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 05.lut.2019 23:41:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Echhh no takie gadanie w powietrze bez działania to ...wiadomo. Zaznaczam że temat zamka klapy to taka moja hipoteza od której trzeba zacząć. Równie dobrze mogły paść tam grubsze podzespoły. Na foto z netu masz tak jak mówiłem ok 30-40 cm od zamka kostkę . Zamykasz, otwierasz i mierzysz czy jest przejście.
Obrazek
Tylko chyba one są za wykładziną na ścianie grodziowej w bagażniku tak coś kojarzę, bo to parę lat temu w tym majstrowałem.

P.S Uzupełnij profil , napisz skąd jesteś może ktoś koło Ciebie pomorze, można podmienić części itd....no chyba że wstydzisz się swojego miejsca zamieszkania ;)

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 19.lut.2019 16:49:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2019 00:47:04
Posty: 24
Witam wszysykich jestem szczeslowy jak nigdy kiedy sie ocieplilo to dach zaczol dzialac czyli moral z tego taki ze zima cabrio nie sluzy wilgoc itp do zamkniecia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 B6 Cabrio] problem z dachem
PostNapisane: 28.cze.2020 21:15:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2020 20:58:13
Posty: 7
Może podepne się do tego wątku. Również mam problem z dachem w audi A4b7 rok 2006 więc dużo części z b6. Wyskakuje mi na kompie błąd 01996 przełącznik blokady F294. Jednak zarówno błąd jak i objawy są sporadyczne. Bardzo często się zdarza że dach nie odpala od pierwszego kliku i zwalnia tylko górę ale nawet nie rusza części z szybą natomiast po zamknięciu następna próba przechodzi ok. Ostatnio problem się pogłębił i za drugim i już ponowne próby nic nie dały. Po próbie ręcznego złożenia i rozłożenia oraz kalibracji zaskoczył na parę godzin ale znów grymasi. Ktoś naprawia takie rzeczy albo podejmie się wymiany dachu bo już trochę tracę nerwy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: