.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 06:49:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [a4 b6/b7 avant] wymiana żarówki lampki podsufitki
PostNapisane: 12.paź.2022 18:36:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2012 23:27:54
Posty: 116
Witam serdecznie. Aż mi wstyd zapytać... Czy ktoś się orientuje jak wyjąć żarówkę z oprawki podsufitki środkowej lampki? Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, a nie chciałbym czegoś połamać... Po zdjęciu lampki widzę że żarówka jest podobna do postojówki tzn z wąsami... jak ją wyjąć, trzeba ją przekręcić czy jak bo jest tam tak mało miejsca że nawet nie idzie specjalnie jej złapać za łepek ?

Bardzo proszę o podpowiedź, auto stare i boje się na siłę coś robić. nigdy nie miałem przyjemności tej żarówki wymieniać ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a4 b6/b7 avant] wymiana żarówki lampki podsufitki
PostNapisane: 12.paź.2022 20:54:24 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Najlepiej zdjąć samo szkiełko bez wyjmowania całej lampki, wtedy żarówkę masz na wierzchu. Doginają ją blaszki z obu stron, więc nie ma co dalej tłumaczyć. Może się okazać, że to nie wina żarówki tylko trzeba właśnie podoginać blaszki, przeczyścić styki. Częsty temat w tych autach.

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a4 b6/b7 avant] wymiana żarówki lampki podsufitki
PostNapisane: 12.paź.2022 21:11:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2012 23:27:54
Posty: 116
U mnie ewidentnie żarówka...

....o kurcze o tym nie pomyślałem, czyli ściąga się nie całą lampkę tylko ten malutki prostokątny przezroczysty klosz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a4 b6/b7 avant] wymiana żarówki lampki podsufitki
PostNapisane: 13.paź.2022 00:56:08 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Masz w nim nawet wyżłobienie na śrubokręt.

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a4 b6/b7 avant] wymiana żarówki lampki podsufitki
PostNapisane: 13.paź.2022 01:08:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2012 23:27:54
Posty: 116
ok, jutro w takim razie powalczę... jeżeli faktycznie tak jest to kurcze ale głupi jestem... bo w pozostałych lampkach faktycznie wystarczy klosze ściągnąć

Tak przy okazji chciałbym jeszcze zapytać o poradę, nie nadużywając gościnności... chodzi o lampkę z tyłu w podsufitce, w bagażniku. Zauważyłem że jest trochę luźna i chciałbym to poprawić... Wiem że trzeba ją podważyć od strony kabiny i powinna elegancko się wysunąć... Otóż wysuwa się bezproblemowo tylko jedna strona, druga zaś tylko kawałeczek da się wysunąć... może jakieś 4mm przez co nie da się tej lampki wyciągnąć całkiem... Podejrzewam ze ktoś wcześniej przy montażu za bardzo rozgiął blaszkę rozporową w tej części gdzie nie wychodzi i ona nie przechodzi przez krawędź podsufitki tylko się zapiera swoim końcem od góry... Pytanie czy jest jakiś patent aby tą lampkę bez inwazyjnie wyciągnąć nie łamiąc niczego czy raczej rzeźba ściąganie podsufitki i wydostanie jej od góry ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a4 b6/b7 avant] wymiana żarówki lampki podsufitki
PostNapisane: 13.paź.2022 13:44:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2012 23:27:54
Posty: 116
gitmar napisał(a):
Masz w nim nawet wyżłobienie na śrubokręt.



kurcze ci powiem nie ma wyżłobienia... a żeby ściągać sam ten malutki klosz to tak nie specjalnie to wygląda aby to tak miało być... Może ty o innej lampce myślisz, ja mam na myśli tą po środku sufitu co jest takim paseczkiem na krańcach którego masz dwa malutkie klosze i przyciski do nich, takie malutkie dwa kwadraciki na skrajnych stronach.... No kurde prosta sprawa, a zagięło mnie to... Cały net przewaliłem i nigdzie nie znalazłem info jak to zrobić dla tego zdecydowałem się ośmieszyć i założyć taki temat....


Dobra znalazłem na YT jak się wpisze po angielsku... Dla potomnych jak by co, demontujemy cała lamkę z podsufitki, to akurat banał bo ładnie zwyczajnie ją wyciągamy, potem mimo że nie intuicyjne to i mało miejsca aby chwycić to chywatamy żaróweczkę dociskamy i przekręcamy wtedy wychodzi i wymieniamy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: