.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 05:45:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ALLROAD C5] Brak wskazań czujników parkowania na VCDS
PostNapisane: 03.maja.2022 07:37:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2009 14:18:19
Posty: 139
Cześć. Mam mały problem z czujnikami parkowania. Mianowicie czasem auto piszczy ciągle, podczas cofania załącza się i działa ok, za chwile szybko pika po chwili znów piszczy cały czas. Są okresy, ze przez jakiś czas działa ok. Podpiąłem VCDS i niestety, ale w grupie 01 mam same wartości 0 cm (Moduł 76 -> Bloki pomiarowe -> Grupa 01), niezależnie, czy system działa poprawnie, czy nie. Wartości zerowe są na każdym z czujników i nic się nie zmienia. Może ja coś źle robię: auto odpalone, hamulec wciśnięty, ręczny zaciągnięty, wrzucony wsteczny, otwarte drzwi kierowcy - coś mam zamknąć, jest wymagany jakiś"stan auta"?

Sprawdziłem organoleptycznie "cykanie" czujników i wydaje mi się, że jeden przestaje cykać jak się nim delikatnie ruszy i przyciśnie go palcem, ale przy uruchomionym aucie słabo to słychać. Zastanawiam się, czy to nie jest tak, ze jak auto się "kiwa", czyli cofa to dlatego czasem działa, czasem nie. Jak coś się "ustawi" dobrze to działa przez dłuższy okres. Teraz:
1. Czy możliwe jest, ze jak jest uwalony czujnik, to będą pokazywały się wartości "0"?
2. Co się stanie jak dla diagnozy wypnę ten czujnik z wiązki - system się całkowicie wykrzaczy z błędami i przestanie działał, czy będzie działał na 3 czujnikach - to metoda na wykluczenie czujnika.
3. A może to sterownik coś szwankuje?

PS: Swoją drogą nigdy się nie zastanawiałem, ale mogę włączyć zapłon i wrzucić w automacie wsteczny bez uruchamiania silnika? Coś się teoretycznie może stać? Bo ciężko mi podejść z tyłu jak jestem sam a muszę trzymać jednocześnie pedał, aby auto nie pojechało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALLROAD C5] Brak wskazań czujników parkowania na VCDS
PostNapisane: 03.maja.2022 11:56:15 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5198
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
Odpowiem od końca. Możesz wrzucić wsteczny na zapalanoym zapłonie. Sygnał na wsteczny pójdzie, czujniki powinny się załączyć. Możesz sprawdzać organoleptycznie.

VCDSem przede wszystkim zrób pełne skanowanie. Jeśli któryś czujnik nie działa wywali błąd odczytu i wskaże który to czujnik. Jeśli błędu nie ma a świruje PDC to jednak szukałbym problemu w samym sterowniku (bywa, że wilgoć robi tam bałagan).

Nie mniej jednak czujniki na pierwszy rzut do sprawdzenia - nie lubią wody a tylne są słabo chronione od wewnętrznej strony zderzaka.

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALLROAD C5] Brak wskazań czujników parkowania na VCDS
PostNapisane: 03.maja.2022 12:24:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2009 14:18:19
Posty: 139
Dzięki za odpowiedź. Zapomniałem chyba wcześniej napisać- pełny skan zrobiłem - błędów w sterowniku brak. Stąd pomysł o wadliwym sterowniku - musze się tam dobrać i zerknąć jak to wygląda, ale chyba kupię jakąś używkę na podmianę - jak patrzyłem to koszt 50 zł, więc nie majątek.

Co do samych czujników, znalazłem, że są z taka jakby wtyczką 90 stopni i taką prostą - które sa zewnętrzne (właśnie zewnętrzny wg mnie dziwnie cyka). Szkoda, że nie da się do tego dojść bez wyciągania zderzaka.

Wiem, ze temat nie dotyczy tego, ale z ciekawości - skoro mogę wrzucić wsteczny w automatycznej skrzyni na zapłonie to teoretycznie nie uszkadzam skrzyni? Przecież wysyłam jej sygnał jazdy wstecz - tyle, ze nie chodzi silnik = nie ma smarowania, ciśnienia oleju etc? Czy za bogato kombinuje. Wiem, że to pewnie proste pytania, ale wole się upewnić niż zaraz szukać skrzyni.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: