.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.cze.2024 21:52:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ALL] Zabezpieczenie ubytków w lakierze - na zimę.
PostNapisane: 02.lis.2006 19:19:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.wrz.2006 14:39:41
Posty: 144
Lokalizacja: Wrocław
Serwus,

Na masce mam dwa odpryski lakieru i widzę już, że rdza pokazała swój kolor. Ponadto podwozie dokładnie obejżałem - jest ok, jedynie w jednym miejscu też widzę, że jest jakieś otarcie i odsłonięta jest blacha.

Czy aby zabezpieczyć te maleństwa na zimę musze lecieć do lakiernika czy można zrobić coś we własnym zakresie?

Bardziej z ciekawości zapytam niż dla konkretnego celu - czy można w jakimś warsztacie odświerzyć lakier po zimie? Czy chcąc odświerzyć lakier to w grę wchodzi tylko lakierowanie?

Pozdrawienia z Wrocławia :piwo:

_________________
Elm0-san


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lis.2006 19:27:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2004 14:40:57
Posty: 481
Lokalizacja: Gliwice
Jezeli masz jakies niewielkie ubytki na lakierze proponuje potraktowac je cynkiem w tubce, albo zwyklym podkladem po uprzednim starciu rdzy. A co do odswiezenia lakieru - proponuje polerke. 100 zlociszy kosztuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2006 00:10:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.wrz.2006 14:39:41
Posty: 144
Lokalizacja: Wrocław
nakładając cynk oczywiście trzeba uważać aby nie dac na lakier - jest koloru srebrnego?
Polerka powiadasz powinna dac radę? Zatem po zimie chyba zafunduję autku :D
dzięki i pozdrówka

_________________
Elm0-san


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2006 08:06:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2004 14:40:57
Posty: 481
Lokalizacja: Gliwice
tylko nie zapomnij tej rdzy sie pozbyc, zeby znowu bąbel nie wyskoczyl. Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2006 19:51:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2005 20:46:45
Posty: 95
Lokalizacja: Białogard
przeszlifuj ta rdze papierem nie wiem jak obszerna jest ale sproboj 180tka na poczatek, prysnij podkladem akrylowym, a po zimie jesli nie chcesz sie w to teraz bawic, dopracujesz przeszlifujesz podklad, polozysz baze, zrobiz przejscie, lakier i igielka :)

_________________
be who you want to be... Choose Life...
A4 1.8 20V (ADR)
B4 Cabrio 2.3 (NG)
A4 Avant 1.8 20V (ADR)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2006 21:28:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10309
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
wezelx napisał(a):
przeszlifuj ta rdze papierem nie wiem jak obszerna jest ale sproboj 180tka na poczatek, prysnij podkladem akrylowym, a po zimie jesli nie chcesz sie w to teraz bawic, dopracujesz przeszlifujesz podklad, polozysz baze, zrobiz przejscie, lakier i igielka :)
Ho ho ale rady, może odrazu piaskować, albo lepiej śrutowac.Ja bym dorobił 100g bazy i wpuscił wykałaczką po kropelce w ubytki po uderzeniu kamyków,wsześniej podskrob igiełka rdze , jezeli takowa jest w ubytkach. To bedzie najtańsze i najlepsze, kazdy rozsadny lakiernik Ci tak doradzi (chyba ze chce policzyć Cie z elementu za lakier) :diabel:

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2006 22:38:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2005 20:46:45
Posty: 95
Lokalizacja: Białogard
Cytuj:
Ja bym dorobił 100g bazy i wpuscił wykałaczką po kropelce w ubytki po uderzeniu kamyków,wsześniej podskrob igiełka rdze , jezeli takowa jest w ubytkach. To bedzie najtańsze i najlepsze, kazdy rozsadny lakiernik Ci tak doradzi (chyba ze chce policzyć Cie z elementu za lakier)


lol chcialbym zobaczyc Twoj samochod po skrobance igla rdzy :diabel: i naprawach z wykalaczka :P nie wiem z jakimi 'rozsadnymi' lakiernikami miales doczynienia ale kazdy porzadny lakiernik odetnie to miejsce tak ze sladu nie bedzie bez potrzeby malowania calego elementu. [/code]

_________________
be who you want to be... Choose Life...
A4 1.8 20V (ADR)
B4 Cabrio 2.3 (NG)
A4 Avant 1.8 20V (ADR)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lis.2006 08:37:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10309
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
wezelx napisał(a):

lol chcialbym zobaczyc Twoj samochod po skrobance igla rdzy :diabel: i naprawach z wykalaczka :P nie wiem z jakimi 'rozsadnymi' lakiernikami miales doczynienia ale kazdy porzadny lakiernik odetnie to miejsce tak ze sladu nie bedzie bez potrzeby malowania calego elementu. [/code]
Nie wiem czy zauwazyłeś że mowa jest o uderzeniach kamyków na masce , obicia są wielkiści 1-2 mm , ma je absolutnie kazde auto , , więc nie warto nalażać kolegi na koszt 300-400pln , jak za 3 miesiace pojawią sie nowe obicia.

P.S Musisz zmienić lakiernika , bo nie słyszałem zeby ktoś wycieniował late na masce i zeby było to nie widoczne...chyba że dla Ciebie :056:

P.S 2 znam tylko jednego lakiernika Hansa :diabel:
-> http://www.audiquattro.prv.pl/spot

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lis.2006 13:00:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.mar.2005 18:34:28
Posty: 703
Lokalizacja: Warszawa
mały v8 napisał(a):
wezelx napisał(a):

lol chcialbym zobaczyc Twoj samochod po skrobance igla rdzy :diabel: i naprawach z wykalaczka :P nie wiem z jakimi 'rozsadnymi' lakiernikami miales doczynienia ale kazdy porzadny lakiernik odetnie to miejsce tak ze sladu nie bedzie bez potrzeby malowania calego elementu. [/code]
Nie wiem czy zauwazyłeś że mowa jest o uderzeniach kamyków na masce , obicia są wielkiści 1-2 mm , ma je absolutnie kazde auto , , więc nie warto nalażać kolegi na koszt 300-400pln , jak za 3 miesiace pojawią sie nowe obicia.

P.S Musisz zmienić lakiernika , bo nie słyszałem zeby ktoś wycieniował late na masce i zeby było to nie widoczne...chyba że dla Ciebie :056:

P.S 2 znam tylko jednego lakiernika Hansa :diabel:
-> http://www.audiquattro.prv.pl/spot


no to ladnie pojechaliscie z tym dembowym :P :galy: :piwo:

_________________
BEX quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: