.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 20:31:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [80 B4 2.0 90KM] Parownik BRC nie reaguje.
PostNapisane: 21.gru.2016 14:18:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.gru.2016 15:56:21
Posty: 6
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Auto: Audi 80 B4
Witam wszystkich fanów i posiadaczy Audi. Moja 80 po remoncie silnika powinna zostać wyregulowana, po za tym zaczęła bardzo dużo palić. Kręcenie śrubą koloru złotego na parowniku nie przynosi, żadnych efektów. Na wężu od gazu jest śruba jak to było w 1 generacji gazu więc ktoś musiał usunąć silniczek krokowy. Rozebrałem parownik (tylko z jednej strony), membrana jest jak nowa, może ktoś przede mną go regenerował. Więc dlaczego tak jest, że to nie reaguje na te śrubę oraz jak wyregulować ten samochód? Szukam w internecie ale sprawa jest bardzo pilna, na piątek muszę mieć samochód gotowy, a wiejscy gazownicy jakoś mnie nie przekonują. Później mogę pojechać do firmy, która się tym zajmuje, ale jak wstępnie całość ogarnąć, czy wszystko jest sprawne itd. ? Pozdrawiam serdecznie.

PS: Może z drugiej strony membrany nazbierała się maź, i trzeba ją wypuścić i dlatego kręcenie śrubą nic nie daje?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [80 B4 2.0 90KM] Parownik BRC nie reaguje.
PostNapisane: 21.gru.2016 17:14:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
Jedna strona ma za zadanie robić za radiator i pod wpływem przepływu przez nią płynu z obiegu chłodzenia silnika - rozgrzewa reduktor. Z drugiej strony dopływa gaz w fazie ciekłej i po podgrzaniu przechodzi w fazę lotną. W membranie jest zawór iglicowy który jest na śrubie którą reguluje się ciśnienie. Jak membrana jest uszkodzona, albo dzieje się coś z tym zaworem, wtedy nie da się wyregulować ciśnienia. Często się zdarza pękanie membrany w sytuacji gdy się odpala auto na gazie a silnik nie zdąży złapać temperatury i rozgrzać reduktora. Taka membrana robi się twarda i pod wpływem zimna - pęka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [80 B4 2.0 90KM] Parownik BRC nie reaguje.
PostNapisane: 21.gru.2016 17:29:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.gru.2016 15:56:21
Posty: 6
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Auto: Audi 80 B4
Tak, ale sprawdziłem membranę, jest w porządku. Co jeszcze powinienem sprawdzić? Czy da mi coś odkręcenie tej plastikowej śruby na dole do uwolnienia mazi? Czy to nie do tego służy? I czy po wykręceniu całkowicie tej śruby z iglicą auto powinno zgasnąć? Wykręciłem, gaz uciekał a samochód chodził dalej, kręcę sobie i nic. Co powinienem zrobić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [80 B4 2.0 90KM] Parownik BRC nie reaguje.
PostNapisane: 21.gru.2016 18:07:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
Ten syf to mazut, coś jak lepik czy smoła. Po dobroci taki szlam nie wyłazi. Nie wiem o jakiej śrubie mowa, ponieważ nie wiem jaki to reduktor. Ja, gdy czyszczę reduktor to robię jego konkretną regenerację. Wtedy czyszczę wszystko na błysk i zakładam nowe membrany wraz z zestawem naprawczym w postaci dysz i uszczelniaczy. Wtedy to działa jak trzeba. Często reduktor ma w korpusie coś jak śruba, co naprawdę jest zaworem bezpieczeństwa (w śrubie jest dziurka a wewnątrz jest sprężynka i metalowa kulka).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [80 B4 2.0 90KM] Parownik BRC nie reaguje.
PostNapisane: 21.gru.2016 18:42:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.gru.2016 15:56:21
Posty: 6
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Auto: Audi 80 B4
https://drive.google.com/open?id=0ByS5ZzvF4V80RmtxRlNzdjNjczA tak wygląda, kręciłem miedzianą śrubą, czy powinienem inną?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [80 B4 2.0 90KM] Parownik BRC nie reaguje.
PostNapisane: 21.gru.2016 19:30:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
W tym linku jest trochę porad odnośnie gazu "na śrubie". Coś może się z tego przydać. Ze zdjęć widzę że ten reduktor jest mocno zasyfiony...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [80 B4 2.0 90KM] Parownik BRC nie reaguje.
PostNapisane: 21.gru.2016 23:08:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.gru.2016 15:56:21
Posty: 6
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Auto: Audi 80 B4
Wezmę pod uwagę wasze słowa :) Jak założyłem jakiś mniejszy reduktor do niego (od kolegi, sprawny, nie długo używany) to odpalał i gasnął zaraz. Tyle, że już nie BRC a taki z dwoma śrubami do regulacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: