.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 19:04:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 19.gru.2012 15:41:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 22:59:19
Posty: 168
Lokalizacja: Radom
Yasiek napisał(a):
Dzięki za odpowiedź :)
We Francji brief też się nazywa brief?
Przepraszam, może głupio pytam, ale nigdy nie miałem do czynienia z autami bez polskich tablic...
Czyli w wersji pesymistycznej (najdłuższej urzędowo) mam dostać wspomniany brief oraz umowę i to wszystko?



musisz dostac dowod rejestracyjny auta, czyli brief, nie wiem czy we francji tez tak sie to nazywa, ale to o to chodzi, no i jakis dokument stwierdzajacy ze to auto kupiles. czyli umowa:)

w razie co, pisz na PW, mam kolege ktory z francji ciagnie auta i wtedy wszystko dokladnie Ci powiem jakby byly jakies watpliwosci


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 03.lut.2013 18:56:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2011 21:50:33
Posty: 104
Lokalizacja: TBU
Auto: A6 C4 AHU & ABC
Panowie, zanim pójdę do wydziału komunikacji chciałbym zapytać o to samo tutaj, tak dla pewności, bo różnie bywa z doinformowaniem urzędników.
Mianowicie: ile mam czasu na zarejestrowanie sprowadzanego auta (Holandia)?
Czy miesiąc, tak jak w przypadku krajowego, czy idę wtedy kiedy mi pasuje i rejestruję?
Handlarz twierdził, że może stać nawet rok ;)
Brakuje mi tylko, recyklingu i przeglądu polskiego, bo zagraniczny podobno jest ważny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 03.lut.2013 19:29:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 22:59:19
Posty: 168
Lokalizacja: Radom
spiler86 napisał(a):
Panowie, zanim pójdę do wydziału komunikacji chciałbym zapytać o to samo tutaj, tak dla pewności, bo różnie bywa z doinformowaniem urzędników.
Mianowicie: ile mam czasu na zarejestrowanie sprowadzanego auta (Holandia)?
Czy miesiąc, tak jak w przypadku krajowego, czy idę wtedy kiedy mi pasuje i rejestruję?
Handlarz twierdził, że może stać nawet rok ;)
Brakuje mi tylko, recyklingu i przeglądu polskiego, bo zagraniczny podobno jest ważny.


najwazniejsze to by oplacic akcyze, jest na to chyba 2 tyg od daty sprowadzenia, (daty na umowie :) ) a z rejestrajca to tak ze mozesz go sobie zarejestrowac kiedy chcesz, moze byc za rok, a moze byc za dwa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 03.lut.2013 21:56:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2011 21:50:33
Posty: 104
Lokalizacja: TBU
Auto: A6 C4 AHU & ABC
Dzięki, o to mi właśnie chodziło, żeby porobić wszytko co trzeba przy aucie, sprzedać aktualne i dopiero rejestrować nowe :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 03.lut.2013 22:13:20 
no dobra dobra,dobra...
w UC trzeba mieć przegląd (lub odczyt VIN) a to jest ważne rok więc auto możesz zarejestrować w ciągu roku (w czasie trwania przeglądu) potem musisz robić nowy...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 03.lut.2013 22:16:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 22:59:19
Posty: 168
Lokalizacja: Radom
tomeksopot napisał(a):
no dobra dobra,dobra...
w UC trzeba mieć przegląd (lub odczyt VIN) a to jest ważne rok więc auto możesz zarejestrować w ciągu roku (w czasie trwania przeglądu) potem musisz robić nowy...



nie zmienia to faktu ze auto mozna zarejestrowac pozniej, przeglad trzeba rowniez zrobic w aucie zarejestrowanym wiec tak czy siak, przeglad zawsze trzeba zrobic co rok, :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 00:28:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2011 21:50:33
Posty: 104
Lokalizacja: TBU
Auto: A6 C4 AHU & ABC
W urzędzie celnym to już handlarz był i opłacił.
No to muszę sprawdzić do kiedy mam ważny przegląd holenderski.
Musi być ciągłość przeglądów jak w przypadku OC ? Bo jeśli nie, to na mój rozum, mogę zrobić przegląd za 2lata jak mi się zachce rejestrować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 10:47:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 22:59:19
Posty: 168
Lokalizacja: Radom
spiler86 napisał(a):
W urzędzie celnym to już handlarz był i opłacił.
No to muszę sprawdzić do kiedy mam ważny przegląd holenderski.
Musi być ciągłość przeglądów jak w przypadku OC ? Bo jeśli nie, to na mój rozum, mogę zrobić przegląd za 2lata jak mi się zachce rejestrować.



a przeglad holenderski jest akceptowany w PL ?? bo tego akurat nie wiem, i wydaje mi sie ze chyba nie.

wg mnie musi byc polski przeglad, i taki trzeba zrobic. Ciaglosci przegladow nie ma


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 11:53:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.mar.2006 20:21:19
Posty: 740
Lokalizacja: Legnica
Auto: AEL
W samym przeglądzie chodzi o:
- sprawdzenie stanu technicznego
- potwierdzenie czy to co na papierze jest tym co na lawecie (kołach)

_________________
ALH & VIRUS "To JA !"
AEL & VIRUS "To JA !"
MS XVS 1300


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 13:23:26 
Przeglądy z UE musza być respektowane w krajach UE. Nie tak jaki kiedyś.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 14:47:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.mar.2006 20:21:19
Posty: 740
Lokalizacja: Legnica
Auto: AEL
To powiedz to babie w okienku jak będziesz rejestrował auto że masz jeszcze 2 lata przeglądu niech Ci to wpisze do nowego dowodu.
Owszem wpisze Ci ale nawet nie pełny rok.
Na przegląd zerowy trzeba jechać takie są wymogi, to co i jak będzie sprawdzone to już inny temat

_________________
ALH & VIRUS "To JA !"
AEL & VIRUS "To JA !"
MS XVS 1300


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 15:08:21 
Kiedyś też trzeba było robić tłumaczenia a dziś juz nie. Czasy się zmieniają i niektóre przepisy też. Warto być na bieżąco by urzedasy nie wmawiały tak jak koledze we Włocławku że do wbicia LPG DR musi zmienić... Sprowadziłem kilka aut na przestrzeni kilku lat i coś tam wiem. Kiedyś było wymagane badanie techniczne nawet jak auto miało niedawno za granicą(w kraju UE) robione. Dzis jak mają wątpliwości to diagnosta musi jedynie sprawdzić zgodnośc auta z dokumentami. A to już co innego. W praktyce jednak mało ktore auto posiada wazne badania,ktos kto okazjonalnie sprowadza nie wie a urzedasy i diagności widząc niewiedze lubią ponaciągać.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 15:15:31 
Apophis napisał(a):
Kiedyś też trzeba było robić tłumaczenia a dziś juz nie. Czasy się zmieniają i niektóre przepisy też. Warto być na bieżąco by urzedasy nie wmawiały tak jak koledze we Włocławku że do wbicia LPG DR musi zmienić... Sprowadziłem kilka aut na przestrzeni kilku lat i coś tam wiem. Kiedyś było wymagane badanie techniczne nawet jak auto miało niedawno za granicą(w kraju UE) robione. Dzis jak mają wątpliwości to diagnosta musi jedynie sprawdzić zgodnośc auta z dokumentami. A to już co innego. W praktyce jednak mało ktore auto posiada wazne badania,ktos kto okazjonalnie sprowadza nie wie a urzedasy i diagności widząc niewiedze lubią ponaciągać.


chcesz powiedzieć,że nie trzeba papierów tłumaczyć?? to ciekawe ja niedługo będę rejestrował auto i chętnie dowiem się czegoś więcej. A TUV mam z 7 listopoada 2012 na dwa lata czyli co w polandzie nie muszę zerowego robić??? daj zanć jeśli to nie kłopot.
pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 15:36:43 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 22:59:19
Posty: 168
Lokalizacja: Radom
Apophis napisał(a):
Kiedyś też trzeba było robić tłumaczenia a dziś juz nie. Czasy się zmieniają i niektóre przepisy też. Warto być na bieżąco by urzedasy nie wmawiały tak jak koledze we Włocławku że do wbicia LPG DR musi zmienić... Sprowadziłem kilka aut na przestrzeni kilku lat i coś tam wiem. Kiedyś było wymagane badanie techniczne nawet jak auto miało niedawno za granicą(w kraju UE) robione. Dzis jak mają wątpliwości to diagnosta musi jedynie sprawdzić zgodnośc auta z dokumentami. A to już co innego. W praktyce jednak mało ktore auto posiada wazne badania,ktos kto okazjonalnie sprowadza nie wie a urzedasy i diagności widząc niewiedze lubią ponaciągać.



nie trzeba tlumaczyc jak jest umowa dwujezyczna, ale brief to tlumaczyc trzeba, pierwsze slysze by nie trzebabylo tlumaczyc dokumentow, a auta sprowadzam przynajmniej raz na dwa miesiace i zawsze tlumaczenia musza byc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 04.lut.2013 16:51:35 
W PL przegląd jest wazny rok więc wydaje mi się że liczą(powinni liczyć) tak samo jak nasze. Wyraźnie nawet w TV byla mowa że nie trzeba tłumaczyc papierow bo briefy w UE sa znormalizowane i kazdy urzedas na szkoleniu ma wyjasnione co gdzie jest zapisane. Na chłopski rozum sam pierwszy raz widząc brief wiedzialem o co loko. Panowie dowiedzcie się zanim wydacie kase i nie w WK a np na necie poszukajcie czy te przepisy obowiązują. Ostatnio nie rejestrowałem auta więc nie moge wam powiedziec jak jest u mnie w WK.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 12.mar.2013 16:56:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.lut.2009 18:06:28
Posty: 480
Lokalizacja: Pruszków
Auto: D5
To i ja podpytam, chodzi mi o Francję,
...bo z tego co piszecie kupując auto we Francji muszę mieć tylko jego aktualny dowód rej. (Brief, czy jakkolwiek się to we FR nazywa), i cos co stwierdza, że auto kupiłem czyli umowa, czy tak? Nic więcej nie jest mi potrzebne? No i ile kosztuje zarejestrowanie takiego powozu tu u nas?

_________________
Jest: E39 02' 525d Touring
Jest: Yamaha X-Max 125 07'
Jest: Merida XC100
Było: Peugeot Vivacity 05'
Było: S60 D5
Było: A6 C4 30V Q ACK Avant 97'
Było: 100 C3 1.8 SH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 13.mar.2013 11:55:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.sie.2012 12:19:52
Posty: 52
Rejestracja kosztuje tyle, co z każdego innego kraju UE, pamiętaj tylko o tłumaczeniu papierów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Przekręty na podatku VAT na sprowadzane auta z zagranicy.
PostNapisane: 22.mar.2013 19:01:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.gru.2005 22:40:09
Posty: 2
Lokalizacja: Szczecin
W związku z tym, że jestem na etapie poszukiwań C6 zacząłem ,, drążyć" w necie temat dlaczego niektóre auta w Pl są w takich atrakcyjnych cenach. Pomijam tu wypadkowość i wysokie przebiegi, bo nie wszystkie auta muszą ,,zrobić" 50 tyś km i więcej jak to niektórzy uważają. Sprawdziłem historie serwisową kilka aut, które mnie interesowały z przebiegiem do 200 tys z rocznika 2007-2008 i co do wszystkich nie bylo zadnych zastrzeżeń co do przebiegu. W takim razie skąd atrakcyjna cena? Pewnie niektórym temat jest znany, ale nie wszystkim. Oto co znalazłem na jednym z for.

http://www.forum.alfaholicy.org/porady_ ... ochod.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 26.mar.2013 13:47:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.mar.2013 16:20:01
Posty: 16
To ja mam teraz nie lada zagadkę.Kupiłem auto od polaka w Berlinie który jest zameldowany w Lublinie a auto kupił pól roku temu z komisu ze Szwajcarii :o Mam brief , dokumenty od przeglądu , dokumenty opłacenia cła przez tego polaczka i umowę jego z komisem i moją z nim. Czy to wystarczy czy potrzebuję jeszcze jakichś zaświadczeń ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 26.mar.2013 14:44:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.sty.2005 22:59:19
Posty: 168
Lokalizacja: Radom
lencia-a napisał(a):
To ja mam teraz nie lada zagadkę.Kupiłem auto od polaka w Berlinie który jest zameldowany w Lublinie a auto kupił pól roku temu z komisu ze Szwajcarii :o Mam brief , dokumenty od przeglądu , dokumenty opłacenia cła przez tego polaczka i umowę jego z komisem i moją z nim. Czy to wystarczy czy potrzebuję jeszcze jakichś zaświadczeń ?



mowa o s3?? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: