.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 14:33:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 30.sty.2016 14:26:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
Tak, jeżeli pochodzi z EU.
Za japonii np. wozu nie zarejestrujesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 21.mar.2016 00:21:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sie.2013 12:13:14
Posty: 10
Mam pytanko do bardziej doświadczonych osób. Szukając umowy dwujęzycznej (Polsko-niemieckiej) trafiłem na takie coś jak umowa z paragrafem 25a. Czy ktoś wie o co z tym chodzi i kiedy jest to potrzebne i do czego?(w sensie powoływanie się na ten paragraf).
Druga sprawa to czemu w niektórych ogłoszeniach cena pisze, że cena netto eksport poza UE? Jest jakiś konkretny powód takiego podejścia sprzedawców w Niemczech?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 22.mar.2016 08:49:11 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Umowa z tym paragrafem wskazuje, że samochód sprzedaje firma, ale na zasadach sprzedaży rzeczy używanych - coś jak nasza vat-marża. Jeśli jesteś prywatnym kupującym - nie ma to dla ciebie znaczenia, jeśli chcesz kupić na firmę - to już tak - bo umową z takim paragrafem obronisz się przed Urzędem Skarbowym chcącym naliczyć vat od takiego zakupu.
Cena netto to także sprawa rozliczeń podatkowych. Firmy które sprzedają samochody na eksport mogę wystawić dokument bez vat - i znów jeśli jesteś prywatnym nabywcą - to tylko lepiej dla ciebie (ale nie jestem pewien czy w ogólę masz szansę dostać netto cenę jako prywatny, nie trenowałem tego) jeśli kupujesz na firmę - to musisz kupić na zasadzie zakupu wspólnotowego - kupujesz za granicą netto a u nas rozliczasz vat.

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 30.sie.2016 14:35:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.sie.2016 14:24:49
Posty: 17
Auto: AUDI A4B5 Q 1.8T
Witam Wszystkich.

Planuje zakup AUDI A4B5 Quattro przywiezionego do Polski (do opłat), lecz mam parę wątpliwości.
Na rozkodowaniu VIN na stronie bezwypadkowy.net pokazuje mi że auto ma napęd tylko na przód oraz o wiele mniejszą liczbę dodatków niż widnieje w ogłoszeniu sprzedaży auta jak np. Xenon (na pewno to była opcją i powinno być w dodatkowym wyposażeniu).
Jeśli ktoś by był na tyle miły by mi doradzić, pomóc, sprawdzić VIN po swojemu będę ogromnie wdzięczny.
Auto to moje marzenie od paru lat, teraz mam możliwość by je kupić.

Link do auta : http://olx.pl/oferta/audi-a4-b5-1-8t-4x ... 00fd4538e2
VIN : WAUZZZ8DZ1A116188

Z góry dziękuje za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 30.sie.2016 18:35:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.sie.2016 18:27:16
Posty: 7
Lokalizacja: Drzewiany
Auto: Audi A6 C5 2.8 B+G
Witam serdecznie.Czy mógłby mi ktoś pomóc w sprawdzeniu historii auta które mam na oku i chciałbym je kupić podaje VIN WAUZZZ4B83N073854


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 30.sie.2016 18:43:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2016 09:56:14
Posty: 131
Lokalizacja: P-ń i okolica
Auto: a6 CANC i cab AHU
DARIUSZ WOLIN napisał(a):
Witam serdecznie.Czy mógłby mi ktoś pomóc w sprawdzeniu historii auta które mam na oku i chciałbym je kupić podaje VIN WAUZZZ4B83N073854


Proszę ...za małą opłatą masz wszystko tutaj - sprawdzone.
http://sprawdz.auto.pl/sprawdzenie-vin/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 24.wrz.2016 10:17:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.wrz.2016 09:58:58
Posty: 2
dwa tygodnie temu byłem z kolegą w Niemczech bo upatrzył sobie samochód... chcieliśmy zjechać na kołach i kupić ubezpieczenie, niestety okazało się ze teraz aby można była zjechać na kołach oprócz ubezpieczenia musimy zapłacić podatek za jazdę po Niemieckich drogach i za kupno samochodu w na terenie Niemiec


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 25.wrz.2016 12:49:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2016 09:56:14
Posty: 131
Lokalizacja: P-ń i okolica
Auto: a6 CANC i cab AHU
Sermily napisał(a):
dwa tygodnie temu byłem z kolegą w Niemczech bo upatrzył sobie samochód... chcieliśmy zjechać na kołach i kupić ubezpieczenie, niestety okazało się ze teraz aby można była zjechać na kołach oprócz ubezpieczenia musimy zapłacić podatek za jazdę po Niemieckich drogach i za kupno samochodu w na terenie Niemiec



Że jak ?????????? Kto takie interesujące newsy wam sprzedał :D :D :D :D

W czwartek kupiłem tablice i wracałem do ojczyzny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 29.wrz.2016 17:42:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.wrz.2016 20:24:45
Posty: 4
Witam, mam na oku samochód sprowadzony z niemiec, byłem już oglądać jest wszystko ok.. wstępnie się dogadałem co do ceny itp.

Auto stoi na czerwonych niemieckich tablicach, dogadałem się tak, że handlarz odstawi mi autko do domu i zabierze ze sobą te tablice a za kupno samochodu dostanę niemiecką fakturę.

Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić co będę musiał iść załatwić, opłacić i co najważniejsze jakie dokumenty muszę dostać wraz z autem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 29.wrz.2016 19:10:17 
Rafal-Tczew napisał(a):
Witam, mam na oku samochód sprowadzony z niemiec, byłem już oglądać jest wszystko ok.. wstępnie się dogadałem co do ceny itp.

Auto stoi na czerwonych niemieckich tablicach, dogadałem się tak, że handlarz odstawi mi autko do domu i zabierze ze sobą te tablice a za kupno samochodu dostanę niemiecką fakturę.

Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić co będę musiał iść załatwić, opłacić i co najważniejsze jakie dokumenty muszę dostać wraz z autem


jak niemiecką fakture?? Jak Ty nie kupiłeś.... :peace: typowy numer mirka handlarzyny.

Będziesz musiał załatwić wszystko... przegląd,tłumaczenia,akcyze,vat i potem wydział komunikacji...
Osobiście nie polecam takich opcji. Niech go handlarzyna odprawi na siebie i Ci wystawi FV marże. Z tym do wydziału komunikacji i po temacie masz wszystko po legalu,a w innym przypadku jak coś będzie nie tak z kwitami to pretensje do księdza proboszcza ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 30.wrz.2016 16:07:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.wrz.2016 20:24:45
Posty: 4
tomeksopot napisał(a):

jak niemiecką fakture?? Jak Ty nie kupiłeś.... :peace: typowy numer mirka handlarzyny.

[/quote]

Facet mówi, że to jego niemiecka firma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 20.paź.2016 17:20:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Rafal-Tczew napisał(a):
Witam, mam na oku samochód sprowadzony z niemiec, byłem już oglądać jest wszystko ok.. wstępnie się dogadałem co do ceny itp.

Auto stoi na czerwonych niemieckich tablicach, dogadałem się tak, że handlarz odstawi mi autko do domu i zabierze ze sobą te tablice a za kupno samochodu dostanę niemiecką fakturę.

Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić co będę musiał iść załatwić, opłacić i co najważniejsze jakie dokumenty muszę dostać wraz z autem

Do ręki 2 dowody rejestracyjne - duży i mały + stempelek z wyrejestrowaniem.
Jeśli dostaniesz fakturę od niemieckiej firmy to lepiej być nie może - tym bardziej jeśli auto było zarejestrowane na firmę - w innym przypadku nawet nie bierz go pod uwagę. Żadna "umowa" - tylko faktura!
Sam kiedyś "kupiłem" auto od firmy niemieckiej i nie miałem faktury - problemów od groma ...
Załatwiasz akcyzę,robisz przegląd zerowy - 100 zł , w międzyczasie tłumaczysz papiery i idziesz do wydziału komunikacji. Oświadczenie o transporcie na lawecie i "nie mam tablic".
Akcyzę doniesiesz przy odbiorze twardego dowodu.
183 zł za rejestrację.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 10.lis.2016 18:42:33 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.paź.2013 13:22:51
Posty: 771
Lokalizacja: DE
Auto: A8 V8 Manual Quattro.
Przypominam ze sa jeszcze dosc fajne opcje tablic tranzytowych 55e za dobe i nic nas nie interesuje. Zakładamy i jedziemy-korzystałem.

_________________
Lubie poprawiać fabryke :)
ByłoObrazekJestObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 10.lis.2016 21:33:02 
MAXA8 napisał(a):
Przypominam ze sa jeszcze dosc fajne opcje tablic tranzytowych 55e za dobe i nic nas nie interesuje. Zakładamy i jedziemy-korzystałem.


o ciekawa opcja.
Gdzie to się kupuje?
Auto musi mieć TÜV?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 21.lis.2016 11:13:12 
podbijam

nie wiem jak innych landach, ale Berlin i Brandenburg nie ma takiej opcji jak kolega wyżej pisze. Sprawdzone organoleptycznie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 16.sty.2017 18:11:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.lis.2016 14:47:31
Posty: 20
Hej nie wiem czy to odpowiedni temat. Szukam kogoś w Niemczech co pomaga w zakupie auta. Przebywam obecnie w Niemczech i szukam auta a4, jest ktoś na forum co sprowadza auta ,najlepiej osoba przebywająca tu na stałe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 29.sty.2017 01:06:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lip.2015 15:42:46
Posty: 273
Auto: A6 C5 Avant 2.4
i co wprowadzone jest to 18% akcyzy jak pojade po 2.4 silnik do DE ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 01.lip.2017 13:39:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.kwi.2017 14:40:54
Posty: 12
Lokalizacja: Zielona Góra
Auto: mondeo mk 3
Czy nie lepiej skorzystać z pomocy przy zakupie auta, np.tu była reklama Ja niedługo będę kupował i po tym co czytałem o nich i oglądałem ich filmiki ze sprowadzania samochodów, na pewno skorzystam z ich pomocy. Rozumiem że to jest dodatkowy koszt, ale chyba lepiej pojechać z kimś ktoś się zna na mechanice a przede wszystkim załatwia za nas wszystkie papiery, tłumaczy wszystko niż samemu wrzucać się na minę.

gitmar: upominam po raz pierwszy i ostatni :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 01.paź.2017 22:00:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lip.2015 15:42:46
Posty: 273
Auto: A6 C5 Avant 2.4
hej napiszesz na priv o kim myslisz ? pociagnalbym temat bo tez chce kpic auto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ABC- Sprowadzenie auta z zagranicy
PostNapisane: 10.paź.2017 17:57:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.paź.2017 18:46:03
Posty: 2
Czy na prawdę jest jeszcze szansa trafienia fajnego egzemplarza taniej w Niemczech niż w Polsce?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: