.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 15:05:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsądne?
PostNapisane: 05.mar.2019 21:18:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.mar.2019 20:42:56
Posty: 9
Lokalizacja: Szn
Auto: 80 AAH, C3 350 Chevy
Kłaniam się,

Proszę o głos zdrowego rozsądku. Chcę kupić auto w avancie z Torsenem, skrzynią manualną, które będzie zrobione wg. starej dobrej szkoły i porządnie zabezpieczone przed rudą oraz z silnikiem wolnossącym z możliwie dużym momentem. Bazując na mojej wiedzy wybór marki jest tylko jeden :)
Rozważam dwa auta:
- S6 C4 - w przypadku której gdyby nie problem z dostępem do części to by na nią padło bez dłuższych przemyśleń;
- 100/A6 C4 AAH - auto na otarcie łez gdyby S6 było nie do końca rozsądnym wyborem.

Jak wspomniałem powyżej - w przypadku S6 jedynie obawiam się problemu z dostępem do części - nie ma nic gorszego niż to że danej części kupić po prostu się nie da... . Zakładając, że autem chciałbym jeździć na codzień i naprawiać je szybko na miarę możliwości - czy S6 jest rozsądnym wyborem? Wiem że na ASO niestety nie za mocno można liczyć... Może źle szukam części?
Części blacharskie są jeszcze dostępne ale np. kratka/atrapa przedniego zderzaka odnoszę wrażenie jest towarem luksusowym. Podobno to samo jest z chłodnicą oleju.

Proszę o doradztwo - czy brać S6 ponieważ na przestrzeni powiedzmy minimum 5 lat poradzę sobie (bądź mój mechanik który zapewnił mnie, że jakoś sobie poradzimy) z każdą usterką tego pojazdu czy wziąć zwykły silnik 2.8 do którego części w najbliższych latach będzie pod dostatkiem?

Z góry dziękuję za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 05.mar.2019 21:31:09 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.lip.2003 13:18:26
Posty: 6615
Lokalizacja: Warszawa
Auto: S2 Coupe
Chcesz śmigać na co dzień 20letnim wydumanym kapciem? Da się, ale jaki to będzie z niego youngtimer?

_________________
S2 Coupe, Coupe quattro, 200 Turbo quattro , Volvo V70 2.4D(5)

Piszę poprawnie po polsku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 05.mar.2019 21:42:38 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5192
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
Według mnie czytając Twoje założenia szukałbym przede wszystkim zadbanej sztuki a potem dopiero skupiał się jaki silnik jest pod maską. Obecny rynek nie rozpieszcza w kwestii 100/A6 czy S4/S6 w budzie C4.

Czy wybierzesz 2,2T, V8 czy nawet zwykłe 2,8 12v/30v to z częściami do każdego z nich bywa różnie. O ile do 30V jest ich najwięcej to nie oznacza, że są wszystkie dostępne od ręki.

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 05.mar.2019 22:03:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.mar.2019 20:42:56
Posty: 9
Lokalizacja: Szn
Auto: 80 AAH, C3 350 Chevy
DeS napisał(a):
Chcesz śmigać na co dzień 20letnim wydumanym kapciem? Da się, ale jaki to będzie z niego youngtimer?

O ile auto będzie utrzymane w należytym stanie myślę, że to możliwe. Założeniem jest aby się autem cieszyć a nie trzymać w garażu (auto do trzymania w garażu już mam i na więcej takich aut pozwolić niestety sobie nie mogę).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 06:01:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2005 13:44:57
Posty: 2382
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Auto: 8QB31.8T Coupe 7A automatic
Moim zdaniem V8 do miasta mija się z celem, spokojnie V6 styka...Takie auto jak C4 raz wyremontujesz, zakładając, że baza jest i potem tylko wymiany oleju.. ;) ;)

_________________
wino, kobiety, śpiew.....
C5 FL AFN 160KM 370NM of spanky Coupe 7A automatic
R5 - rules,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 07:09:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.mar.2019 20:42:56
Posty: 9
Lokalizacja: Szn
Auto: 80 AAH, C3 350 Chevy
myszon90 napisał(a):
Moim zdaniem V8 do miasta mija się z celem, spokojnie V6 styka... ;)

Do miasta im mniejszy silnik tym lepiej. Ja jednak w samym centrum bywam bardzo rzadko (a w godzinach szczytu to raz na parę miesięcy). I gównie ja (bądź żona) poruszamy się drogami gdzie średnia prędkość to ok. 50 km/h. Wróćmy do głównego wątku tematu bo jak wiadomo V8 kupuje się sercem a nie rozsądkiem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 09:26:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.paź.2003 17:09:27
Posty: 4593
Lokalizacja: Białystok
Auto: przeważnie starsze Audi
Moim zdaniem szkoda czołga na miasto. Sam śmigałem S6 plusem jakiś czas. Raczej to bryki ma trasę, w korkach się męczą :) no i po mieście ze 20-25l na 100 odbiera z baku, a jeśli mniej spali to znaczy, że nie potrzebny tak mocny silnik i próbować z V6 lub mniejszym.

_________________
200 10V turbo quattro, Pastuch "quattro" 2,8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 10:00:08 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
Sorki za świętokradztwo, ale Audi owszem wycofuje "support" do leciwych aut, ale do równie starego BMW kupisz wszystko. Np E32 750iL. Oczywiście częsci nei są tanie.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 10:32:29 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Ode mnie głos rozsądku....jeżdżę modelem C4 prawie nieprzerwanie (z króciutką przerwą) od 2002 roku. S6tki posiadam od 8 lat. Powiem tyle - spóźniłeś się kolego o dobre kilka lat. Jeśli chodzi o cenę zakupu, te auta najtańsze były w okolicach 2008-2012, później zaczęło się robić coraz drożej (nie mówię o zmęczonych życiem paździerzach gdzie worek kasy to będzie mało by doprowadzić do ładu). Z częściami nigdy nie było łatwo (mowa o elementach typu zderzak przód, błotniki, blenda, oryginalny xenon - nie każde S6 posiada, zwrotnice, części silnika czy to ABH/AEC czy AAN) ale to co jest teraz przechodzi pojęcie. Jest na rynku części w PL garstka spekulantów, którzy wystawiają graty do tych aut dość drogo co sztucznie winduje ceny części do tych strupów. Trzeba niestety kombinować, szukać zamienników, szukać za Odrą itd. Już kilka lat temu był problem np.z chłodnicą (moja ciekła i musiałem kupić tani badziew z ryżówki bo tylko taki był dostępny), przewodami WN (markowe Beru czy Bosch potrafią kosztować grubo ponad tysiąca o ile uda się gdzieś dorwać), nie mówiąc o drobniznie typu odmy, uszczelki, zaworki, czujniczki itd. Trzeba szukać zamienników i z innych modeli, porównywać, przerabiać itd.
Mówię tylko o cierpliwym i teoretycznie nie psującym się V8 AEC. To co dzieje się z częściami do 2.2T, cenami silników, głowic to już w ogóle parodia.
Jeśli nie stać Cię by to auto stało w garażu, jeździło tylko okazjonalnie to odpuść. Najgorsze co może być to uzależnienie od takiego auta do jazdy na co dzień. Jechać musisz a auto stoi bo nie ma części, bo czekasz aż coś się pojawi, aż sprowadzą do sklepu itd. Użytkowanie tego bez LPG to znów zostawianie fortuny na stacji paliw. Pojeździsz miesiąc, dwa i będziesz szukał zamiany na auto, które pali 7-8l/100km :):

Moja rada, odpuść S6 jeśli szukasz auta do turlania się wokół komina. Ostatecznie A6 C4 AAH/ACK ale i z tym nie jest już lekko. Do ACK jak Bloku napisał części jeszcze trochę jest, gorzej już o zdrowe blachy jeśli zajdzie taka konieczność by coś naprawić czy wymienić.

EDIT: jeśli jednak będziesz upierał się przy swoim to dzisiaj ukazało się fajne manualne S6 w Austrii. Jakbym był na kupnie to bym drążył temat bo auto ze zdjęć rokuje a i cena IMO nie zabija

https://www.autoscout24.pl/oferta/audi- ... 50040a4f55

Ile tak w ogóle planujesz wydać na taki zakup ?

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 19:25:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.mar.2019 20:42:56
Posty: 9
Lokalizacja: Szn
Auto: 80 AAH, C3 350 Chevy
Dziękuję za rady - w szczególności koledze gitmar. Jeżeli ktoś jeszcze miał by coś do dorzucenia niech się podzieli :)

Pytanie odnośnie dostępności części - czy zdarzyło wam się np. mieć unieruchomione auto przez 2 miesiące z powodu braku dostępności jakieś części? Czy odczuwacie, że np. w przeciągu ostatniego roku dostęp do części mocno się utrudnił? Czy fakt, że aso nie wspiera już starych modeli (co moim zdaniem jest świństwem ze strony producenta) będzie skutkował tym, że naprawy tych aut mogą być bardzo problematyczne, a może nawet niemożliwe (jest w ogóle taka opcja?)?

Odpowiadając na sugestie kolegi bloku - odnoszę wrażenie że łatwiej znaleźć w przyzwoitym stanie S a niżeli zwykłą wersję - inna sprawa że zwykłą wersje dużo taniej doprowadzi się do porządku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 19:50:57 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4386
Lokalizacja: Wrocław
Pomysł jest całkowicie bez sensu.

Bardzo szybko podwoisz wartość zakupu takiego auta, niezależnie od jego stanu. Albo zajeździsz i odpuścisz. Koszty Cię zjedzą, jeśli będziesz chciał to utrzymać w stanie prawdziwego youngtimera...

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 20:26:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.mar.2019 20:42:56
Posty: 9
Lokalizacja: Szn
Auto: 80 AAH, C3 350 Chevy
Sprinter napisał(a):
Pomysł jest całkowicie bez sensu.

Bardzo szybko podwoisz wartość zakupu takiego auta, niezależnie od jego stanu.

Doprecyzujmy - zamierzam auto mieć sprawne technicznie (w 100%) i bez śladów korozji (a jak korozja się pojawi to eliminować w zarodku). Faktycznie dla niektórych youngtimer to auto jak z salonu - wiem że jak sie nie trzyma pod kocykiem to sie nie da.

Czy to kupie wersje z V8 czy zwykłą to i tak przekroczę wartość zakupu auta (w zeszłym roku kupiłem audi 80 i już zaraz potroję jej wartość a mam ją dopiero pond pół roku i przejechane ok 2 tys km). Wole jednak dopłacić drugie tyle i więcej niż jeździć jakimś nowym wynalazkiem.

Bardzo lubię auta z duszą i mam trochę inny stosunek niż większość ludzi (tj. jeździć byle tanio i do przodu).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 20:39:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
k3vin napisał(a):

Bardzo lubię auta z duszą i mam trochę inny stosunek niż większość ludzi (tj. jeździć byle tanio i do przodu).


Takie tam pier..lenie. jak byś miał hajs to kupił byś sobie stare S6 do jazdy od święta , a na co dzień jeździł byś nowym S6.
Mi z przyczyn finansowych zdarzyło się przez rok jeździć codziennie skrzydlakiem z lat 60-tych, więc na temat staroci mam swoje zdanie.Można sobie je mieć w ramach hobby , ale użytkowy samochód musi być nowoczesny, ekonomiczny i bezawaryjny.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 20:42:59 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4386
Lokalizacja: Wrocław
k3vin napisał(a):
Doprecyzujmy - zamierzam auto mieć sprawne technicznie (w 100%) i bez śladów korozji (a jak korozja się pojawi to eliminować w zarodku). Faktycznie dla niektórych youngtimer to auto jak z salonu - wiem że jak sie nie trzyma pod kocykiem to sie nie da.

Czy to kupie wersje z V8 czy zwykłą to i tak przekroczę wartość zakupu auta (w zeszłym roku kupiłem audi 80 i już zaraz potroję jej wartość a mam ją dopiero pond pół roku i przejechane ok 2 tys km). Wole jednak dopłacić drugie tyle i więcej niż jeździć jakimś nowym wynalazkiem.

Bardzo lubię auta z duszą i mam trochę inny stosunek niż większość ludzi (tj. jeździć byle tanio i do przodu).


Nie chodzi mi o trzymanie po kocem, inny typ aut i podejście.

S6 z V8 pod maską, to nie audi 80. Potrój tą jej wartość, a przy codziennej eksploatacji sądzę, że to osiągalne. Bo szybkie podwojenie na luzie.

Ja już to wszystko znam, wiem, widziałem. ;)

mały v8 napisał(a):
Takie tam pier..lenie. jak byś miał hajs to kupił byś sobie stare S6 do jazdy od święta , a na co dzień jeździł byś nowym S6.
Mi z przyczyn finansowych zdarzyło się przez rok jeździć codziennie skrzydlakiem z lat 60-tych, więc na temat staroci mam swoje zdanie.Można sobie je mieć w ramach hobby , ale użytkowy samochód musi być nowoczesny, ekonomiczny i bezawaryjny.


I to jest to o czym piszę. :D

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 21:01:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.kwi.2008 19:47:37
Posty: 3345
Lokalizacja: Łódź
Tak jak Gitmar napisał, posucha z częściami straszna jest, autka są świetne, mają duszę, ale jeśli zależy Ci na tym, aby auto w razie awarii nie stało miesiąc bo nie ma części, a chcesz starej V8 to szukaj e34 530/540, do tego klamoty kupisz wszędzie, ceny nie są z kosmosu, a auta tak samo pancerne (pod warunkiem, ze blacha zdrowo - o to jest najciężej w e34)

_________________
Obrazek

- Audi A6 Avant BES 2.7T manual + soft - ukradli :(
- BMW 528iA Touring 97r
- BMW 540i6 Touring technoviolett - 95r
- Lexus GS430


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 21:28:39 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Jest jeszcze jedno rozwiązanie (i wcale nie żartuję)....jak masz kasę to kupujesz dwie. Jedną do jazdy, druga na części :D

Czy auto było kiedyś uziemione ? Nie, nie było ale praktycznie zawsze było coś innego do jazdy. Akurat C4 pochodzi jeszcze z tej epoki, gdzie pojawiająca się usterka pozwalała jeździć dalej...do czasu. Ja nabrałem pokory gdy po zakupie jednej z S6 (super egzemplarz od pierwszego właściciela zakupiony osobiście w Szwajcarii za niemałą kasę, z ważnym przeglądem MFK, suchym silnikiem, po serwisach itd.) zrobiłem przez pierwsze cztery miesiące użytkowania ok.12kkm. Po powrocie z trasy 1400km, poczułem w garażu smród paliwa. Standard - zbiornik pociekł (do zrzucenia cały tylny zawias, kompletny wydech, zbiornik do wymiany). Dodatkowo na suchym wcześniej silniku pojawił się trudny do zlokalizowania wyciek....i weź się zastanawiaj czy to magiel, czy któraś odma, czy pokrywa zaworów z tyłu silnika, czy aparat zapłonowy czy simering na łączeniu skrzyni. Finalnie skończyło się na wymianie czujnika oleju (gdy zaczęło lecieć ciurkiem i udało się zlokalizować skąd leci) i jednej odmy. Akurat ta naprawa była groszowa ale mogło być inaczej.
Od tamtej pory mocno zwolniłem, auto robi nie więcej niż 4kkm rocznie, wyjeżdżam w ładna pogodę, czasem pojedzie na zlot....i na tym ta zabawa polega.

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 21:58:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.mar.2019 20:42:56
Posty: 9
Lokalizacja: Szn
Auto: 80 AAH, C3 350 Chevy
mały v8 napisał(a):
Takie tam pier..lenie. jak byś miał hajs to kupił byś sobie stare S6 do jazdy od święta , a na co dzień jeździł byś nowym S6.

Przeczytaj jeszcze raz wątek od początku bo po powyższym zdaniu widzę że sam jesteś specjalista od jak to ująłeś pier..lenia. Za mocno myślisz w systemie binarnym kolego...

Myślę ze co miało zostać powiedziane to zostało. Dziękuję za sugestie i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 22:10:40 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.lip.2003 13:18:26
Posty: 6615
Lokalizacja: Warszawa
Auto: S2 Coupe
mały v8 napisał(a):
, ale użytkowy samochód musi być nowoczesny, ekonomiczny i bezawaryjny.


Dokładnie tak. Youngtimery, skrzydlaki i inne wynalazki zostawmy sobie jako hobby i wentyl antystresowy. :okulary:

_________________
S2 Coupe, Coupe quattro, 200 Turbo quattro , Volvo V70 2.4D(5)

Piszę poprawnie po polsku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 22:33:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Nowoczesny i bezawaryjny? :D


Napiszę Ci krótko: nie słuchaj starych pierdzieli, tylko idź w V8 w fajnej budzie jaką jest C4.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup S6 C4 V8 jako youngtimer na codzień - czy to rozsą
PostNapisane: 06.mar.2019 22:51:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.mar.2019 20:42:56
Posty: 9
Lokalizacja: Szn
Auto: 80 AAH, C3 350 Chevy
Baskecior napisał(a):
Nowoczesny i bezawaryjny? :D


Napiszę Ci krótko: nie słuchaj starych pierdzieli, tylko idź w V8 w fajnej budzie jaką jest C4.


No też przecieram oczy ze zdziwienia... koledzy chyba jeszcze nie spotkali się z sytuacją jak centrala z Niemiec przełączy im auto w tryb awaryjny i każe grzecznie jechać do aso...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: