.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 12.maja.2024 06:06:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy Audi i Volkswagen Leasing Skoda to wszystko to samo?
PostNapisane: 11.mar.2021 14:08:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.mar.2021 13:50:42
Posty: 5
Jeżeli dobrze się orientuję, wszystkie te leasingi to jest Volkswagen Leasing. Tylko w internecie mają ileś stron - pomijając te dla poszczególnych marek Skoda, Porsche, Seat itp. jest Audi leasing na stronie Audi, Volkswagen Leasing z ofertami i kalkulatorami Audi na stronie Volkswagen, potem jeszcze VW leasing, VW Bank, VWFS - czyli Volkswagen Financial Services, który jest chyba spółką właściwą i posiadaczem tych wszystkich marek i stron. Nie wiem czy też Volkswagen Banku. Strasznie się porozdrabniali.

Pytanie, czy ma to znaczenie z której strony się zapyta o leasing? Pomijając oczywiście te leasing bezpośrednio pod daną markę Skoda, Seat…. Czy to i tak wpada do jednego kubła Volkswagena?

Czy warto w ogóle brać taki leasing na audi, czy bardziej opłaca się w banku? Bo spotkałem się już z różnymi opiniami, a wszędzie nie będę dzwonił i analizował, bo umowy i tabele opłat i prowizji są po prostu olbrzymie.

Jeżeli w jakimś banku to w jakim? Volkswagen Bank? Czy jakiś inny PKO, EFL, Santander, Alior, Getin? W necie jakiego się nie sprawdzi to ma kiepskie opinie. Na Volkswagena też jest nieco narzekań i jak każda firma ma też złe opinie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Audi i Volkswagen Leasing Skoda to wszystko to samo?
PostNapisane: 15.mar.2021 12:35:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2010 11:49:04
Posty: 533
Lokalizacja: kuj-pom
Audi/VW/Skoda Leasing to wszystko to samo - Volkswagen Financial Services.

CO do pozostałych leasingów to tak naprawdę zależy od floty, ewentualnych ogonów w płatnościach, długości współpracy itd. my w większości mamy auta w Pekao Leasing, ale mamy też auta w VW (Perfect Lease). Leasing VW praktycznie za wszystko kasuje (ostatnio chcieli mnie obciążyć za to, że mieli mi przesłać nowy harmonogram spłat bo księgowa zauważyła, że to oni popełnili błąd :D ) i ma te opłaty wyższe niż np. Pekao.

_________________
Audi: Przewaga dzięki technice :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Audi i Volkswagen Leasing Skoda to wszystko to samo?
PostNapisane: 16.mar.2021 11:47:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.mar.2021 13:50:42
Posty: 5
Ja nie mam floty - to będzie pierwsze auto w leasing.

Czytam po necie opinie i rzeczywiście ludzie narzekają na opłaty w tym Volkswagen Leasing. Z kolei jeden znajomy polecał mi PKO Leasing, ale to z kolei znowu inny bank niż Pekao.

Jedni chwalą ten Volkswagen Leasing za to że oferty dobre i można od razu jakiś rabat na auto dostać, a inni z kolei krytykują za właśnie opłaty. Są też opinie, że na początku super oferta, a potem już nie jest tak fajnie w kwestii współpracy. Cokolwiek autor miał na myśli.


Ostatnio edytowano 01.kwi.2021 07:55:39 przez Mrakraj, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Audi i Volkswagen Leasing Skoda to wszystko to samo?
PostNapisane: 16.mar.2021 15:47:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2010 11:49:04
Posty: 533
Lokalizacja: kuj-pom
głównym problemem VW Leasingu jest to, że nie masz własnego, przypisanego doradcy tylko wszystko musisz załatwiać przez BOK. to strasznie irytujące bo załatwiając jedną sprawę możesz rozmawiać z 5 różnymi konsultantami, z których każdy kolejny nie zna Twojej sprawy i od nowa trzeba wszystko tłumaczyć.

w PKO Leasing też mieliśmy jedno auto i było ok ;)

_________________
Audi: Przewaga dzięki technice :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Audi i Volkswagen Leasing Skoda to wszystko to samo?
PostNapisane: 17.mar.2021 12:36:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2005 13:44:57
Posty: 2383
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Auto: 8QB31.8T Coupe 7A automatic
Ja ze swojej strony mogę polecić PKO Leasing, mam w tej chwili drugie nowe auto i żadnych problemów... nawet jak się spóźnię z zapłaceniem raty to mnie niczym nie obciążają/nie straszą... a potrafię i dwa tyg się spóźnić...gwarancji nie utrzymuję, w sensie nie jeżdżę na przeglądy do ASO, sam robię obsługę...i też żadnych problemów z tego tytułu..
Niech Ci przedstawi ofertę VW i zrób kontrofertę w PKO...

_________________
wino, kobiety, śpiew.....
C5 FL AFN 160KM 370NM of spanky Coupe 7A automatic
R5 - rules,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Audi i Volkswagen Leasing Skoda to wszystko to samo?
PostNapisane: 18.mar.2021 15:38:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.mar.2021 13:50:42
Posty: 5
myszon90 napisał(a):
Niech Ci przedstawi ofertę VW i zrób kontrofertę w PKO...


Tak chyba zrobię, bo to zawsze jakieś porównanie. Czytałem, że te od Volkswagen Leasing są raczej bardzo atrakcyjne, ale potem mogą być zgrzyty przy obsłudze. Abstrahując już od opłat, z opinii, które czytałem ludzie trochę narzekali na załatwianie różnych rzeczy. Znaczy się wyczytałem to w jakiejś analizie opinii o Audi Leasing. Chyba o Volkswagen Leasing to jest ogólnie, a nie samym Audi Perfect Lease.

No dobra to poproszę jednych i drugich o ofertę. W kwestii Volkswagen Leasing to najlepiej ze strony Audi Leasing, czy obojętnie gdzie zadzwonić?

Jeszcze jakiś bank warto wziąć pod uwagę? Do większej liczby banków nie ma co dzwonić, bo to za dużo zachodu. W jednej ofercie coś będzie taniej, a coś drożej. To trzeba też tę tabelę opłat i prowizji przejrzeć, a przynajmniej by wypadało. Alior Leasing ma coś takiego, że tam jest jedna opłata zryczałtowana miesięczna jako taki abonament. Jak dla mnie to też bez sensu totalnie, bo czy coś robisz, czy nie to płacisz cały czas oprócz raty opłatę abonamentową (chodzi mi o leasing, nie o najem długoterminowy).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: