.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.kwi.2024 10:39:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Następca A4 B6 Avant 1.9TDI AVF
PostNapisane: 19.mar.2021 17:18:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lut.2021 09:45:04
Posty: 3
Cześć wam,

Zastanawiam się nad następcą dla mojego A4 1.9 tdi AVF manual 6b ośka. Na pewno będzie to quattro w budżecie do 35tyś.
Całe życie jeżdżę dieslami i chciałem w końcu przerzucić się na benzynę, ew. benzynę z gazem. Rocznie robię ok. 15tyś. 80% to drogi szybkiego ruchu i autostrada ok 25 km do pracy, czasem po mieście, ale bez korków i dłuższe wyjazdy na wakacje. Mam też w rodzinie a3 8p niestety pozycja za kierownicą nie jest dla mnie. Mam 183cm wzrostu i fotel standardowy w niej jest za wysoki. Kiedy podsunę się odpowiednio, aby sięgać nogami to kierownica jest za wysoko i za daleko, a podnóżek lewej nogi za blisko. W a4 nie mam takiego problemu, na pewno różnicą są kubełkowe fotele, ale sama kolumna kierownicza ma większy zakres regulacji, a pedały są głębiej osadzone. Myślałem nad a4 b7 1.8t bfb manual quattro, w cenie ok 25tys. byłaby to dość fajna sztuka, ale niestety to już dość stary samochód. A4 b8 byłby ciekawą opcją w cenie 30/35tys. ale jedyną sensowną opcją, mało awaryjną i tanią w serwisie byłoby 2.0 tdi 170km manual quattro. Z tego co zauważyłem masa modeli z 1.8 i 2.0 TFSI miała już robiony remont, ale na aukcjach niewiele o tym piszą. A może lepiej dołożyć trochę więcej do b8 polift lub a3 8v? (tylko tutaj nie wiem jak z pozycją za kierownicą) W zasadzie wyposażenie nie jest dla mnie ważne, bo mogę sobie dołożyć co potrzebuję, zależy mi na bezwypadkowym egzemplarzu w dobrym stanie, z solidnym silnikiem i napędem, raczej manual, bo wiele nie macham lewarkiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Następca A4 B6 Avant 1.9TDI AVF
PostNapisane: 21.mar.2021 07:06:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2579
Lokalizacja: Limanowa/NS
*Daniel* napisał(a):
Cześć wam,

W zasadzie wyposażenie nie jest dla mnie ważne, bo mogę sobie dołożyć co potrzebuję, zależy mi na bezwypadkowym egzemplarzu w dobrym stanie, z solidnym silnikiem i napędem, raczej manual, bo wiele nie macham lewarkiem.



jak masz B7 brać to zostaw co masz bo masz fajny setup, mało awaryjny - tani w naprawach
Utopisz kasę a żadnego przeskoku tam nie będzie
Dołóż do swojej fajne skóry, navi i śmigaj dalej

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: