.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.kwi.2024 14:21:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A5 / A7
PostNapisane: 26.kwi.2021 12:17:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2021 12:06:04
Posty: 2
Cześć,
zastanawiam się nad zakupem Audi A5 / A7 (raczej A7). Rocznikowo patrząc na ceny to 2013 - 2014 (więc granica roczników przed / po liftingu)

Chciałem się Was spytać, jako doświadczonych użytkowników Audi o ocenę od strony praktycznej, w szczególności modelu A7 z dieslem i automatem. Wiadomo, wszystko zależy od stanu auta, lecz mam na myśli taką kwestię, że czy były jakieś informacje odnośnie konkretnego modelu, że tego nie warto brać. Sporo czytałem w Internecie, lecz to strona teoretyczna raczej :)

Więc jak - podzielicie się wiedzą co i jak w temacie Audi? :)

A gdyby ktoś miał na wynajem krótkoterminowy w okolicach Warszawy, to chętnie bym zobaczył cennik. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A5 / A7
PostNapisane: 26.kwi.2021 13:10:56 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
Jeśli rozważasz wybór między platformami B8 i C7 to jest przepaść w designie, materiałach, stopniu elektronicznego skomplikowania, dostępnych opcji, itd. Zupełnie inaczej spozycjonowane modele i ciężko je porównywać.
Jeśli celujesz w diesla to na szczycie cennika w C7 było bitdi sparowane z 8 biegowym tiptronikiem, który góruje trwałością nad kłopotliwym stronikiem, który występował z pozostałymi dieslami (mowa o quattro).
Generalnie mowa o autach, które mają przelatane 200-400 kkm i przytrafić się im może w zasadzie wszystko.
Najkosztowniej wychodzi jednak rozrząd i ewentualne naprawy s-tronica. Biorąc pod uwagę koszt zakupu mankamemty bitdi typu chłodniczka EGR, podkładki wtrysków, nastawnik małej turbiny należy uznać jako niewielkie koszty eksploatacyjne.
Za to dostępne wyposażenie, komfort, zrekompensują Ci znaczne gabaryty i sporą wagę.

Najlepiej umów się na oglądanie jakiegoś A5 i A7, przejedź się jednym i drugim i uwzględnij w tym budżet jakim dysponujesz.
Jak dla mnie te modele mają niewiele cech wspólnych i wszystko zależy czego oczekujesz od auta za określoną kasę, bo może lepiej (taniej) będzie poszukać odpowiednika w sedanie/avancie, bo za nadwozie typu sportback dopłaca się "bo tak".

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: