.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 11:12:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kupię Audi A2 z dobrym wyposażeniem
PostNapisane: 29.paź.2021 15:08:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.cze.2007 15:55:39
Posty: 169
Lokalizacja: Kraków
Auto: A6 C8 Allroad (Alfred)
Dzień dobry,

jak w temacie, kupię zadbane Audi A2 po roku 2003 z udokumentowaną historią, bezwypadkowe.
Koniecznie: 4 miejscowe, Dach szklany (Open Sky);
Najchętniej: pakiet S-line, fotele sportowe, czarna podsufitka, BOSE, podgrzewane fotele
Kolory (gradacja): wiśniowe, czerwony Color Storm, czarny, niebieski, niebieski i żółty Color Storm, srebrny.

Silnik: preferowany 1,4TDi 90KM, także 75KM; także benzynówki 1,4 i 1,6. Za 1,2 dziękuję serdecznie.

Może być przed dużym serwisem, byleby było zadbane.
Generalnie szukam fajnego toczydła do miasta., które zostanie ze mną do końca.

_________________
Szukam do stada:
TT Roadster 8N - szary z wnętrzem Mokassin/Baseball

Moje stado:
A6 C8 Allroad 55 TDI '20 - aktualny wół roboczy; wsiadam w domu, wysiadam w Sofii czy Dubrovniku wypoczęty. Tylko tankować trzeba...
A2 Colour Storm 1,4 '03 - moje ulubione daily; wszędzie zaparkuje, zakupy się mieszczą, nawet czujniki parkowania nie są potrzebne.
928 '79 - ukochana zabawka: 4,5 litra, wolnossące V8 na mechanicznym wtrysku i bez katalizatora; pure driving experience; szaleństwa nim na Trasfogarskiej to najprzyjemniejsza rzecz, jaką robiłem w ubraniu.
928 '82 - na sprzedaż/ projekt w trakcie


Ostatnio edytowano 29.paź.2021 17:03:04 przez Katastrofa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupię Audi A2 z dobrym wyposażeniem
PostNapisane: 29.paź.2021 15:33:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sie.2006 21:43:49
Posty: 1443
Lokalizacja: Těšin
Auto: S8 D2 MTM Optikpaket Schwarz
Panoramy nie polecam, a znaleźć coś z BOSE graniczy z cudem, można zawsze dołożyć, a kupić coś co będzie po prostu w dobrym stanie (z drugiej strony znaleźć BOSE z wiązką jest tez ciężko, bo to co sprzedaje 90% to sam wzmacniacz i 4 albo 8 głośników (bez suba z bagażnika)). Miło jednak byłem zaskoczony zwykłym audio. BOSE ma lepszy bas i gra głośniej - tyle. Grzany był tylko przód w opcji. Przednie kubełki o wiele wygodniejsze niż standardowe stołki, ale tył jest tak samo twardy. Elektryka w nich to tylko pompowanie lędźwi (za dopłatą), reszta przesuwanie i pochylanie manualna w każdej wersji.
1.4 BBY z poprawiona odmą jest słaby (z klima to juz w ogóle) i z niska kulturą pracy (klekot jak diesel), jednak wg mnie i tak najlepszy z wszystkich dostępnych, 1.6 sporo droższy w serwisie (sporo rzeczy tylko OE, a tych samochodów jest mało i ma mało części nawet na Audi Tradition), ale też odpycha się o wiele lepiej, a co do 1.5 nigdy nie było.
Generalnie A2 polecam (nie polecam automatu, z resztą był tylko w dieslu jako opcja), mam czerwonego Colour Storma z BBY i z bordo skórą i raczej tez już zostanie ze mną do śmierci.

_________________
Sex, drugs and ROTFL & LOL... Black Cars Matters


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupię Audi A2 z dobrym wyposażeniem
PostNapisane: 29.paź.2021 17:02:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.cze.2007 15:55:39
Posty: 169
Lokalizacja: Kraków
Auto: A6 C8 Allroad (Alfred)
dice111 napisał(a):
a co do 1.5 nigdy nie było.
(...) mam czerwonego Colour Storma z BBY i z bordo skórą i raczej tez już zostanie ze mną do śmierci.


Silnik poprawiam, palec się omsknął.

Moje 2 idealne połączenia to:
- czarny s line z czarną podsufitką i bordowymi fotelami (ale tylko fotelami, bez uchwytów, kierownicy, mieszka i ręcznego) - wiem, że to można tylko poskładać.
- czerwony Color Storm z kompletnie czarnym wnętrzem, czarnymi kubełkami.

1,6 jeździłem, podobało mi się, ale przy spalaniu 10,2 PB98 (wynik na komputerze), to ja wolę do 55TDI zalać 12,5 litra diesla...
Potrzebuję małej popierdółki z 4 drzwi do toczenia się po 'dzielnicy' (ośrodek życia ze szkołą dzieci, pracą, sklepami mam w promieniu 5km od domu), brak dynamiki jestem w stanie wybaczyć (no, bez przesady...), ale chciałbym, żeby było wygodnie. Brak BOSE można ścierpieć, robiąć upgrade audio. Co do szklanego dachu, to rozumiem, że odradzasz ze względu na problemy natury technicznej i konieczny maintenance czy też skrzypi?

_________________
Szukam do stada:
TT Roadster 8N - szary z wnętrzem Mokassin/Baseball

Moje stado:
A6 C8 Allroad 55 TDI '20 - aktualny wół roboczy; wsiadam w domu, wysiadam w Sofii czy Dubrovniku wypoczęty. Tylko tankować trzeba...
A2 Colour Storm 1,4 '03 - moje ulubione daily; wszędzie zaparkuje, zakupy się mieszczą, nawet czujniki parkowania nie są potrzebne.
928 '79 - ukochana zabawka: 4,5 litra, wolnossące V8 na mechanicznym wtrysku i bez katalizatora; pure driving experience; szaleństwa nim na Trasfogarskiej to najprzyjemniejsza rzecz, jaką robiłem w ubraniu.
928 '82 - na sprzedaż/ projekt w trakcie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupię Audi A2 z dobrym wyposażeniem
PostNapisane: 29.paź.2021 19:28:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sie.2006 21:43:49
Posty: 1443
Lokalizacja: Těšin
Auto: S8 D2 MTM Optikpaket Schwarz
Patrząc po historiach serwisowych często widać było ich awarie, teraz ze względu na wiek problemem są głównie zapchane odpływy, bo mało kto z poprzednich właścicieli sobie tym głowę zawracał niestety, często też można spotkać samochody z panorama, która się nie otwiera. Dla mnie osobiście zbędny bajer (mam także solary itp, w D2 ale od czasu montażu repeatera GSM/GPS, nie otwieram). Tematu generalnie do poczytania na audia2.fora. 1.6 - spalanie tak, spore, ale tak niesttey było w każdym 1.6, nawet poprzednim z Golfa czy Polo bez bezpośrednego wtrysku, a nawewt wyższe, idealnie było by zrobic do dwójeczjki swap na 1.8, bo pali to tyle samo, wolnossące bądź z doładowaniem (są juz takie, łacznie bodajże z 1.5 TSI i DSG) a moc wieksza.
Co do bordo - u mnie tylko fotele i boczki, nie chciałem koła kierownicy bo wygląda paskudnie, ani gałki biegów, czy mieszka, teraz dałem do maximoni znów kiere 3-ramienną by zrobiłi 2 kolorowa z tym bordo i będzie Nappa z palety Lamborghini, która idealnie pasuje do tej z A2, cos jak to, tylko nie dziurkowana i w miejscu alcantary będzie ta bordo Nappa:

Obrazek

W tych fotelach akurat nie podoba mi się to, że plastyki i ich tyły (głownie kanapy) są także bordo, lepsze by były czarne, bo nie pasuje to do koloru reszty bagażnika, a dół do dywanu, no ale.. tak se Audi wymyśliło to tak zostało

_________________
Sex, drugs and ROTFL & LOL... Black Cars Matters


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: