.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.mar.2024 10:31:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stare nowe coupe quattro mojego syna.
PostNapisane: 26.sty.2023 22:18:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10285
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Hahaha, obiecałem nie komentować, wiec nie komentuje :577:

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stare nowe coupe quattro mojego syna.
PostNapisane: 27.sty.2023 06:12:55 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
mały v8 napisał(a):
No jak bym tak jak Ty 10 lat montował silnik, to bym się już dawno razem z nim na dźwigu powiesił :D .

Bo to trzeba na spokojnie usiąść i pomyśleć :D

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stare nowe coupe quattro mojego syna.
PostNapisane: 28.sty.2023 14:45:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10285
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
To Jancio wodnik tak siedział i myślał, aż mu ptaszki gniazdo w brodzie zrobiły :D

Do tematu, pomyślałem zajrzę do tego łącznika stabilizatora co diagnosta na przeglądzie zwtócił uwagę. W sumie nie wiem co on chciał, wziąłem brechą dla mnie jest sztywniutko, nic nie tłucze, więc dobrego nie naprawiam.

Obrazek

03 03 23
Zawracane gdzieś było na ręcznym i prawa linka się zerwała. Znalazłem gdzieś takową w spiżarni, wymiana szybka , prosta, wpuściłem trochę oleju żeby leciutko chodziła.

Obrazek

07 03 23
Trafiła się osłona koła zapasowego. Kiedyś komuś oddałem za darmo , potem trzeba było kupę czasu polować.Nie wiem dlaczego każdy to wywala.

Obrazek


14 03 23
Nie śpimy coś tam robimy. Za dwa tygodnie jedziemy na jakieś tam otwarcie sezonu, jako że nie jesteśmy zboczeńcami, auto normalnie jeździło zimą bokami, to trzeba umyć sól i zakonserwować spód.

Obrazek

Obrazek

Schnie sobie spokojnie, jutro oklejamy nadwozie i malujemy

Obrazek

15 03 23

Nie śpimy, podłoga zamalowana , jutro może coś tam się z wierzchu wypoleruje.

Obrazek

Obrazek

Z racji dystansów i szerokich opon ranty lekko się piaskują , trzeba po zimie poprawić,oczyszczone,podkład epoksydowy położony, jutro polakieruje.

Obrazek

Obrazek

24 03
Ranciki wylakierowane, kółeczka poszły do mycia

Obrazek

Kółeczka na aucie, trochę polereczki zaczynamy

Obrazek

Obrazek



Maska zmatowana papierem 3000 , troche past i efekt zadowalający

Obrazek

I to tyle chęci opadły po piwo pojechaliśmy :D

Obrazek

07 04

Wymieniliśmy sondę Lambda , akurat prawa można to zrobić przez okno drążka w nadkolu, ale była tak zapieczona, że co obrót trzeba było grzać palnikiem , jeszcze tak zapieczonej nie odkręcałem.

Obrazek

Obrazek

29 04 23

Od dwóch lat polujemy na taki mały oryginalny plastikowy schowek w bagażniku. Hermetyczny , idealny na 4 piwka , olej lub inne buteleczki , nie taczają się, jak wyciekną można wyjąć i wylać, powiem szczerze raz tylko to widziałem w ogłoszeniu, koleś krzyknął 250 złotych , podziękowaliśmy :D , a Radiac jak zwykle nie zawiódł.

Obrazek

18.06, Wpadliśmy na Zlot klasyków Mrowisko 2023 w Siedlcach , godnie reprezentowaliśmy barwy AKP.

https://www.youtube.com/watch?v=PU4irFG1mSg&t

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stare nowe coupe quattro mojego syna.
PostNapisane: 09.sie.2023 13:50:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10285
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Nie śpimy jeździmy .
Ostatnio byliśmy na Retro Moto Show w Sadownem, nazwa zacna ale ogólnie spęd staroci głównie z PRL :):

https://www.youtube.com/watch?v=jNR-GijVts0&t

Nie obyło się bez strat, na jakiejś tam hopce , tłumik nie wytrzymał na łączeniu, jak wiadomo nie ma zamienników, trzeba go podratować opaską z blachy, docelowo trafi coś fabrycznego z S3 wstępnie przymierzałem po drobnych przeróbkach będzie idealnie.

Obrazek

I grubsza sprawa , skrzynia biegów zaczęła denerwować, przy redukcji z 4 na 3 trzeba szukać biegu, przy normalnej jeździe to zupełnie nie przeszkadza, ale jak się dynamicznie gdzieś tam ciśnie, to z lekka wku... rwia. Namierzyliśmy całą skrzynię pod wschodnią granicą, już leży pod ścianą, niebawem przekładka.
Stara oczywiście jest jak najbardziej do naprawy, bo to pewnie jakiś drobiazg ,ale puki są graty zmieniamy.

Obrazek

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stare nowe coupe quattro mojego syna.
PostNapisane: 11.sie.2023 05:24:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Fajny pojemnik do bagażnika. Pierwszy raz coś takiego widzę.

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stare nowe coupe quattro mojego syna.
PostNapisane: 26.paź.2023 08:30:27 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:27:10
Posty: 2490
Lokalizacja: Gdynia
Auto: ACQ 4.2 AHC
-> te pojemniki były różne wersje...
-> mam takowe w aucie i dwa na półce :)
-> czekam na relację z montażu tego tłumika z a3 bo też już nad tym myślałem, więc wspieram mentalnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stare nowe coupe quattro mojego syna.
PostNapisane: 04.sty.2024 19:14:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10285
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Nie śpimy robimy. Zapowiadają opady śniegu , trzeba pojeździć starym quattro. Przegląd się w sylwestra skończył , musieliśmy wymienić butle, bo jak się okazało legalizacja butli też się skończyła.

Obrazek

Kupiliśmy taką 10 cm krótszą i 5 litrów mniej pojemności, teraz pasuje idealnie nie koliduje z kołem zapasowym, jest git.

Obrazek

Przymierzamy się do wymiany skrzyni, ale ciągle coś do roboty w innych samochodach, a że da się z tą usterką normalnie jeździć to się jeździ :)


Palimy na zimno :) :)

-> https://www.youtube.com/watch?v=zSCkogrhTAA

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: