.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.cze.2024 22:46:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 08.wrz.2012 06:56:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2012 07:06:02
Posty: 87
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: Audi A4 B5 AVANT
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow :) Szukalem jakiegos dzialu do przywitania ale nie znalazlem wiec zaczynam odrazu tutaj :) 2 dni temu w sumie przypadkiem stałem się posiadaczem Audi a4 b5 avant z silniczkiem 1.8 125ps. Autko jest z 96 roku, z zewnatrz zrobione na polift no i wyroznia sie na ten moment przede wszystkim pieknymi felgami :) W pozniejszych godzinach dodam fotki auta.
W planach mam :
- wrzucic xenon ( dobrej jakosci, bialutki, nie niebieskawy ;x )
- zrobic instalke gazu ( jest to moje pierwsze auto a zaczynam studia takze ekonomia na pierwszym miejscu )
- wyrzucic hak
- polerka i pelny zestaw zabiegow by doprowadzic lakier do jak najlepszego stanu
- gdy doczekam sie chwili wymiany zawieszenia - obnizenie ( aktualnie jest tam nowe zawieszenie wiec szkoda mi w nie ingerowac)
- Zrobienie przyciemek szyb po calosci
- no i moze jeszcze zmiana podsufitki na ciemna :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 08.wrz.2012 08:59:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6212
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
cieszymy się razem z Tobą ale to chyba nie jest jeszcze post na miare wątku Teraz My, nawet zdjęć nie załączyłeś :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 24.wrz.2012 09:36:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.mar.2012 10:39:55
Posty: 2
należy udostępnić zdjęcia z samochodu. i inne informacje. dziękuję



-------------
Friv


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 13.lut.2013 17:57:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.lut.2013 17:24:06
Posty: 42
Przydałyby się Fotki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 17.lut.2013 23:36:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2012 07:06:02
Posty: 87
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: Audi A4 B5 AVANT
Po dłuższym czasie, za co przepraszam postanowiłem wrzucić fotki auta :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze kilka fotek z wieczora ( sorry za jakość )

Obrazek
Obrazek

Jak do tej pory, od kupna troche w aucie zrobilem ;) Na samym poczatku :
1. wymiana filtrów, płynów, rozrządu, ogolnie doprowadzenie wszystkiego do stanu uzywalnosci.
2. Zakup zimowek z felgami, co widac na zdjeciach. Na sezon mam avusy 17' , do ktorych wczoraj kupilem oponki continental contactsport 5 225/45r17
3. Wrzuciłem ksenon 4300K., z ktorego jestem bardzo zadowolony, gdyz ladnie swieci, auto wyglada na swiezsze, nie swieci na fioletowo ;))
4. Przyciemniłem szyby folią. tył 3, przód 2, efekt szczegolnie wieczorem swietny. Poczatkowo myslalem nad 4 z tylu i 2 z przodu, ale widoczna jest wtedy znaczna roznica, a to wyglada bardzo srednio.
5. Założylem instalke gazu.

Pewnie jeszcze jakies pomysly sie pojawia, zobaczymy. Rozmyslam nad pomalowaniem avusow na czarno, ale ciagle sie wacham. Moze jeszcze ktos z forumowiczow ma jakies sugestie ? ;) Ogolnie zalezy mi, zeby auta nie zwiesniaczyc. Mnostwo jezdzi tych a4 a wyrozniaja sie nieliczne;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 17.lut.2013 23:59:33 
Te szybki na przedzie ja mam 1 a tył 4 i to nie kusi tak policajów,u ciebie bedzie bardziej kusiło do zabrania DR... Poza tym fajnie,xenon w soczewce tej barwy sie świetnie spisuje nocą ale polecam zapodac dzienne by nie hajcowac żarnika za dnia ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 00:13:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2012 07:06:02
Posty: 87
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: Audi A4 B5 AVANT
Nie no powiem szczerze, ze juz jezdze kawalek czasu z tymi szybami, jak widze policje wieczorem, ktora trafi sie na blisko samochodu to wlaczam lampke do czytania ;) za dnia to sie nie patrza ;p o jakich dziennych mowisz ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 00:34:25 
Światła do jazdy dziennej lub moduł DRL,lub też halogeny można do tego wykorzystac-pomyslow wiele ;) W nocy ciemna szybka nie rzuca sie tak jak w dzień. tyle że ja w D2 mam atermiczne a to tez powoduje inny efekt. W kazdym razie jak masz spokoj to niech tam pozostanie(przeglądy to odrebny temat :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 00:38:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.mar.2008 21:32:56
Posty: 1072
Auto: b5fl AVB,c5 AKN
http://imageshack.us/a/img13/3346/20130217220329.jpg

Zobacz na tym zdjęciu, jakie odcięcie ma lewa lampa, jak rozprasza światło na ścianie. Dla mnie to niedopuszczalne, chyba, że sam lubisz być oślepiany. Chociaż z drugiej strony wali to w górę na pobocze, ale ciekawe jak z drugą lampą. Poza tym auto ogólnie na plus :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 00:42:03 
Co do xenona to na pewno powinien byc obnizony względem tego co było na żarowce. Linia odcięc powinna być ok bo jest soczewka i nie bedzie oslepiać pod warunkiem odpowiedniego wyregulowania. Na pewno masz korektor ustawienia swiateł wiec obiż nim o jeden lub dwa stopinie i bedzie ok a na pustej drodze możesz sobie podciągnąc nocą.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 00:43:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2012 07:06:02
Posty: 87
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: Audi A4 B5 AVANT
Wiem wiem, prawa tak swieci, dumam co z tym zrobic, to fakt, lewa jest zupelnie ok. ladnie wszystko odcina w poziomie i nigdize swiatlo nie ucieka. Nie mam pomyslu za bardzo co moge zrobic z ta prawa. Moze masz jakies doswiadczenie w temacie? Pobocze rzeczywiscie oswietla ladnie, no ale nie o to chodzi. Jak juz wspomnialem, chce wszystko zrobic w aucie tak jak powinno byc, bez fuszerki.

Aaaa, no i jeszcze na wiosne planuje pozbyc sie tej tragicznej naklejki NL na klapie z tylu ;p najprawdopodobniej lakier pod spodem bedzie sie roznil, takze, albo inna naklejka w to miejsce( myslalem nad jakas z forum badz a4club ale mam problem z rejstracja na tamtym forum) albo polerka pomoze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 00:52:39 
Jeśli masz prawidłowe linie odcięcia to po prostu wyreguluj sobie ręcznie światła na jakiejś scianie jesli prawa wali za wysoko to obniz do lewej. Zawsze tez możesz sie udac na SKP i Ci wyregulują. Ja osobiście od jakis 3 lat zawsze poiprawiam po SKP bo oni ustawiaja tak by 10m asfaltu oswietlały i wszystko...nie wiem czemu bo kiedys ustawiali lepiej.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 00:59:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2012 07:06:02
Posty: 87
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: Audi A4 B5 AVANT
pokombinuje z tym, dzieki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 08:22:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.lut.2013 17:24:06
Posty: 42
fajna baza do modyfikacji, przydałyby się foty wnętrza,

Xenon na plus

koło na minus


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 08:56:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2012 07:06:02
Posty: 87
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: Audi A4 B5 AVANT
spoko, zaloze letnie, to tez wrzuce fotki. W srodku zdjec nie robilem, wszystko jest standardowe. jest klimatronik, radio z audi na cd, ogolnie "dupy nie urywa" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 10:16:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2006 18:00:11
Posty: 2721
Lokalizacja: Kr
Apophis napisał(a):
Jeśli masz prawidłowe linie odcięcia to po prostu wyreguluj sobie ręcznie światła na jakiejś scianie jesli prawa wali za wysoko to obniz do lewej. Zawsze tez możesz sie udac na SKP i Ci wyregulują. Ja osobiście od jakis 3 lat zawsze poiprawiam po SKP bo oni ustawiaja tak by 10m asfaltu oswietlały i wszystko...nie wiem czemu bo kiedys ustawiali lepiej.



Jeszcze nie zdarzylo mi się dobrze ustawić świateł w SKP, zawsze jak mówisz przed samo auto i zero regulacji prawo-lewo. Światła świecą na wprost, zero doświetlania pobocza... Przepisy przepisami, SKP swoje.

_________________
Na stanie:
B3Q US/B3Q/B4Q/C5Q
/986/B5Q FL avant/B5Q FL avant/T25 Tojka/Pełgot Mistrz Kropelka
R5/R5efi/1.8T/V8 manual/2.7 H6/PB V6 manual/V6TDI swap na R4 TDI/1.8PB/HDI

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 10:19:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.mar.2008 21:32:56
Posty: 1072
Auto: b5fl AVB,c5 AKN
zgredek27 napisał(a):
Apophis napisał(a):
Jeśli masz prawidłowe linie odcięcia to po prostu wyreguluj sobie ręcznie światła na jakiejś scianie jesli prawa wali za wysoko to obniz do lewej. Zawsze tez możesz sie udac na SKP i Ci wyregulują. Ja osobiście od jakis 3 lat zawsze poiprawiam po SKP bo oni ustawiaja tak by 10m asfaltu oswietlały i wszystko...nie wiem czemu bo kiedys ustawiali lepiej.



Jeszcze nie zdarzylo mi się dobrze ustawić świateł w SKP, zawsze jak mówisz przed samo auto i zero regulacji prawo-lewo. Światła świecą na wprost, zero doświetlania pobocza... Przepisy przepisami, SKP swoje.


Dlatego ja sam sobie ustawiam w passacie, a na stacji ani razu nikt nie poprawiał ustawień :D a ustawiam na pustej, równej drodze w nocy :peace:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 11:20:40 
No to widzę ze problem dotyczy wszystkich :) U kolegi w warsztacie mamy na scienie wyrysowaną linie i każde auto z wyregulowanymi na SKP światłami nie ma pokrycia :D W tamtym roku jak mi xenony w A8 wyregulował to ok 10-11m przed autem sie kończyło swiatło a lewa lampa waliła ostro w prawo zamiast choć troche do przodu. WIęc zawsze poprawiam i nikogo nie oslepiam bo ani razu mi nikt nie mrugnął,do tego korektorem sobie koryguje jak wzniesienie lub jak potrzeba jeszcze wyżej(autostrada,droga dwujezdniowa) lub niżej.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 18.lut.2013 13:02:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2012 07:06:02
Posty: 87
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: Audi A4 B5 AVANT
bede sie z tym bawil, ale to dopiero przy weekendzie bo tak to czasu brakuje ;) btw. sie rozwinal temat o regulacji lamp ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B5 Avant - pierwsze autko :)
PostNapisane: 19.lut.2013 09:27:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.lut.2013 17:24:06
Posty: 42
oczywiście autko do ogarnięcia ze spokojem, a ten standard obejmuje fotele kubełkowe ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: