.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.maja.2024 21:10:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Glosniki Hertz
PostNapisane: 07.lut.2004 19:13:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.sie.2003 02:46:07
Posty: 710
Lokalizacja: okolice Torunia
Chcialem sie zapytac o Wasza opinie na temat glosnikow. Chce zmienic moje glosniki z przodu (10cm) bo te co mam orginalne sa delikatnie mowic do bani.
Chcialbym uslyszec opinie na temat JBL 425e oraz Hertz HV100.
Ktore lepiej wybrac ? Chcialbym azeby dzwiek byl czysty, dobrej jakosci .

_________________
A U D I 80 B4 2.0 115PS piekne srebrne BYLO
A U D I 80 B4 2.8V6 Quattro SGI Manual SPRZEDANE !!!!!
HONDA CBR954 FireBlade gotowa :-)
A4 1.9 TDI 130PS AVF lub AWX srebrne Znaleznione :-)

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2004 19:32:54 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 15:28:48
Posty: 366
Lokalizacja: wwa
zapytaj rowniez tu:
http://forum.tuning.info.pl/viewforum.php?f=17

_________________
scirocco. jakieś pytania?

Every step appears to be the unavoidable consequence of the preceding one, and in the end there beckons more and more clearly total annihilation...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2004 19:33:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.lip.2003 08:56:15
Posty: 439
Lokalizacja: Łuków
Jeżeli chodzi o te głośniki w podszybiu to myślę że pozbyłeś się już orginalnej maskownicy, która nie przepuszcza wysokich tonów (tragedia), inaczej nie masz co liczyć że ci jakikolwiek głośnik zagra dobrze, proponuję sciągnąć maskownice i posłuchać, niebo a ziemia :D
Orginalne głośniki też nie są rewelacyjne (do bani :diabel: ), ja wsadziłem takie za 130 zł grają o niebo lepiej :D do tego maskowniczki za 20 zł i jest dobrze :peace: ale to nie jest high-end :P
Pozdrawiam

_________________
.... B4 2.6 Quattro .... niestety rozbite :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2004 19:38:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.sie.2003 02:46:07
Posty: 710
Lokalizacja: okolice Torunia
Zoltar napisał(a):
Jeżeli chodzi o te głośniki w podszybiu to myślę że pozbyłeś się już orginalnej maskownicy, która nie przepuszcza wysokich tonów (tragedia), inaczej nie masz co liczyć że ci jakikolwiek głośnik zagra dobrze, proponuję sciągnąć maskownice i posłuchać, niebo a ziemia :D
Orginalne głośniki też nie są rewelacyjne (do bani :diabel: ), ja wsadziłem takie za 130 zł grają o niebo lepiej :D do tego maskowniczki za 20 zł i jest dobrze :peace: ale to nie jest high-end :P
Pozdrawiam
Moje poprostu sa do wymiany, sie zurzyly, charcza jak sie doda basu. A jakiej firmy masz te wswoje glosniki??
Ma ktos moze JBL 425e albo Hertz HV100? Chodzi mi o opinie jak graja?

_________________
A U D I 80 B4 2.0 115PS piekne srebrne BYLO
A U D I 80 B4 2.8V6 Quattro SGI Manual SPRZEDANE !!!!!
HONDA CBR954 FireBlade gotowa :-)
A4 1.9 TDI 130PS AVF lub AWX srebrne Znaleznione :-)

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2004 19:50:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.lip.2003 08:56:15
Posty: 439
Lokalizacja: Łuków
Nie pamiętam firmy swoich, bo to żadna ze znanych marek :P polecił mi je kolega co pracuje w sklepie audio car :diabel: , ja bym raczej nie inwestował dużej kasy w głośniki w tym miejscu bo są to z reguły szerokopasmowe (nie będą efektownie grać), zaoszczędzoną kase wydałbym na system bass + tweeter, lepszy efekt troche większe pieniądze :D

Pozdrawiam
PS. może masz bass przesterowany i dlatego charczą ;)

_________________
.... B4 2.6 Quattro .... niestety rozbite :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2004 20:04:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.sie.2003 02:46:07
Posty: 710
Lokalizacja: okolice Torunia
a co za glosniki kupic do tylu w drzwi?

_________________
A U D I 80 B4 2.0 115PS piekne srebrne BYLO
A U D I 80 B4 2.8V6 Quattro SGI Manual SPRZEDANE !!!!!
HONDA CBR954 FireBlade gotowa :-)
A4 1.9 TDI 130PS AVF lub AWX srebrne Znaleznione :-)

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2004 20:13:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.lip.2003 08:56:15
Posty: 439
Lokalizacja: Łuków
Tam też nie opłaca się wsadzać nic, no chyba że wozisz często pasażerów, ja tam włożyłem zestaw MAC Audio (tweeter+"bass"), grają całkiem nieźle (basik jest troche kiepsciutki ale to przecież mały głośnik), jedyna zaleta to tworzenie przestrzeni dźwiekowej, szkoda kasy było, teraz kupię tweetery Visatona w słupki (bardzo dobra cena do jakości tak mi sie wydaje, no i ładne wykonanie), a bassu napędze "wooferem" :P

Pozdrawiam

_________________
.... B4 2.6 Quattro .... niestety rozbite :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2004 20:19:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.sie.2003 02:46:07
Posty: 710
Lokalizacja: okolice Torunia
linki z parametrami:
Hertz : http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... rod_id=528

a do JBL: http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... rod_id=454

Ceny podobne. Co radzicie? Ktore wybrac?

_________________
A U D I 80 B4 2.0 115PS piekne srebrne BYLO
A U D I 80 B4 2.8V6 Quattro SGI Manual SPRZEDANE !!!!!
HONDA CBR954 FireBlade gotowa :-)
A4 1.9 TDI 130PS AVF lub AWX srebrne Znaleznione :-)

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lut.2004 09:15:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.paź.2003 17:09:27
Posty: 4593
Lokalizacja: Białystok
Auto: przeważnie starsze Audi
Glosniki Hertz o ktorych piszesz sa wylacznie "nisko"-sredniotonowymi , podobnymi do oryginalnych jakie siedzialy w desce, nie maja wbudowanych wysokich tonow. JBL pokrywa cale pasmo. Oczywiscie obydwa nie sa w stanie dac niskiego basu, zreszta zaden glosnik o srednicy 10cm tego nie uczyni, co najwyzej bedzie z nich troszke wyzszego kick basu 80-100> Hz.
Ja bym proponowal wstawic JBL, wtedy do szczescia brakowalo by juz tylko dolu pasma. W przypadku Hertza nalezalo by jeszcze zainwestowac w "piszczalki" co jest dodatkowym kosztem 200-300 zl.
Nizsze basy mozna rozwiazac w dwojaki sposob:

1. Prostrze/tansze rozwiazanie. W tylna polke wmontowac wyzszej jakosci glosniki szerokopasmowe np JBL 626e 636e. To bedzie calkiem przyzwoity system, bez wzmacniacza i wiekszych kombinacji. Drozszych glosnikow nie ma sensu wstawiac bo dojdzie sie w koncu do granicy 2giego rozwiazania.

2. Zalecane rozwiazanie. Niestety drozsze, ale o niebo bardziej muzykalne :) W tylna polke nic nie wstawiac, w celu lepszego polaczenia bagaznika z wnetrzem samochodu. Do bagaznika wstawic tube/skrzynie basowa z glosnikiem o sr 25-30 cm, np gt4-10 gt4-12 JBL

http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... &man_id=15

Glosniki JBL byly przeze mnie testowane i porownywane do innych, wiec goraca polecam :peace: zawsze sa co najmniej o krok lepsi od konkurencji.

Konstrukcja skrzyni/tuby bedzie zalezala od twoich preferencji i/lub zastosowanego wzmacniacza.

No i oczywiscie wzmacniacz co najmniej jedno kanalowy lub dwu z mozliwoscia mostkowania w 1. Zeby w pelni wykozystac mozliwosci i dynamike ww glosnikow basowych wzmacniacz musi byc w stanie dostarczac moc sinusoidalna :!!: na 4 Ohmach co najmniej 200W, najlepiej w przedziale 200-300W. Na wzm ta moc bedzie opisana jako continuous, RMS lub sinusoidal, jesli bedzie podana tylko szczytowa peak power :D to powinna ona wynosic od 400 do 600W. Najlepiej sprawic sobie jakiegos uzywanca bo ceny nowych zaczynaja sie od 1300 zl. Ja kiedys kupilem cos takiego za 250 zł :D

Pozdrowka!

_________________
200 10V turbo quattro, Pastuch "quattro" 2,8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lut.2004 22:48:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2003 20:48:33
Posty: 538
Lokalizacja: łuków
Ja kupiłbym JBL-a . Wg. mnie czystszy dźwięk i ładniejszy basik.

_________________
Audi 100 C4 2.3 AAR


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: