.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 11:15:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pompka sprzęgła
PostNapisane: 12.lut.2004 12:52:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.lis.2003 11:49:22
Posty: 48
Lokalizacja: Okolice Grünberg
Po przeczytaniu postów o hydraulice sprzęgła zaczełem uważnie przyglądać się mojemu i chyba muszę zaaplikowac mojej pompce zestaw naprawczy objaw: pedał sprzegła odbija do 90 procent i dopiero po chwili ok 3-4 sek odbije do końca. Tak sobie myślę że jest to pompka. Moje pytanie zmierza do tego czy musze wymontować cały zespół pedałów zeby wyciągnąć pompke czy też mozna tylko ją wymontować i w jaki sposób? Audi b3.

_________________
A4 1.9 TDI AHU
Alfa Romeo 156 1,9 jtd
była B3 1.8E DZ + lpg teraz ujeżdża ją braciszek ;-P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lut.2004 15:28:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lut.2004 15:17:25
Posty: 410
Lokalizacja: dolnyśląsk
hmmm to ja ostatnio się z tym pałowałem.... ale z tego co widzę po przeczytaniu twojego posta - to tak nie do końca byłbym obstawiał pompkę... no ale ostatecznie wykluczyć się nie da...

zakładam że układ hydrauliczny twojego B3 jest podobny do mojej 200 więc:
1. jeśli chcesz ją wyciągnąć i nie zalać całego wnętrza płynem hamulcowym to radzę rozkręcić odpowietrznik układu (ten dzyndzelek z gumowym kapturkiem przy siłowniku wysprzęglającym) w układzie jest ciśnienie więc nałóż na niego wężyki delikatnie poluzuj - zlej płyn do naczynia...

2. jak zleci płyn - to śmiało przystąp do wyciągania tej pompeczki - aby sobie ułatwić mozesz ściągnąć dolną półkę i poszycie pod kierownicą - bo nie ma tam zbyt dużo miejsca... poza tym musisz rozkręcić wężyk doprowadzający płyn do pompki i połączenie przewodu miedzianego odprowadzającego (trochę kombinacji alpejskich ale idzie dobrze... aha pompa jest mocowana na takich bolcach i zatrzaskach...

3 po wyjęciu na zewnątrz rozkręcić w drobnicę i wymień oringi...

4. poskrecaj spowrotem wszystko i odpowietrz układ...(co już bardziej szczegółowo omówione było we wcześniejszym poście... i pamiętaj aby zawsze zalewać tylko świerzy płyn do układu - nie żałuj 6 PLN)

i tyle...

ale tak szczerze mówiąc nie jestem przekonany że u ciebie siedzi pompa... dlaczego?
hmm otóż każdy pedał sprzęgła musi mieć pewny luz (tzw. skok około 1,5 - 2 cm) ponieważ gdyby go nie było to wtedy sprzęgło by "non stop" dzaiłało i w jakimś stopniu by wysprzęglało (łożysko by cały czas pracowało) a co za tym idzie szybciej by się zurzyło... a poza tym to że on się zawiesza na około 90 % wysokości to może być przyczyną zurzycia się sprężyny odciągającej - jej zadaniem jest całkowite odciągnięcie padała gdy on osiągnie całkowite zasprzęglenie (tak jak mówiłem wcześniej o tym luzie) ona ciągnie go do końca bo gdyby jej nie było to pedał by się zatrzymywał na wysokości luzu(skoku) sprzęgłowego...

w tej sytuacji to jeśli dalej się przy tym upierasz to najpierw proponowałbym ci dokładne przeglądnięcie tego układu czy nie ma jakichś wycieków lub zagięć przewodów... następnie odpowietrzyłbym go dokładnie i porównał z tym co było... jeśli dalej by było nie tak jak powinno - to może i faktycznie ta pompa siedzi...

ale oczywiście zrobisz jak uważasz... "tylko pamiętaj nadgorliwość gorsza od ... " więc lepiej czasami nic nie robić, a dokładnie się temu przyglądać jak rozwalić sprawny układ i później się głowić jak boprowadzić go "przynajmniej" do takiego stanu jak był wcześniej...

ps. wiem to z własnego doświadczenia... :P ;)

pozdrówka... :peace:

_________________
AUDI 200 TURBO QUATTRO
KG - POWER + junkers


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: