.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.kwi.2024 00:37:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dwa problemy - uszczelniacze i ogrzewanie
PostNapisane: 01.wrz.2003 19:30:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2003 20:48:33
Posty: 538
Lokalizacja: łuków
Witam !!!
Mam dwa problemiki :
1. Jak poznać że uszczelniacze na zaworach są walnięte. Bo bierze mi silniczek trochę oleju tak około 0,5 na 1000km i strasznie dymi - można powiedzieć że zadyma ale tylko przy rozruchu i w dodatku po długim postoju na ciepłym silniku tego objawu nie ma , sprężanie 10,5 i nie wiem czy wina pierścieni czy uszczelniaczy ?
2. Drugie pytanko to regulacja pokrętłem ogrzewania ciepłe - zimne powietrze chyba urwała mi się linka i strasznie lekko się kręci i leci tylko zimne jak to jest zrobione , jak się do tego zabrać

Czekam na waszą pomoc .
Mam Audi 80 B4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.wrz.2003 20:11:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.lip.2003 00:15:45
Posty: 259
Lokalizacja: Gdańsk
raczej nie sprawdzisz uszczelniaczy
zakładając że twoje auto ma około 10 lat i pewnie 150 tys najechane a uszczelniacze sa wykonane z czegoś gumowego i zapinają po nich zaworki to odpowiedz nasuwa się sama
dodaj do tego jeszcze temperaturę i wszystko jasne

wymieniaj, napewno nie zaszkodzi.

_________________
Audi A3 2.0 TDI S-line
VW New Beetle 1.8T
Audi S3 225kM było
Audi A3 1.9 TDI było
Audi A6 avant 2.5 TDI było
Audi B4 Cabrio 2.3 było
Audi B4 limo 2.3 było
Audi B4 avant 2.0 było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.wrz.2003 20:32:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2003 20:48:33
Posty: 538
Lokalizacja: łuków
A da się wymienić uszczelniacze bez zdejmowania głowicy ?
Jeśli tak to proszę o jakiś krótki instruktaż.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.wrz.2003 20:52:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.sty.1970 01:00:00
Posty: 2989
Lokalizacja: łódź, ACQ 2.8 30V quattro, AR 147 Q2 Ducati Corse
Da sie bez zdejmowania glowicy, ale jesli potrzebne Ci insturukcje to sie za to sam nie zabieraj bo moze sie skonczyc zle :wink: Jest natomiast duza szansa ze przy takim zuzyciu oleju sama wymiana uszczelniaczy Ci g. da i bedziesz taz musial wymienic prowadnice zaworow, a tego bez zdejmowania glowicy zrobic sie da. Jak mierzyles kompresje to robiles tez probe olejowa :?: jak nie to zrob - bedziesz mail odpowiedz na pytanie czy niska kompresja to wina bloku czy glowicy ... Samo wymienianie pierscieni raczej nic Ci nie da bo jesli pierscienie sa zajechane to na 80% masz poprostu owal na gorze cylindrow, pierscienie zas, nawet nowe owalne nie sa ....
Co do pokretla to Ci nie pomoge bo u mnie sa 2 guziki :cry:

_________________
Pozdr.
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.wrz.2003 20:54:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.sie.2003 16:25:30
Posty: 999
Lokalizacja: Jelenia Góra
da się wymianić uszczelniacze bez zciągania głowicy ale jak to dokładnie zrobić to zależy jaki konkretnie masz silnik.

_________________
kiedyś były: Audi 200 quattro 1B i 3B; zglebione B4 2,8 quattro; S4 2,2 T;
teraz jest błękitna Laguna i ... zostanie na dłużej, lecz jednak ... stara miłość nie rdzewieje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.wrz.2003 10:44:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.sie.2003 14:15:21
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków
Ja tylko dodam to co kiedyś już pisałem:
Brał mi olej bardzo, zmieniłem uszczelniacze (nie sam, można spieprzyć łatwo) i problem za jakiś czas się powtórzył. Myślałem że to silnik ale mechanik jest super gość, wymienił jeszcze raz ale na oryginalne. Mam przebieg 160 tys nie bierze ani kropli oleju :D Jeżdze cały czas na Mobil1 Fullsyntetic no i fakt nie dostaje ten samochód w dupe ode mnie. Nie znaczy ze jeżdze jak stara baba ale nie zarzynam go.
Polecam wymiane u fachowca na oryginalne. Zapłaciłem za wszystko coś ok 300 zł jak dobrze pamiętam.
Na temat pokręteł jesttutaj rozmowa. Do pokrętła jest linka doczepiona, wiec moze się odczepiła po prostu?

_________________
Audi A4 Avant 1.9 TDI
Audi A4 1.8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.wrz.2003 10:57:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.sie.2003 12:16:47
Posty: 4194
Lokalizacja: Łomża
A może pokręteło ci pękło i swobodnie obraca sie na trzpieniu. Przerabiałem to juz kilka razy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: