.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 18:00:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uszczelka misy oleju w 1Z wymiana
PostNapisane: 03.wrz.2006 21:10:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sty.2006 08:10:56
Posty: 11
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Witam ponownie szanownych klubowiczów. Mam problem jak w temacie, z uszczelki w moim audi B4 zaczyna coraz bardziej cieknąć , a na osłonie zbiera się solidna plama, no i powstaje problem, szukałem na forum może ktoś to robił ale nie znalazłem :( Mam prośbę o podanie kolejno czynności jakie należy wykonać aby tą uszczelkę wymienić. Po oględzinach stwierdziłem że nie dam rady odkręcić śrub od strony skrzyni biegów bo przeszkadza "wózek" :( chyba go nie trzeba wyjmować wraz z wachaczami? Jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę o pomoc.

_________________
Diesel ponad wszystko


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.wrz.2006 22:56:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
O ile pamietam to trzeba uniesc silnik ponad wózek i miska wychodzi bez wiekszych problemów. Jak wyciagalismy korby z mojego 1Z`ta to zawiechy nie dotykalismy , tylko unieslismy silnik. Szczegołów nie pamietam , ale potrzebny bedzie podnosnik warsztatowy i porzadna podpórka.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.wrz.2006 23:26:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.gru.2005 13:21:09
Posty: 338
Lokalizacja: LEGNICA
u mnie zaczyna byc podobna sytuacja tylko ze zaczyna sie pocic miska czy w a6 silnik AEL tez trzeba podnosic silnik czy micha zchodzi bez problemu?

_________________
A6 TDI AVANT AEL 6 GANG KLIMATRONIK SKORA NIVO VOLL WYPAS
2001-2006 VW GOLF GTI WOLFSBURG EDITIONE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.wrz.2006 06:34:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sty.2006 08:10:56
Posty: 11
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Dzięki Baskecik za odpowiedż tak myslałem ze nie bedzie łatwo , żeby uniesć silnik trzeba go odkręcić od poduszek pewnie no i posiadać porządny podnośnik , ale podnosimy go od góry czy od dołu bo nie zabardzo jest za co złapać ?. Pomysle jescze jak sie do tego zabrać zeby pół auta nie rozkręcić, Moze ktos jeszcze rozwikłal ten problem bo cieknąca misa to chyba nie rzadkość ?

_________________
Diesel ponad wszystko


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.wrz.2006 07:43:13 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Michal 1 napisał(a):
Dzięki Baskecik za odpowiedż tak myslałem ze nie bedzie łatwo , żeby uniesć silnik trzeba go odkręcić od poduszek pewnie no i posiadać porządny podnośnik , ale podnosimy go od góry czy od dołu bo nie zabardzo jest za co złapać ?. Pomysle jescze jak sie do tego zabrać zeby pół auta nie rozkręcić, Moze ktos jeszcze rozwikłal ten problem bo cieknąca misa to chyba nie rzadkość ?

Podpierasz silnik od dołu, nie przypomne sobie teraz w jaki sposób, ale podpytam sie a moze odkope jakies fotki.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.wrz.2006 09:19:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sty.2006 08:10:56
Posty: 11
Lokalizacja: woj. Lubelskie
baskecik napisał(a):
Michal 1 napisał(a):
Dzięki Baskecik za odpowiedż tak myslałem ze nie bedzie łatwo , żeby uniesć silnik trzeba go odkręcić od poduszek pewnie no i posiadać porządny podnośnik , ale podnosimy go od góry czy od dołu bo nie zabardzo jest za co złapać ?. Pomysle jescze jak sie do tego zabrać zeby pół auta nie rozkręcić, Moze ktos jeszcze rozwikłal ten problem bo cieknąca misa to chyba nie rzadkość ?

Podpierasz silnik od dołu, nie przypomne sobie teraz w jaki sposób, ale podpytam sie a moze odkope jakies fotki.


Byłoby wręcz wspaniale :): i dużo wyjaśniło , ale podczas podnoszenia trzeba chyba odkręcic silnik od poduszek, czy podnosic a one się do góry "rozciagną', jesli masz jakieś materiały to prosze o pomoc

_________________
Diesel ponad wszystko


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.wrz.2006 14:01:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sty.2006 08:10:56
Posty: 11
Lokalizacja: woj. Lubelskie
:/ nikt wiecej nie zmierzył sie z uszczelka misy w AUDI b4 1.9 TDI to przecież takie popularne auto , nie jest to chyba niewiem jaki zabieg :?: Jak tak dalej pujdzie zostanie tylko oddać auto do warsztatu :(

_________________
Diesel ponad wszystko


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.wrz.2006 06:56:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sty.2006 08:10:56
Posty: 11
Lokalizacja: woj. Lubelskie
No i problem pokonany :peace: . Uszczelke wymieniłem sam. Napisze może co i jak moze komus sie przyda albo pomoze w podobnej operacji,
potrzebny będzie kanal albo podnosnik samochodowy
1.Odkrecamy sruby dwie przednie od sań zawieszenia ( kurcze u mnie 18mm niemiałem takiego klucza, ale to nie problem)
2. Odkrecamy tylne zespolenie skrzyni biegów z silnikiem ( takie dwie jakby łapy po bokach , które zarazem z tyłu osłaniają koło i wieniec sprzegła)
3. Odciągamy do dołu sanie i wyjmujemy odkręcony element
4.odkrecamy szereg śrub od misy oleju ( potrzebny długi klucz nasadowy 10mm)
5. Zdejmujemy misę
6. :D Przed 4 punktem spuscic olej!!!
7.dokonujemy ogledzin dołu silnika stanu powierzchni korpusu , stanu czystosci silnika (to tak przy okazji ) ewentualnie zaszlamienia :( i stosowanie lepszego oleju :D
8.Montarz w odwrotnej kolejnosci
9.Ppotrzebna będzie nowa uszczelka ok. 45 zł
Przyjemnej zabawy :peace: niestety nie czystej
Ale za to teraz jak w reklamie "Nareszcie czysto, Nareszcie sucho, Nareszcie pewnie" :diabel:
Nara i powodzenia

_________________
Diesel ponad wszystko


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: