.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 20:55:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 TDi] 1,9TDi 110KM czy 115KM ? Różnice ?
PostNapisane: 05.wrz.2006 22:42:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lip.2006 21:48:56
Posty: 11
Lokalizacja: Lublin - Łęczna
Witam

Prosze o info czym się róznia te silniki, jaka jest róznica w osiagach. Jestem na etapie wyboru i nie wiem co wybrać. Słyszałem od jednego speca od chiptuningu ze te 115KM są bardziej awaryjne i zawsze jest coś do roboty przed założeniem chipa. Czy to prawda że 110KM jest lepszy, mniej awaryjny itp? Z drugiej strony np. p. Godula wiecje koników wyciąga ze 115KM :D .
Chce kupić A4 w avancie 99-01r.
Prosze o rade i opinie użytkowników
Pozdrawiam

_________________
Astra cabrio sprzedana , szukam A4 kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.wrz.2006 07:52:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Rożnią się technologią wykonania. w 115-konnym AJM`ie zastosowano po raz pierwszy zasilanie silnika z wykorzystaniem pompowtryskiwaczy. Poskutkowało to większą mocą i momentem obrotowym. Nowszy silnik jest głośniejszy, nieco szybszy, ale wymaga nieco większej troski , m in specjalny olej do silnika.
110-konne konstrukcje oparte są o pompę rotacyjną i są tańsze w utrzymaniu.
Różnice w osiągach są niewielkie więc ten argument raczej mało istotny przy wyborze.
Osobiście wziąłbym AVG/AFN`a.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.wrz.2006 10:15:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
baskecik napisał(a):
Rożnią się technologią wykonania. w 115-konnym AJM`ie zastosowano po raz pierwszy zasilanie silnika z wykorzystaniem pompowtryskiwaczy. Poskutkowało to większą mocą i momentem obrotowym. Nowszy silnik jest głośniejszy, nieco szybszy, ale wymaga nieco większej troski , m in specjalny olej do silnika.
110-konne konstrukcje oparte są o pompę rotacyjną i są tańsze w utrzymaniu.
Różnice w osiągach są niewielkie więc ten argument raczej mało istotny przy wyborze.
Osobiście wziąłbym AVG/AFN`a.


Na pewno pompa rotacyjna? Tego typu pompy robi Lucas. Czy Bosch nie robi pomp typu rzędowego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.wrz.2006 10:57:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.gru.2004 21:02:38
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów
Bosch robi wszystko...... a rzędówek juz dawno nie stosują

_________________
A4 1995 1Z, a4 1999 AVG, A4 2004 AVB.... lipa ale nie ma jak audi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.wrz.2006 11:42:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lip.2006 21:48:56
Posty: 11
Lokalizacja: Lublin - Łęczna
Witam

No i w czwartek wyruszam do Gdańska oglądać A4 :
http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1086243
moze ktoś z was widział ten samochód i może coś o nim powiedzieć, podobno wszystko jest okej.

Mam takie pytanie gdzie najlepiej sprawdzić samochód, może ktoś zna dobry warsztat w Gdańsku gdzie się znają na A4. czy pojechać do serwisu audi i już, tylko czy tam faktycznie wszystko sprawdzą i sie przyłożą.
I co sądzicie o tej A4 warto brać ?????????????

Dzieki za info.
Dominik

PS
Może już niedługo dołącze do grona posiadaczy Audi :D :D :D

_________________
Astra cabrio sprzedana , szukam A4 kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.wrz.2006 15:08:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.lip.2003 20:59:02
Posty: 327
Lokalizacja: Pomorze
Witam. Jak kupowałem swoje to też chciałem podjechać to obejrzeć. ALe zniechęciły mnie te tylne lampy. A autko jest już dobre 1,5 miesiąca na otomoto. Jak nie więcej. Jakby było dobre to na pewno tyle by nie stało. I trochę za niska cena jak na rocznik 2001 wg. mnie. Ja za moje dawałem zbliżoną kwotę a jest z roku 2000. Cięzko powiedzieć. Tym bardziej, ze jest to komis. Poczekaj jeszcze chwilę, może niech ktoś obejrzy to auto, bo mi by się nie uśmiechało jechać taki kawał i kupić co jest. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.wrz.2006 18:54:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lip.2006 21:48:56
Posty: 11
Lokalizacja: Lublin - Łęczna
Auto stoi w
AUTO KOMIS MAX
Kartuska26, Trakt św. Wojciecha 391, Gdańsk
www.komis-max.gratka.pl

Jak ktos moze je zobaczyc to porsze o info, zadzonie jak ktos sie odezwie moj tel. 0505-048-882

_________________
Astra cabrio sprzedana , szukam A4 kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.wrz.2006 11:33:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.lip.2006 21:48:56
Posty: 11
Lokalizacja: Lublin - Łęczna
Witam

No i lipa oczywiscie nie taka super i wszystkiego nie powiedzial koles.
Po pierwsze jest to 1,9TDi AHH czyli 90KM a miał być 110KM tłumaczył się że on myślał że jak napis na silniku TDi to 110KM a w briefie było 66kW zwykły krętacz - sprzedaje samochody i niby nie wie jaki jest przelicznik kW na KM, szyby porysowane, conajmniej 1 była wymieniana, przednia masakra jakby któs gwoździem po niej jeździł, ze dwa duże bąble na słupkach bocznych (rdza pod farba), samochod w środku zniszczony jak na ten rok : przypalony fotel, porysowana tapicerka i plaskiki, plastiki w bagażniku wyklejone aluminiowa folia nie wiem co było wożone ale to beznadziejnie wygląda, brak rolety.

Ogólnie wkurzyłem się co nie miara myślałem że mu coś zrobie tyle telefonów, km na marne a prosiłem żeby powiedział co jest z A4 bo jade ponad 500km.
Chyba trudno teraz trafić na uczciwego sprzedawce każdy myśli że jak się przejedzie kilkaset km to już kupie.

Stwierdzam że łatwiej sprzedałem astre , a kupić dobry samochód i za sensowną kase to już nie jest lekko.
Dalej bez samochodu ;/

_________________
Astra cabrio sprzedana , szukam A4 kombi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: