.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.maja.2024 18:54:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A2] Dwa pytanka
PostNapisane: 09.wrz.2006 20:25:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2006 12:26:00
Posty: 6
Witam jestem tu nowy i mam dwa pytanka:

1. czy A2 występował w odmianie quatroo [chociażby w wersji studyjnej/prototypowej] - ze względu na skapość materiałów na temat A2 nie mogę definitywnie tego stwierdzić
2. mógłby mi ktoś pokrótce objaśnic o co chodzi z tym, że jakoby w A2 nie ma dostępu do komory silnika a dokładniej ma go tylko serwis? jakby ktoś był łaskawy i zrobił fotkę tego zadrośnie strzeżonego przez audi cudeńka pod maską i podesłał mi na maila: 63@wp.pl

dzięki
pozdrawiam [/url]

_________________
Jedyne A2 w BL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.wrz.2006 20:50:38 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.mar.2005 18:34:28
Posty: 703
Lokalizacja: Warszawa
0. Przedstaw sie w dziale Newbie i uzupelnij dane o sobie
1. quattro a nie quatroo. A2 nie ma z napedem quattro.
2. Maska sie nie uchyla takk jak w innych samochodach ale mozesz ja odczepic i polozyc obok samochodu :)

pzdr

_________________
BEX quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.wrz.2006 21:06:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2006 12:26:00
Posty: 6
zatem w sprawie:
0. prosiłbym jakiegoś admina o przeniesienie do odpowiedniego działu a co uzupełniania danych o sobie to mógłbym napisać wielbiciel "audi bez audi"
1. quattro oczywiście przepraszam za pomyłkę
2. niezły patent tylko trochę nieparaktyczny - kiedyś w pewnym aucie wpadła mi szyba do środka drzwi i zdjąłem boczek i odłozyłem na obok [czyli jak w A2] żeby wyjąć szybe - po czym w pośpiechu odjechałem a poniewczasie się zorientowałem, że zostawiłem ten cenny element na poboczu - jak widzę w przypadku A2 sytuacja mogłaby się powtórzyć :-)

_________________
Jedyne A2 w BL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.wrz.2006 12:52:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.mar.2004 21:30:28
Posty: 494
Lokalizacja: Olsztyn
Dlaczego niepraktyczny? W A2 uchyla się atrapa i masz dostęp do bagnetu, wlewu oleju i płynu do spryskiwaczy. Nic więcej Ci nie jest potrzebne. A jeśli chcesz zdjąć maskę to masz dwa pokrętła, które odkręcasz i ją ściągasz. A2 to typowo miejskie, kobiece autko i rozwiązanie z uchylną atrapą świetnie się sprawdza. Co do silników to wystepowały 1.6 FSI, 1.4, 1.4 TDI.

_________________
Obrazek
Audi A8 4.2 V8 quattro pakiet S8
Audi A2 1.4 2002
Audi 100 C4 2.8 V6 - było (2002 - 04.09.2005)
Audi 4 life!!!Homie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.wrz.2006 12:15:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sty.2006 13:34:33
Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
co do silników juz je wymieniono, tyle ze w kwestii uzupełnienia: silnik 1.4 TDI wwystepuje w dwóch wariantach mocy: 75 i 90 KM.

co do modułu serwisowego, czyli uchylanej klapki, super rozwiązanie, praktyczne i udane wg mnie. i nie jestem kobietą ale uważam ze to praktyczne bo 99,9 proc kontaktów kierowcy z silnikiem to dolewanie płynów czy sprawdzanie poziomu oleju. A tu masz 2 wysuwane elementy do nalewania oleju i plynu do spryskiwacza, dostęp perfekcyjny. maske sciaga sie banalnie poprzez odryglowanie dwóch klem, potem zostaje zdjecie lekkiej aluminiowej maski i problem z polozeniem jej gdzies. I tyle w temacie. Jesli odpowiadaja ci fotki z telefonu to moge "pstryknąć" i wyslac ci na maila, ale chodzi ci o widok silnika czy otwartego modułu serwisowego?

_________________
Don_Pazurro - Audi A4 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 07:38:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2006 12:26:00
Posty: 6
mnie interesują wszystkie fotki A2 - tylko że takie nietypowe - moduł, co pod maską , bagażnik tablica przyrządów bo jakie auto jest z zewnątrz każdy widzi :-)

mail: 63@wp.pl

dzięki pozdrawiam

_________________
Jedyne A2 w BL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 07:46:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2006 12:26:00
Posty: 6
zaś co do mojego pytania o quattro - kiedyś dawnymi czasy gdzieś w sieci wyczytałem, że we wstępnej fazie prac koncepcyjnych uwzględniano układ 4x4 , miało to być takie uzupełnienie i podkreślenie innowacyjności technicznej auta , lecz już wtedy władze koncernu obawiały się, że cena i tak drogiego auta w wersji quattro może być zaporowa a sprzedaż na poziomie jednostkowym
jak wynika z Waszych odpowiedzi napęd quattro nie wszedł do produkcji - znając cenę A2 można by sobie wykalkulować ile kosztowałaby odmiana czteronapędowa - zapewne krocie???

_________________
Jedyne A2 w BL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 08:34:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2003 18:23:22
Posty: 5629
Lokalizacja: Olesnica
Auto: T&C 3.8
Szybciej zastosowano by Haldexa niż quattro. W A2 nie ma opcji wstawienia silika wzdłużnie więc automatycznie wykluczone jest montowanie quattro.

Czy krocie?? Myślę że nie.Skoro Panda ma 4x4 to dlaczego A2 miałoby nie mieć.Jednak tak jak napisałeś .Zastosowanie dodatkowego gadżetu sprawiło by że auto było by atrakcyjniejsze,jednak ile osób by sie pokusiło o coś takiego?? Fiat Panda 4x4 nie jest rozchwytywanym autem i myślę że A2 Q też by nie było.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 08:58:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sty.2006 13:34:33
Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
ADAM 12 napisał(a):
Szybciej zastosowano by Haldexa niż quattro. W A2 nie ma opcji wstawienia silika wzdłużnie więc automatycznie wykluczone jest montowanie quattro.

Czy krocie?? Myślę że nie.Skoro Panda ma 4x4 to dlaczego A2 miałoby nie mieć.Jednak tak jak napisałeś .Zastosowanie dodatkowego gadżetu sprawiło by że auto było by atrakcyjniejsze,jednak ile osób by sie pokusiło o coś takiego?? Fiat Panda 4x4 nie jest rozchwytywanym autem i myślę że A2 Q też by nie było.


mysle ze gdyby mozna bylo obstawiac u bukmacherów czy A2 4X4 kupi np. w Polsce 10 osób, to bym obstawił ze nie ma szans. Z powodu mniejszego popytu niz sie spodziewano zakonczono w 2005 r. produkcje A2, a powodem słabej sprzedazy byla wlasnie cena, wiec quattro nie wiem ile by podniosło cene auta, za moja sztuke 1 wlasciciel zabulił 93 tys. zł w 2001 r. i nie mam full wersji wcale...

_________________
Don_Pazurro - Audi A4 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 10:05:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2006 12:26:00
Posty: 6
ADAM 12 napisał(a):
Szybciej zastosowano by Haldexa niż quattro. W A2 nie ma opcji wstawienia silika wzdłużnie więc automatycznie wykluczone jest montowanie quattro.


oczywista sprawa, że z powodu poprzecznego ustawienia silnika typowy układ quatroo nie wchodzi w grę [tak na marginesie quattro jest zastrzeżone tylko dla układu 4x4 w układzie wzdłużnym????] a tylko przystawka przenosząca moc na koła tylne [ z mechanizmem różnicowym międzyosiowym]

wady ewentualnego A2 4x4 - mniejszy bagażnik, większa waga, cena
zalety - o zaletach stałej trakcji na wszystkie koła chyba nikogo nie muszę przekonywać

a od Pandy 4x4 był jeszcze mniejszy czteronapędowiec a mianowicie Subaru xxxx [ te xxxx - to skleroza, nazwy nia pamiętam] ale autko było wielkości rzędu 3,2 m długości, stały napęd na obie osie ale za to wyposażenie na poziomie Daihatsu Cuore = czytaj goła blacha w środku

_________________
Jedyne A2 w BL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 10:51:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sty.2006 13:34:33
Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
Ksebki napisał(a):
ADAM 12 napisał(a):
Szybciej zastosowano by Haldexa niż quattro. W A2 nie ma opcji wstawienia silika wzdłużnie więc automatycznie wykluczone jest montowanie quattro.


oczywista sprawa, że z powodu poprzecznego ustawienia silnika typowy układ quatroo nie wchodzi w grę [tak na marginesie quattro jest zastrzeżone tylko dla układu 4x4 w układzie wzdłużnym????] a tylko przystawka przenosząca moc na koła tylne [ z mechanizmem różnicowym międzyosiowym]

wady ewentualnego A2 4x4 - mniejszy bagażnik, większa waga, cena
zalety - o zaletach stałej trakcji na wszystkie koła chyba nikogo nie muszę przekonywać

a od Pandy 4x4 był jeszcze mniejszy czteronapędowiec a mianowicie Subaru xxxx [ te xxxx - to skleroza, nazwy nia pamiętam] ale autko było wielkości rzędu 3,2 m długości, stały napęd na obie osie ale za to wyposażenie na poziomie Daihatsu Cuore = czytaj goła blacha w środku


Subaru Justy chyba masz na mysli, to prawda, malutkie auto z napedem 4x4

_________________
Don_Pazurro - Audi A4 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 11:22:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2006 12:26:00
Posty: 6
Subaru Justy to brat bliżniak Swifta [przynajmniej w pewnych latach produkcji???]
tamte auto było mniejsze
produkowane jeszcze przed 1995 rokiem
czytałem o nim w Auto-Technice Motoryzacyjnej
nagłówek "taki mały a już 4x4" czy jakoś tak

_________________
Jedyne A2 w BL


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: