.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 12:20:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [b4 abt swiatła stop]
PostNapisane: 10.wrz.2006 20:17:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2006 11:34:42
Posty: 29
Lokalizacja: wieruszów
witam
dzis zauwazylem ze jak wlacze swiatla to razem z nimi zaswieca mi sie swiatlo od wstecznego gdzie szukac przyczyny mam jakies zwarcie a moze czujnik tylko gdzie on sie znajduje nadmienie ze jak wylacze swiatla to wsteczne tez gasna i wszystko jest ok tzn swiatla wsteczne zaswiecaja sie tylko wtedy gdy jest wrzucony wsteczny bieg. jak narazie wykrecilem zarowki zeby w nocy nie swiecily bo po co sie rzucac w oczy ale jutro musze to naprawic
pozdrawiam

_________________
997 tanie noclegi nawet do 48 h za darmo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: brak masy
PostNapisane: 10.wrz.2006 20:52:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.cze.2006 16:55:21
Posty: 6
Lokalizacja: WARSZAWA
cześc kolego proponuje ci sprawdzić, czy przypadkiem przy tylnych lampach nie odczepiła ci sie gdzieś masa.powinna być złapana gdzieś do karoserii samochodu.to jest drobnostka, ale strasznie uciązliwa i z regóły najczęściej spotykana.wystarczy poprawić mase i powinno być ok. a jak nie to dalej będziemy myśleć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.wrz.2006 21:26:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2006 11:34:42
Posty: 29
Lokalizacja: wieruszów
wlozylem zarowki i sie naprawilo ale teraz nie zawsze wlacza sie lampa jak wrzucam wsteczny bieg wiec obstawiam czojnik tylko gdzie on siedzi??

_________________
997 tanie noclegi nawet do 48 h za darmo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.wrz.2006 21:27:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2006 11:34:42
Posty: 29
Lokalizacja: wieruszów
czujnik

_________________
997 tanie noclegi nawet do 48 h za darmo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.wrz.2006 21:36:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2005 20:00:27
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź/Głowno
Auto: B4
a moze masz zwarcie w przewodach gdzies? Jak poruszales kladac zarowki, to zamiast zwarcia zrobila sie przerwa i tak sie dzieje teraz...

Czujnik jest z tego co wiem w skrzyni biegow ;-)

_________________
Audi w rodzinie: C4 2.3E AAR - wróciło do ojca, B4 1.9TDI 1Z - przyjechało do mnie :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.wrz.2006 18:25:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2006 11:34:42
Posty: 29
Lokalizacja: wieruszów
wlasnie chyba to nie jest zadna masa bo wczoraj swiatla zgasly i bylo prawie normalnie tzn przy wrzucaniu biegu lampy sie palily ale nie zawsze zaleznie od poruszenia lewarkiem a dzisiaj juz znowu sie swiecily caly czas po czym jak pogrzebalem przy czujniku ktory jest przy skrzyni tzn wypiolem go i wpiolem ponownie nic juz nie swieci nawet jak wlacze wsteke wiec to chyba na bank czujnik :(

_________________
997 tanie noclegi nawet do 48 h za darmo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.wrz.2006 14:08:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.wrz.2004 11:42:25
Posty: 65
Lokalizacja: radom
podłącze się do tematu, u mnie po wymianie nagrzewnicy nie działają światła stop. Po zdjęciu schowka pod nogami kierowcy sprawdziłem czujnik, który styka się z pedałem hamulca i kable w jego okolicach i wydaje się być wszystko ok. Teraz może sprawdzę ten czujnik w oklicach skrzyni biegów o którym piszecie , tylko gdzie on dokładnie jest ? moze ktoś ma jakis pomysł gdzie szukać przyczyny ? (nie działa ani "zwykły" stop ani dodatkowy na spojlerze. pozdr

_________________
audi B-4 91 r 2.0, 90KM, gg5820929


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.wrz.2006 14:39:27 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2005 20:00:27
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź/Głowno
Auto: B4
karat - jezeli nie dzialaja ci swiatla stop to nie ma do tego nic czujnik w skrzyni, on jest od wstecznych... sprawdziles bezpiecznik?? jezeli wymieniales nagrzewnice i na bank nic nie bylo ruszane w innym miejscu to wiesz, ze albo bezpiecznik albo przewody w okolicy nagrzewnicy, albo czujnik pod pedałem ;-)

Darson - no to myk myk do sklepu i wymieniamy czujnik :D Dobrze, ze zlokalizowales ta usterke :D

_________________
Audi w rodzinie: C4 2.3E AAR - wróciło do ojca, B4 1.9TDI 1Z - przyjechało do mnie :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.wrz.2006 14:50:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2005 20:30:52
Posty: 41
Lokalizacja: Śląsk,Sosnowiec
Cytuj:
Cytuj:
zauwazylem ze jak wlacze swiatla to razem z nimi zaswieca mi sie swiatlo od wstecznego

Często bywa to zwarcie w wiązce przewodów przechodzących z bagażnika do klapy- poprostu łamią się na zgięciu i dochodzi tam do zwarcia- temat często omawiany na forum, łącznie z tym jak to tanio i we własnym zakresie naprawić.
Sprawdź czy przewód w okolicy zagięcia( po otarciu bagażnika) nie jest zniekształcony , ponadpalany i stwardniały.Też tak kiedyś miałem. :peace:

_________________
B4 ('93)ABT+LPG
A6 ('98) AFB Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: