.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 15:27:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [B4 ABC 2,6 V6] Nierównomierne wolne obr, gaśnie, słabo się
PostNapisane: 11.wrz.2006 21:56:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.lip.2005 12:44:44
Posty: 38
Lokalizacja: mazury
witam
mam nastepujący problem - moje audi B4 silniczek ABC 2,6 od dłuższego czasu mnie niepokoi tym że jak jest mocno rozgrzany i jest gorąco to gaśnie na wolnych obrotach. Wolne obroty spadają do 400 i wtedy silnik gaśnie. Problem jest zarówno na benzynie i na gazie (sekwencja). Poza tym od początku jak tylko posiadam to auto to zauważam, że przy przyspieszaniu - wchodzeniu silnika na wyższe obroty następuje takie dziwne zacięcie - po przekroczeniu 1000-1500 obrotów silnik lekko się przydławia i później wchodzi na obroty dobrze. Praca na wolnych obrotach wydaje się też nierównomierna - V6 powinna pracować bardzo gładko - a tu kołysze się i przyspiesza z opóźnieniem.

Generalnie najlepiej pracuje na obrotach powyżej 3300. Wtedy praca jest najbardziej równomierna - albo poprostu wysokie obroty niwelują te objawy.
Zastanawiam się więc czy jest jakiś problem w układzie dolotowym, czy może czujnik na przepustnicy ...albo????
świece są nowe, filtr i reszta też ok. diagnostyka nic nie wykazuje chociaż dziwnie zrywa komunikację z komputerem gdy obroty są powyżej 3000.

proszę o pomoc, poradę. Komu mogę zlecić diagnozę?

info krajek@post.pl GG4516905


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.wrz.2006 08:02:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.sie.2003 12:16:47
Posty: 4194
Lokalizacja: Łomża
Musisz przejrzeć osprzęt silnika. Poszukaj na forum, było o tym wielokrotnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: