.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.cze.2024 17:46:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zablokowane radio, tv, navi, cd - HELP, HILFE, POMOCY !!!
PostNapisane: 13.wrz.2006 23:07:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.lip.2006 14:50:51
Posty: 256
Lokalizacja: KrK CITY
Witam
Mam zamontowane w swojej audice Ar radio z systemem bose i duża navi. Otóż zdażylo mi się pewne kuku ponieważ wczoraj zabiło mi na śmierć ;-) baterie w dupowozie -> automatem spadło napiecie we wszytskich owodach do zera co pociągnęło za sobą kilka następstw. Auto na klapniętym akumulatorze stało niecały dzień. Dziś kupiłem nowy odpaliłem i wszytsko w porządalu, poza tym że włąćzyłem radio i tutaj małe HELOŁ. Ni z tąd ni z owąd wyskoczył mi jakiś komunikat żebym wstukał kod zabezpieczający (do tej pory nic takiego mi się nie powtórzyło).Było miejsce na 4 cyfry i na początki nie wiem czy domyślnie czy specjalnie miałem ustawione na 1_0_0_0 z tym,że ta jedynka była na polu podswietlonym czylo do zmiany. Pomyślałem że muszę widocznie wklepać jakiś swój indywidualny kod coś w styly pina. Tak też zrobiłem, wpisałem raz albo dwa wymyślony kod i ..... zablokowało mi sie całkiem radio, nie reaguje na żadne przyciski oprócz ON/OFF i wyświetla się komunikat SAFE.....coś tam coś tam .... LOCKED. Czy ponowne odłączenie akumulatora cos pomoze?, jaki kod wpisać , zostawic bez zmian ?
Jak mogę je odblokować, wogole mam nadzieje że jest to możliwe, czy potrzebna bedzie interwencja vaga albo innego narzędzia ?????
Bardzo proszę o pomoc i porady :(

_________________
MÓJ IDEALNY SAMOCHÓD - BMW NA LATO (e39 528i), AUDI NA ZIME (A6 C5 2.8 quattro) / Sponsorem mojej nieobecności są browary Żywieckie S.A. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.wrz.2006 23:19:18 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
jezeli jest tak samo jak w innych radiach to teraz musisz zostawic na godzine auto z wlaczonym zaplonem i radiem , pozniej musisz wklepac wlasciwy kod . jezeli masz instrukcje do radia to w instrukcji powinien byc kod , jezeli nie to po wyciagnieciu radia czesto zdaza sie ze jest naklejka z kodem. jezeli nie ma to idziesz do ASO z numerem seryjnym radia i auta i sciagaja Ci kod do radia

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 03:49:32 
Klubowicz

Dołączył(a): 10.gru.2005 18:28:36
Posty: 478
Lokalizacja: Kielce
jesli numer seryjny zaczyna Ci sie od AUZ (a pewno sie zaczyna) lub VW to tak jak napisal hans... servis poda Ci kod najszybciej, bez ingerencji w radio... niestety nie ma kalkulatorow do tego typu (nr ser.) radia
u mnie w servisie kosztuje to 150zl

mozna tez zrobic to domowymi sposobami i poprostu odczytac eeprom, ale do tego juz potrzeba sprzetu :/
u kolesia ze sprzetem 50zl :)

pozdrawiam

_________________
90 NG, 90 NG, c4 AAH, a4 AVF, coupe ABC, s6 AEC, B4 ABC q, A4 ADR, Allroad AKE, A8 AQF

Błogoslawiony człowiek, ktory nie majac nic do powiedzenia powstrzymuje się od ubrania tego faktu w słowa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 08:13:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.lip.2006 14:50:51
Posty: 256
Lokalizacja: KrK CITY
No tak, z tym że teraz mam zablokowane w ten sposób że żaden przycisk nie działa oprócz on/off jak pisałem, nie mogę nawet wklepać kodu - czyli i tak muszę czekać godzinę z włączonym zapłonem i radiem żeby wogóle była możliwość wprowadzenia ponownie jakiegoś kodu :?: :?: :?:

Czy mogło się tak zdarzyć że ten kod, który wyskoczył na początku czyli 1000 był kodem domyślnym i wystarczyło go tylko zaakceptować :?: :?: :?:

Instrukcje do radia a właściwie navi mam, to taka mała rozkładana ksiązeczka, ale wątpie żeby tam cookolwiek było bo to jest w stylu takiej instrukcji jak sie kupuje intrukcje obslugi auta w aso.

_________________
MÓJ IDEALNY SAMOCHÓD - BMW NA LATO (e39 528i), AUDI NA ZIME (A6 C5 2.8 quattro) / Sponsorem mojej nieobecności są browary Żywieckie S.A. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 08:28:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2003 18:23:22
Posty: 5629
Lokalizacja: Olesnica
Auto: T&C 3.8
ozzy napisał(a):
No tak, z tym że teraz mam zablokowane w ten sposób że żaden przycisk nie działa oprócz on/off jak pisałem, nie mogę nawet wklepać kodu - czyli i tak muszę czekać godzinę z włączonym zapłonem i radiem żeby wogóle była możliwość wprowadzenia ponownie jakiegoś kodu :?: :?: :?:

Czy mogło się tak zdarzyć że ten kod, który wyskoczył na początku czyli 1000 był kodem domyślnym i wystarczyło go tylko zaakceptować :?: :?: :?:

Instrukcje do radia a właściwie navi mam, to taka mała rozkładana ksiązeczka, ale wątpie żeby tam cookolwiek było bo to jest w stylu takiej instrukcji jak sie kupuje intrukcje obslugi auta w aso.


Włącz zapłon i radio i poczekaj 1H.
Kod 1 0 0 0 NIE jest kodem domyslnym. Każde radio z kodem w Audi tak startuje w przypadku odłączenia prądu. Nie jest to istotne. Zrób tak jak hans pisał.Wyciągnij radio i szukaj czterocyfrowego kodu.
W dokumentacji może być podany kod ale tylko w tej od radia.Bo takową dokumentację też powinieneś dostać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 08:43:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.mar.2006 12:52:42
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
Skontaktuj się z tym człowiekiem - może Ci pomoże:

Navitechnik -Piotr Biela
32-400 Myslenice
http://www.navitechnik.pl/

E-mail: biuro@navitechnik.pl
Tel: +48.501637705


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 09:42:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.lip.2006 14:50:51
Posty: 256
Lokalizacja: KrK CITY
dzięki serdeczne za pomoc...

Mam jeszcze ostatnie pytanie, w aso nie znając kodu da się go jakoś jakimś progsem np, vagiem rozkodować, zrestetować albo czytechnicznie jest to wykonalne żeby po samym numerze nadwozia mogą mi sprawdzić jakie radio tam było zamontowane (zaznaczam, że fabrycznie żadna zmota itp) i dalej idac odczytac z bazy danych kod - nie mam zabardzo ochoty na rozbebeszanie auta jeżeli nie będzie to konieczne :?: :?:

_________________
MÓJ IDEALNY SAMOCHÓD - BMW NA LATO (e39 528i), AUDI NA ZIME (A6 C5 2.8 quattro) / Sponsorem mojej nieobecności są browary Żywieckie S.A. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 10:13:19 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
ło matko , .... tak , w ASO maja wglad we wszystkie wyprodukowane auta i wszystko co w nich bylo wlacznie z kodem do radia a jak nie wierzysz to idz sam sprawdz :):

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2006 10:56:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.lip.2006 14:50:51
Posty: 256
Lokalizacja: KrK CITY
Byłem.......wszytsko załatwili dosłownie w 10 minut :D :D , nie trzeba było czekać godziny z włączonym zapłonem...

pozdro

_________________
MÓJ IDEALNY SAMOCHÓD - BMW NA LATO (e39 528i), AUDI NA ZIME (A6 C5 2.8 quattro) / Sponsorem mojej nieobecności są browary Żywieckie S.A. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: