.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 11:12:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 ACK] Czy to zawór przelewowy oleju? Gdzie on jest?
PostNapisane: 19.wrz.2006 09:00:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2006 13:28:38
Posty: 64
Lokalizacja: Poznan
Auto: Audi A6 C6
Witam,

Mam Audi A4 1997 2,8l V6 30V i duży problem z ciśnieniem oleju. Byłem na manometrze, ponoć mieszczę się w normie...Dziwi mnie to, bo kontrolka się zapala... Zapala się tylko między 1500-2000 obr/min... I tylko przy rozgrzanym silniku...Na wyższych obrotach gaśnie... Objawia się to 3ma dźwiękami i zapaleniem "konewki"...

Ponadto jak autko postoi przez noc, to przy odpaleniu słychać, że głowice ułamek sekundy pracują bez oleju - dzwonią...tak jakby olej spływał z głowic gdy silnik nie pracuje...

Po lekturze http://www.12v.org/engine/index.php?section=cl&view=oil zastanawiam się czy to nie "oil pressure relief valve" ... nawet FAQ na tej stronie o tym mówi...niestety nie mogę znaleźć tego elementu na żywym silniku...Zastanawiam się czy nie trzeba pozbyć sie chłodnicy by go dostrzec... Możecie mnie nakierować?

Być może ktoś miał ten problem, albo wie gdzie się to znajduje? Może macie inne sugestie? Proszę o pomoc...będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie,
Damian.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.wrz.2006 16:20:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Masz ten zaworek blisko pompy to takie obejscie i zeby sie do niego dostac to potrzeba sciagac miske . Mozesz miec
-zbyt niskie cisnienie oleju
-przewody elektryczne czujnika cisnienie maja gdzies zwarcie
-uszkodzony czujnik cisnienia oleju
Tez tak jest jak sitko w misce jest brudne lub pompa zuzyta i ma slabo wydajnosc ale obstawiam ze sa jakies paprochy w tym zaworze przelewowym co utrzymuje cisnienie i dlatego te skoki :peace:

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.wrz.2006 17:08:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2006 13:28:38
Posty: 64
Lokalizacja: Poznan
Auto: Audi A6 C6
Witam,

Dzięki Jack za odpowiedź...

Więc tak...

1. Czujnik wymieniony.
2. Miska była na dole i rozebrałem ją aż do tego sitka, było ok...bez paprochów...
3. Ciśnienie mierzył mi mechanik manometrem i ponoć ok... Zgubił mi plastyk pod silnikiem, więc nie wierze mu ślepo :D ...

Czy po ściągnięciu miski ten zaworek jest wyżej niż sitko? Trzeba sitko zwalić i dojść do samej pompy, tak? Dużo to rozbierania?

Pozdrawiam,
Damian.

Ps. Nie powinienem też wymienić czujnika temperatury oleju? Może on powodować błąd?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.wrz.2006 16:48:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2006 13:28:38
Posty: 64
Lokalizacja: Poznan
Auto: Audi A6 C6
Taki zawór trzeba wymienić czy można wyczyścić tylko?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.wrz.2006 17:51:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Nioe widzialem dokladnie jak jest w Twoim silniku wiec popatrz bo jest on wkrecony bardzo blisko pompy a mozna go wyczyscic lub wymienic bo to taka kulka ze sprezynom i jej opor utrzymuje cisnienie odpowiednie , sprawdz czy masz duzy luz na panewkach recznie poszarp . Skoro tam bedzie wszystko dobrze i nadal brak dobrego cisnienia to wtedy nalezy patrzec w glowicy czy walki siedza dobrze na swoim miejscu bo czasami jak ktos je sciagal to mogl dokrecac bez klucza dynamometrycznego i na jednym scisku jest gdzies luz wiec tam ucieka cisnienie . :peace:

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.wrz.2006 17:58:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Masz go w pompie oleju i nie trzeba go wykrecac bo jest widoczna taka nakretka z przodu pompy tak na boku i tam siedzi ten zawor . :peace:

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.wrz.2006 18:35:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2006 13:28:38
Posty: 64
Lokalizacja: Poznan
Auto: Audi A6 C6
Dzięki za rady...

Generalnie silnik nie zjada nadmierne oleju, więc podejrzewam, że to będzie jakaś pierdoła, a nie problem z zajechanym silnikiem...

Trzymaj kciuki, jak znajdę czas w weekend, to zwalam michę :-).

Pozdrawiam,
Damian.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: