.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 18:36:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: VP44 106L AKE - mozliwości, ograniczenia
PostNapisane: 22.mar.2023 13:58:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2012 23:27:54
Posty: 116
Witam serdecznie. Nie chce się zbędnie rozpisywać bo szkoda papieru więc w telegraficznym skrócie.

Robię sobie fajne klasyczne a4 b6 z 2.5tdi v6 AKE 2 gen. Silnik ( którego byłem hejterem ) miał wylecieć i miał być swap
Podczas użytkowania upadło wiele negatywnych mitów na temat tej jednostki, więc zostaje. Auto prawie ogarnięte ( pozostała tylko jedna zagadka do wyjaśnienia) , więc przymierzam się do tego aby troszkę poprawić fabrykę. Nie na wyścigi tylko dla własnej przyjemności.

Przeczytałem mnóstwo lektury na różnych forach. Niestety stwierdzam że wątki przerwane w połowie, nie dokończone albo z błędną tezą na której były oparte przemyślenia i po dziś dzień nikt nie poprawił błędnych informacji...

Chcę troszkę poprawić fabrykę. Nie chcę na siłę podkręcać ( bo tak idzie) aby nagrać jeden film i się podniecać a za miesiąc efektem będzie że wszystko się rozleci.... Wiem że najsłabszym ogniwem jest właśnie VP44 dla tego mam nadzieję z wasza pomocą chciałbym abyśmy wyczerpali wątek VP44, a informację były kompletne i prawdziwe..

Zatem bardzo proszę o włączenie się w dyskusje i podzielenie się doświadczeniem. Jeżeli czegoś nie jesteśmy pewni to proszę o tym na pisać ,,wydaje mi się,, a nie twierdząco....


Sprawa dotyczy a4 b6 ake 2gen czyli pompy działającej pod magistralą CAN, czyli 106L, dwu tłok z zablokowanym sterownikiem identyczna pompa co w BAU = AKE 2gen....

1) jaka jest nie tyle wydajność ale bezpieczna wytrzymałość tej pompy ?

2) czytałem że po tylu latach ktoś niby potrafi ściągnąć blokadę, prawda/fałsz?

3)jeżeli jednak na tej pompie jest pupa to czy jest alternatywa swapa na inną? Podobno 106 K ( która jest odblokowana ) w AKE/BAU nie będzie poprawnie pracować i będą problemy z praca silnika, a może któraś z linii K linee ale z tego co wiem przeszkodą będzie wymagany can...


Bardzo proszę o podpowiedzi. Chciałbym w moim wątku wyczerpać całą wiedze o vp44...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: