Zaloguj:

(ladowanie)
Ładownie danych, proszę czekać.

Aktualności

RSS
Kolejna generacja A6 allroad quattro
Kategoria: Informacje , Data: 24.02.2012 19:58, Autor: jmm, Czytany 21417 razy
W ramach odświeżania gamy modelu A6, Audi zaprezentowało trzecią generację jego terenowej odmiany noszącej oznaczenie allroad quattro.


Podobnie jak poprzednie dwie generacje, również najnowszy model zbudowany jest według tej samej zasady. Mamy więc Audi A6 Avant quattro wyposażone w pneumatyczne zawieszenie i szereg osłon nadkoli i podwozia mających za zadanie chronić nadwozie auta podczas zjeżdżania z utwardzonych dróg. Nowy allroad mierzy 4,94 m długości, 1,9 m szerokości i 1,47m wysokości, co czyni go kilka milimetrów większym od tradycyjnego Avanta. Dzięki zastosowaniu nowych, wytrzymałych i lekkich materiałów do budowy nadwozia, znanych już ze standardowego A6, auto jest ok. 70 kg lżejsze od swojego poprzednika. Z zewnątrz rzucają się w oczy masywne, plastikowe obudowy nadkoli, progów i dolnych części zderzaków, atrapa chłodnicy z dużymi pionowymi przęsłami, a także osłony podwozia z tyłu i z przodu wykonane ze stali nierdzewnej, wyższe relingi dachowe i dwie płaskie końcówki wydechu. Wszystkie te dodatkowe osłony nadwozia mogą być polakierowane w kolorze kontrastowym, w kolorze nadwozia a także dostępne będą także w pakiecie aluminiowym. Nowy odcień lakieru - brązowy Java - jest zarezerwowany wyłącznie dla allroada.


Wnętrze allroada różni się od A6 jedynie detalami. Podstawowa różnica to obrotomierz z napisem allroad, innego typu, prążkowane dywaniki podłogowe, tapicerka wnętrza w kolorze Santos Brown, nowe aluminiowe, perforowane inkrustacje na tablicy rozdzielczej, oraz napisy allroad na progach. Bagażnik ma 565 litrów pojemności i może być powiększony do 1680 litrów. Standardowo wyposażony jest w system szyn mocujących bagaż i pozwalających dowolnie aranżować przestrzeń bagażową.

Allroad będzie dostępny do wyboru z czterema silnikami 3.0 V6 – jednym benzynowym i trzema wysokoprężnymi. Wersja benzynowa to silnik 3.0TFSI wyposażony w sprężarkę mechaniczną, dostarczający 310KM i 440Nm. Zapewnia przyspieszenie do 100km/h w czasie 5,9 sekundy, elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250km/h i średnie spalanie na poziomie 8,9l/100km. Trzy warianty jednostki 3.0TDI dostarczają odpowiednio: 204KM i 450Nm, 245KM i 580Nm oraz 313KM i 650Nm. Najsłabszy 3.0TDI ma spalać 6.1l/100km, wkrótce w ofercie znajdzie się także 245 konna wersja clean diesel. Topowy silnik TDI to znana z najnowszego A6 jednostka napędowa, wyposażona w dwie turbosprężarki, pozwalająca na przyspieszenie do 100km/h w 5,6 sekundy i osiągnięcie 250km/h (elektronicznie ograniczona prędkość).


Najmocniejszy TDI będzie łączony wyłącznie z tradycyjną skrzynią automatyczną Tiptronic, ale wyposażoną w 8 przełożeń, pozostałe jednostki będą scalone z 7-biegowym S-tronic’iem. Napęd quattro to rozwiązanie znane z najnowszych modeli A6. Pneumatyczne zawieszenie umożliwia obniżenie nadwozia o 15mm przy jeździe z wysokimi prędkościami i podwyższenie go o 35mm za pomocą przycisku w razie konieczności. W trybie Lift, auto można podnieść jeszcze o dodatkowe 10mm - przy jeździe z niskimi prędkościami. Uzupełnieniem możliwości terenowych auta jest system wspomagający zjazd ze wzniesienia. Audi A6 Allroad standardowo wyposażone jest w 18” felgi z oponami 235/55.

Wyposażenie opcjonalne modelu allroad jest analogiczne jak w przypadku znanego już modelu A6. W opcji mamy więc adaptacyjne reflektory xenonowe, wyświetlacz Head Up, panoramiczne okno dachowe, czterostrefową klimatyzacje, podgrzewane i wentylowane fotele z funkcją masażu, system MMI z 8” ekranem, sterowany touchpadem, system audio Bang&Olufsen z 15 głośnikami, dostęp do Internetu z funkcją hot-spotu WiFi, adaptacyjny tempomat, system parkowania z kamerą zapewniającą widok 360° wokół auta, system Night Vision, czy wreszcie system monitorujący zmęczenie kierowcy.


W salonach nowy Allroad będzie dostępny wiosną 2012, ceny mają rozpoczynać się od 54600 euro za bazowy model 3.0TDI 204KM.

Komentarze


Autor: Leo Data: 22.03.2013 08:59
bardzo ładny!

Strona: 1 z 1        1


Dodaj komentarz

Komentować mogą tylko osoby zalogowane!