.: AUDI KLUB POLSKA :.
https://www.audiklub.org/

[Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?
https://www.audiklub.org/viewtopic.php?f=25&t=138946
Strona 1 z 1

Autor:  Morgi [ 11.sie.2016 15:59:04 ]
Tytuł:  [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Witam.
Router wifi 2,4 GHz z UPC przesyła z trudem sygnał przez 2 ściany (prawie trzy bo skos oraz itd.).
Transfer spada...
Sygnał 5 GHz się nie przebija, ale działa blisko routera - za jedną ścianą.

jest ktoś w stanie polecić dobry, tani router który by tylko powielał sygnał gdzieś po drodze?
Coś z opcją najprostszego repeatera, z jak największą siła powielonego sygnału i obsługą 5 GHz.

Nie chcę 2,4 GHz bo:
1. Moje urządzenia obsługują 5 GHz
2. Na 2,4 GHz jest ciasno, sporo zakłóceń oraz itd.
3. Najważniejsze - % GHz to tylko "n" a w 2,4 GHz spada do "g" albo "a" i jest wtedy wolniej, z 5 GHz nie ma fall back to a/b/g.

Na alledrogo są routery - ale ktoś poleci o silnym sygnale, tani is sprawdzający się?

Autor:  aryary [ 11.sie.2016 16:49:34 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

asus u mnie w 2 poziomowym mieszkaniu radzi sobie super, 5GHz idzie pieknie przez jeden strop
ja mam taki:
https://www.asus.com/uk/Networking/RTAC68U/

podlaczysz sobie dysk i masz piekny NAS

Autor:  Morgi [ 11.sie.2016 16:56:32 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Hmm niezły kombajn, ale idealnie ja bym chciał coś co właściwie tylko powtarza i wzmacnia (jak najbardziej) sygnał 5 GHz.
Tylko do tego będzie używane.

Autor:  drookash [ 11.sie.2016 17:00:35 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Morgi... mam w firmie ASUSa 4GN12w którym siedzi karta z PLAY, a domu starego poczciwego nieśmiertelnego WRT 54 na Tomato i też szukam czegoś PEWNEGO na 5Ghz.
Z łączem 60Mbit a za moment 100Mbit jakie mam w domu wyrobi się tylko 5Ghz bo realne 1,2MB/s przez 2.4Ghz to już świetnie :) Stacjonarka ciągnąca "filmy" ssie pod 6,5MB/s a wifirifi nie wyrabia :( I tu chyba tylko 5Ghz sobie poradzi.
ASUS stojący za 30cm zbrojoną ścianą i regałami rozsyła mi bez problemu sygnał na odległość około 35m i mam około 80% mocy.
Wychodzę z lampkiem na zewnątrz to mam 40m i tą właśnie ścianę pod kątem około 30 stopni - też wszystko działa.
Osobiście celuję w ASUSa bo mimo iż marka młoda w routerach w porównaniu do Cisco czy innych to robią szybkie i dobrze działające...

Sprawdziłeś czy masz problem z routerem czy może z klientem bo czasami w lapkach siedzą dupne karty a do tanich tabletów to już całkiem chłam wsadzają.
Inne urządzenia w tym samym miejscu Ci działają ? Może router inaczej pozycjonować ? Wyżej ? Przodem ?
ASUS dobry to koszt około 6 stówek...

Autor:  aryary [ 11.sie.2016 17:04:13 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

nie wiem tylko czy jest sens extendowac juz oslabiony sygnal, predkosci Ci to nie zwiekszy, jedynie zasieg.
Sprobuj przestawic caly router w inne miejsce, moze cos Ci sygnal tlumi, jakas mikrofalowka czy cos?

drookash dobrze prawi, Asus w tym zakresie sie pieknie popisuje, a jak chcesz cos na przyszlosc poczytaj o MU-MIMO

Autor:  Morgi [ 11.sie.2016 20:45:36 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Router już jest, blisko gniazdka UPC, po kablu.
Za bardzo go nie przestawię.
Ale jest dooooobre miejsce na repeater.
Złapie on silny w 100% sygnał - prze jedną ściankę działową - tam lapek i fony mają 100% mocy na 5 GHz.
Dalej ten router puści mi w linii prostej na 2 inne pokoje i salon - gdzie mam "biuro".

Karta wifi czy ujowa.... hmmm MacBook Pro Model 2013, aJfon 5.

Więc popatrzę na ASUS-y.

Dla mnie ten router nie musi mieć ŻADNYCH kart.
mam mieć input/WAN z istniejącego wifi i je powielać - najlepiej jak najmocniej.
Szluz.

Z innej beczki....
Są już jakieś urządzenia używające wigig 802.11ad.

Bo do salonu mam gniazdko z sygnałem TV w odległości jakieś 5 metrów od miejsca gdzie chciałbym powiesić TV na ścianie.
Chciałbym uniknąć kabli - da się przesłać sygnał TV bezprzewodowo? Nie mówię o necie wifi ani o akcjach w stylu share z komórki.
Mam na myśli chamski ordynarny sygnał TV.

Autor:  drookash [ 11.sie.2016 21:44:09 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Na moim "g" się spokojnie wyrabia share z komórki Samsunga na TV LED55".
Ten sam TV mimo połączenia tylko "G" i na 54Mbit daje rade filmy 1080p na YT płynnie odtwarzać.
Wniosek - odpowiednio niski bitrate i kompresja załatwiają stream obrazu.
Tablet Note 2014 połączony z TV... reakcja na TV opóźniona około 0,5sek ale... działa i mam tabletowy pulpit na 55".

Sprawdź najpierw czy Ci TV lata na 5Ghz... bo większość jakie znam to 2.4 z "n".
Mi tylko "G" się zestawia bo "n" routerek poczciwy nie łyka :(

Są repeatery całkowicie wi-fi.

Rozważ jeszcze jeżeli masz taką możliwość przedłużenie kabla antenowego by router postawić w innym miejscu.
Połącz aktualny router LANem z tym nowym który kupisz i z niego puść mocny sygnał wifi na cały dom - tak jest u mnie.
Wiem z doświadczenia, że każdy repeater to 3 x więcej szumu w paśmie...
Lepiej będzie LANem z modemo-routera na nowy i tam pasmo robić.

Autor:  Morgi [ 12.sie.2016 06:26:26 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

O i o to chodzi.
Czyli repearter robi szum i pogarsza sygnał??
Bo np. na wyprawie polarnej net był z satelity jeden i potem po korytarzach były repeatery i to działało.
Wiem, że TV z samsung share zadziała.
iPhone tego chyba nie ma - ale ja nie o tym - bo ja nie chcę z komórki.
TV nie ma na razie nawet wifi a co mówić o 5 GHz.
Ale do salonu będzie nowy TV - i zastanawia się jak uniknąć kabli.
Od gniazdka do TV na skos cały salon z 5,5 metra.
A repeater mi potrzebny bo aktualnie mam daaaaleko do routera (na skos i 2 ściany) i 2,4 GHz działa raz idealnie a raz średnio. 5 GHz się po prostu nie przebija.

Autor:  Morgi [ 19.sie.2016 09:34:13 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Czy ktoś może używał czegoś zbliżonego do tego?
http://allegro.pl/bezprzew-transmitter- ... 92843.html
Chodzi mi o przesyłanie sygnału TV bezprzewodowo....
Czy ktoś wie co trzebaby wpisac by znaleźć coś w rodzaju urządzenia co na wejściu ma nie dekoder z HDMI ale po prostu podłączenie do kabla antenowego a z drugiej strony wysyła HDMI bezprzewodowo (jak to coś opisane na allegro).
Czyli coś w stylu (wejście z anteny TV standardowej) --> wyjście bezprzewodowe Wifi i teraz gdzieś dalej odbiornik co odbiera to bezprzewodowe wifi i na wyjściu ma HDMI do telewizora?
Czyli de facto zwykła TV z anteny bezprzewodowo (musiałoby to mieć jakiś dekoder/urządzenie w którym można by zmieniać programy .... hmm ciekawe czy coś takiego w ogóle istnieje).

A ten wireless hdmi (z linka) to pozwoli w sumie odbierać kablówkę w dowolnym pokoju, no ale tylko jeden program na raz.. kuźwa chcę uniknąć tony kabli a mieć TV w 4 pomieszczeniach.

Autor:  drookash [ 19.sie.2016 10:12:05 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Bawiłem się bezprzewodowym HDMI - tak na próbę w salonie ELMAR w Bydgoszczy - magicy od Audio/Video.
Ogólnie jest tak, że daje radę... ale jak masz za dużo "szumu" dookoła i chcesz przepuścić coś więcej niż 720p to jest lipa - rwie...
Wszystko zależy jeszcze od klasy urządzenia / jakości i zastosowanych anten - wiadomo... cena czyni cuda.

Są ogólnie dwa typy urządzeń... kompresujące i nie.
Kodujące biorą sygnał z HDMI i w locie kompresują by danych przesyłanych było mniej = strata jakości.
Bez kompresji wymagają natomiast dużej przepustowości bezprzewodowej.

Informatyk jesteś to umiesz liczyć :)
1080i50 czyli 1920x1080pixeli x 25fps = 51.840.000 biów tak ? A wiesz jakiej do tego potrzeba stabilnej przepustowości WiFi :)
To samo dla 1080p30 już jest więcej... a przecież dziś nawet Go-Pro 4 nagra Ci 1080p60 ;)

Funkcjonalność jest... natomiast z jakością przesyłu - jak napisałem bywa różnie.
Jeżeli w tunerze ustawisz wyjście HDMI na np. 720p to da radę spokojnie, ale wówczas FHD nie uzyskasz, natomiast 1080p może się nie wyrabiać.. może nie musi.
Zauważ, że urządzonko absorbuje całe wyjście w tunera/DVD/BR. Jeżeli chcesz mieć ten sam obraz na dwóch TV to musisz pomiędzy tuner, nadajnik a TV przy tunerze wstawić spliter HDMI - rozdzieli sygnał na TV i na nadajnik.

Nie ma z wejsciem "standarowej anteny" - nie te zakresy... podajesz HDMI albo ewentualnie sRGB/Componentem + Audio jeżeli rozkodowane w tunerze na stereo. Inaczej mówiąc... do nadajnika musisz podać sygnał obrobiony przez tuner.

Opcja z oglądaniem kilku programów na raz na różnych urządzeniach to... mulitroom i tego za free nigdzie nie dostaniesz :) To pewnie wiesz...
Musiałbyś mieć kilka dekoderów/tunerówTV i kilka takich nadajniko-odbiorników.

BTW... w domu korzystam z bezprzewodowego włczania/wyłączania światła... taki pierdzielnik z Biedronki za 50PLN... mega wygodna sprawa !
Dzieciak się w nocy budzi... Mama... mama... światełko... cyk i ma włączone :) Zaśnie... cyk i wyłączone ;)
Polecam.

Autor:  Morgi [ 19.sie.2016 12:50:47 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Dzięki za dokładny opis....
O wiele jaśniej teraz w temacie.
czekam więc na https://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_Gigabit_Alliance
802.11ad - fala jest 5 mm (czyli "optyczna", ściany nie przejdzie) ale ZABIJA przepustowością.... ewentualnie HDMI puścić po 802.11ac (fala 5 GHz = 6 cm)- powinno wyrobić nawet sygnał 4K/UHD.
4K = 4096 × 2160 x 60p (na przykład) = 506 Mb/s (fak).
802.11ad daje przepustowość rzędu: 7 Gbit/s ~= 900 Mb/s (jedna antena)
802.11ac daje przepustowość rzędu: 433 Mbit/s ~= 53 Mb/s (jedna antena)

Na razie mi się nie spieszy, ale ciekawy jestem kiedy 802.11ad się pojawi "fizycznie" na rynku.

Autor:  Leo [ 19.sie.2016 13:15:09 ]
Tytuł:  Re: [Router/Repeater 5Ghz] poleci ktoś?

Ubiquity

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/